Skip to main content

Lacné letenky Laudamotion

Akciové letenky

O leteckej spoločnosti

Vďaka Laudamotion, novej rakúskej nízkonákladovej leteckej spoločnosti, ktorá sídli na viedenskom letisku Schwechat, môžete lietať pohodlne priamo z Viedne do viac ako 30 destinácií. Medzi najzaujímavejšie destinácie patria napríklad Faro, Marrakéš, Ammán, Sevilla, Santorini či Cyprus.

Spoločnosť Laudamotion založil v roku 2016 bývalý pretekár Formule 1, Niki Lauda. Spoločnosť sa zo začiatku zameriavala na poskytovanie charterových letov pre business klientov. Rok 2018 bol pre spoločnosť Laudamotion prelomový. Spoločnosť odkúpila aerolinku Niki, spoločnosť Ryanair získala v Laudamotion väčšinový podiel a Laudamotion sa začala orientovať na nízkonákladovú prepravu.

Flotila lietadiel spoločnosti Laudamotion zahŕňa celkovo 19 lietadiel typu Airbus A320 a A321.

Počet prepravených pasažierov každým mesiacom rastie. V auguste 2018 prepravila spoločnosť Laudamotion na svojich linkách viac ako 500 000 cestujucich. V roku 2019 plánuje spoločnosť prepraviť celkovo 5 miliónov pasažierov.

Počas leta sa Laudamotion orientuje na obľúbené destinácie pri Stredozemnom mori ako už vyššie spomenuté Santorini alebo Kréta. Počas zimnej sezóny sa orientuje na stále teplé a slnečné destinácie, ale aj na obľúbené európske veľkomestá ako Rím, Paríž, Barcelona a Miláno, ktoré ponúka za veľmi výhodné ceny.

V prípade akýchkoľvek otázok neváhajte kontaktovať náš zákaznícky servis e-mailom, telefonicky, cez Facebook messenger prípadne WhatsApp.

Užitočné info o Laudamotion

Batožina v Laudamotion

V cene letenky má každý pasažier Laudamotion zahrnuté dva kusy príručnej batožiny. Malú batožinu v rozmeroch 40x25x20 cm, ktorej váha nesmie presiahnuť váhu 5 kilogramov, si cestujúci berie na palubu lietadla. Veľká príručná batožina v rozmeroch 55x40x20 cm s maximálnou váhou 10 kilogramov môže byť pri odletovej bráne (Gate) označená a zdarma odobratá do podpalubia lietadla.

laudamotion ďalej ponúka možnosť dokúpenia maximálne 3 kusov podpalubnej batožiny (max. váha 20 kg/kus) na pasažiera. Cena podpalubnej batožiny závisí od toho, či si ju pasažier kúpi priamo pri kúpe letenky alebo neskôr (najneskôr 2 hodiny pred odletom). Ak si ju pasažier zakúpi ihneď pri kúpe letenky, jej cena je 25 Eur/kus/smer. Ak sa rozhodne si ju zakúpiť neskôr, jej cena je 40 Eur/kus/smer.

V prípade akýchkoľvek otázok ohľadom leteckej spoločnosti Laudamotion neváhajte kontaktovať náš zákaznícky servis e-mailom, telefonicky, cez Facebook messenger prípadne WhatsApp.

Laudamotion - Online Check-In

Online check-in môžete spraviť najskôr 48 hodín pred plánovaným letom. Check-in je potrebné spraviť priamo na stránke leteckej spoločnosti Laudamotion pomocou rezervačného kódu a e-mailovej adresy. Ak sa rozhodnete online check-in nevykonať, na letisku bude táto služba spoplatnená a suma sa môže vyšplhať až do 55 EUR na smer a osobu.

