Skip to main content

Lacné letenky Paríž

Francúzsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Paríža

Zaujímavé info o Paríži

Paríž je najobľúbenejšie mesto Francúzska a najnavštevovanejšie mesto Európy. Mesto lásky, mesto svetla a často i mesto klišé. Paríž má mnoho prívlastkov, no nemožno mu odoprieť jeho nezameniteľný šarm. Je ako femme fatale, každý na ňom miluje niečo iné. Nielen Louvre, ale napríklad aj Centre Pompidou či Rodin Museum z neho robia centrum umenia.

Už v 19. storočí Parížu pribudol symbol, s ktorým si toto mesto mnohí stotožňujú – Eiffelova veža. „Eiffelovka“ je miesto, ktoré jednoducho nemožno prehliadnuť a dodnes je mini eiffelova veža jedným z najtypickejších cestovateľských suvenírov z Paríža.

Dobré víno a jedlo, to je to, čo Parížan nikdy neodmietne. Paríž si musíte obliecť, ochutnať ho, privoňať mu, nosiť ho ako šaty na špeciálnu príležitosť. A keď sa chystáte na výlet do Paríža, tu nájdete všetky potrebné informácie.

Lacné letenky do Paríža kúpite s odletom z Bratislavy (Ryanair) či Viedne (Air France, Austrian Airlines, Laudamotion Vueling). Okrem spojenia z Bratislavy, ide o priame lety a priemerná dĺžka je približne dve hodiny. Z Bratislavy sa lieta na letisko Beauvais–Tillé Airport (BVA) vzdialené približne 100 km od centra Paríža. Z Viedne najčastejšie poletíte na parížske hlavné letisko Charles de Gaulle (CDG) alebo na druhé najväčšie parížske letisko Orly.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Paríži

Aké cestovné doklady potrebujem do Francúzska?

Pri cestovaní do Francúzska nepotrebujete cestovný pas, postačí vám aj platný občiansky preukaz. Jeho platnosť však musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas. Do Francúzska nie sú potrebné víza.

Aké je počasie v Paríži?

Paríž ma typické západoeurópske počasie, ktoré ovplyvňuje blízkosť Atlantického oceánu. Je veľmi podobné tomu slovenskému. Zimy aj letá sú však miernejšie. V zime sa priemerná teplota pohybuje okolo 5°C a počas leta okolo 20°C. Najteplejší mesiac je júl a najchladnejší január. Ideálne obdobie na návštevu Paríža je štatisticky jar. Od marca do mája je tu totiž najmenej zrážok.

Aké sú ceny v Paríži?

Národnou menou vo Francúzsku je euro. Hľadáte hotel v Paríži? Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a ubytovanie rezervovať priamo cez Pelikán. Odporúčame najmä hotely z medzinárodnej siete ibis. Ponúkajú veľmi slušný pomer ceny a kvality, navyše sú všetky priamo v centre Paríža.

Ceny taxi v Paríži? Krátke trasy sú aj pre našincov prijateľné. Môžete ho napríklad využiť aj v prípade, že zmeškáte autobus na letisko.

Veľmi užitočné sú tzv. city pass lístky – Paris City Passport, prezývaný tiež Paris Pass a Museé Pass. Prvý spomínaný ponúka okružnú cestu autobusom, výlet loďou, návštevu vybraných múzeí, Napoleonov hrob a Eiffelovku. Museé Pass vám umožní navštíviť až 60 múzeí a zámkov. Nemusíte čakať v rade na lístky a je to aj výrazne lacnejšie, než kupovať lístky jednotlivo.

Ktoré očkovania sú pred cestou do Francúzska povinné?

Francúzsko nevyžaduje po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie. Riziko nákazy je v tejto krajine minimálne. Stačí si teda postrážiť platnosť bežných očkovaní, ktoré sú platné aj u nás.

Aký je aktuálny čas v Paríži?

Paríž sa nachádza v rovnakej časovej zóne ako Slovensko UTC +1.

Letecké zaujímavosti o Paríži

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Paríža za posledný týždeň stála iba 37,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Paríži je: 3.

Tipy, čo treba vidieť v Paríži

10 zaujímavostí o Paríži

1
Eiffelova veža mala byť len dočasnou stavbou (len 20 rokov), postavená z dôvodu konania Svetovej výstavy v Paríži roku 1889
2
Predpokladá sa, že Paríž má iba jednu dopravnú značku „STOP“ v