Výber sedadiel

Radi sa počas cesty rozprávate s rodinou a kamarátmi, nie s cudzincom sediacim vedľa Vás? Zakúpte si vybrané sedadlá a okrem toho, že budete sedieť vedľa Vašich blízkych, prinesie Vám to výhodu možnosti vykonania online check inu až 60 dní pred odletom. Check-in si spravíte z pohodlia domova a na dovolenke sa vyhnete stresu z hľadania tlačiarne, kde by ste si mohli boarding pass (palubný lístok) vytlačiť.

Priority boarding v Laudamotion

Priority boarding, v preklade prednostný nástup do lietadla, Vám zabezpečí, že nebudete čakať v rade pri nástupe do lietadla a veľkú príručnú batožinu si budete môcť vziať so sebou na palubu lietadla. Služba je obmedzená počtom cestujúcich na let, preto s jej kúpou netreba zbytočne čakať.

6 faktov o Laudamotion

1
Laudamotion najprv fungovala pod názvom Amira Air.
2
V auguste 2018 letecká spoločnosť Laudamotion prepravila na svojich linkách 500 000 pasažierov.
3
V cene letenky má klient Laudamotion malú aj veľkú príručnú batožinu.
4
Väčšinovým vlastníkom Laudamotion je spoločnosť Ryanair.
5
Z Viedne Laudamotion prevádzkuje 30 pravidelných liniek po celej Európe.
6
Pred odletom je potrebné si spraviť online check-in, keďže check-in na letisku Laudamotion spoplatňuje.

Zaujímavé destinácie do ktorých lieta Laudamotion

Santorini

Santorini sa nachádza v azúrových vodách Egejského mora. Pre vskutku unikátny ostrov je ikonická najmä sopečná priehlbina (kaldera) zaliata morom, ktorá vytvára užasnú prírodnú scenériu.

Santorini sa označuje za jednu z najfotogenickejších a najromantickejších destinácií našej planéty. Pohľadu na zapadajúce slnko môže veru konkurovať len málo vecí na tomto svete. Mnohí tvrdia, že je to najkrajšie miesto celého Grécka.

Útesy kaldery, ktoré sa prudko zvažujú do mora, snehobiele kostolíky s modrými kupolami, kľukaté úzke uličky a výborná grécka kuchyňa – Santorini je záruka prvotriednej romantickej dovolenky.

Ostrov je mimoriadne obľúbený aj v očiach Slovákov, ktorí tu radi trávia svoje letné dovolenky. Lacné letenky na Santorini najčastejšie kúpite z Viedne. Letieť môžete aj z Budapešti a z Prahy. Lety sú buď priame, alebo s jedným prestupom. Priamy let trvá okolo dve a pol hodiny. Lety na Santorini z našich končín ponúkajú najmä spoločnosti: Eurowings, Laudamotion, Vueling Airlines a SWISS International Air Lines. Hlavným letiskom na Santorini je letisko Santorini Airport.

Sevilla

Kým pivo sa tu podáva výhradne v dvojdecových pohároch, porcia zmrzliny má takmer štvrť kila. Štvrté najväčšie španielske mesto Sevilla má nádhernú katedrálu aj pôsobivú históriu. A uprostred mesta ešte k tomu všetkému aj nefalšované UFO.

Prileteli ste sem neskoro večer? Nemohli ste urobiť lepšie. Pred polnocou totiž nastáva ten najlepší čas vyraziť do ulíc andalúzskej metropoly. Slnkom rozžeravenú dlažbu už stačili pokropiť čaty upratovačov, ktoré zároveň vyviezli z ulíc odpadky, a tak pripravili voľný ring pre nadchádzajúcu fiestu, ktorá zákonite nasleduje po každodennej dlhej sieste. A mesto pulzuje dlho do rána. Miestami tak hlasno, že vlastne nedáva zmysel pokúšať sa tu ísť spať pred druhou hodinou ráno.

Lacné letenky do Sevilly rezervujete najčastejšie z Viedne alebo z Budapešti. Priamy let z Viedne zabezpečuje letecká spoločnosť Laudamotion (Ryanair) za veľmi priaznivé ceny. Trvá 2 hodiny a 45 minút. S jedným prestupom sa do Sevilly dostanete so spoločnosťami Iberia, Vueling, Austrian a Lufthansa.

Rím

Rím, kolíska západnej civilizácie, sa rozkladá na brehoch riek Tiber a Aniene v strednej časti Apeninského polostrova. Výlet do tohto mesta je cesta do minulosti, ktorá vás prevedie cez veľkolepé antické pamiatky starovekého Ríma či zavedie na religiózne miesta Vatikánu, ktorý sa rozpína ako enkláva v strede tohto večného mesta.

Chaotická doprava s nebezpečne vysokým počtom skútrov, neskutočne chutné cestoviny servírované na stoloch s červeno-bielymi obrusmi a štýlové obchody s tým najtrendovejším oblečením, to všetko je Rím. Jedna z najvyhľadávanejších destinácii celého sveta.

Rím je mimoriadne obľúbený aj v očiach Slovákov. Lacné letenky do Ríma kúpite priamo z Bratislavy. Lieta odtiaľ totiž spoločnosť Ryanair. Let Bratislava – Rím je priamy a trvá približne 1 hodinu a 40 minút. Ak vám viac vyhovuje Viedeň alebo Budapešť, lacné letenky môžete nájsť aj z týchto odletových miest.

Slováci však najčastejšie lietajú do Ríma práve spoločnosťou Ryanair, ktorá lieta na rímske sekundárne letisko Ciampino. Iné spoločnosti, s ktorými môžete letieť z Viedne alebo Budapešti, sú spoločnosti Vueling Airlines, Laudamotion, Eurowings, Wizz Air a Alitalia. Tieto spoločnosti lietajú na hlavné rímske letisko Leonardo Da Vinci (Fiumicino).

Hoci je Ciampino vzdialené od Ríma len 15 km a Leonardo da Vinci až 32 km, letisko Leonardo da Vinci je v zásade lepšie prepojené s mestom expresnými a regionálnymi vlakmi (z Ciampina si musíte najprv zobrať autobus k najbližšej vlakovej stanici). Nejedná sa však o žiadne priepastné rozdiely. Okrem vlakových spojení ponúkajú obe letiská aj pravidelnú autobusovú prepravu do mesta.

Ibiza

Nekonečná párty, uvoľnená hippie nálada a najviac sexi ostrov Baleárov. To všetko je Ibiza. Ostrov, ktorý sa dostal do povedomia dovolenkárov ako destinácia, v ktorej hrá hlasno hudba, v ktorej stretnete dídžejskú smotánku sveta, jednoducho ostrov, ktorý musíte navštíviť ešte pred tridsiatkou. Neplatí to však úplne tak celkom.

O krásnych plážach Ibizy sa hovorí menej, pritom patria medzi tie najlepšie v Európe. Krištáľovo priezračná voda, skaly miešajúce sa s bielym pieskom a v pozadí píniové lesy a olivové háje. Odporúčame požičať si auto alebo motorku a vydať sa hľadať tú najkrajšiu pláž na „vlastnú päsť“. Ostrov rozlohou (571 km2) nepatrí medzi veľké útvary, avšak patrí do súostrovia Baleáry (ďalej Mallorca, Menorca a Formentera), ktoré sa týčia nad morskou hladinou asi 150 km východne od španielskej pevniny.

Ibiza je veľmi obľúbenou destináciou Slovákov. Lacné letenky na Ibizu viete rezervovať napríklad z Viedne, odkiaľ prevádzkuje priame lety spoločnosť Laudamotion (Ryanair), prípadne z Budapešti, odkiaľ na Ibizu viete letieť rýchlo aj s aerolinkami Wizz Air. S jedným prestupom sa z Viedne na Ibizu dostanete so spoločnosťou Eurowings alebo Vueling. Priamy let na Ibizu trvá približne 2 hodiny.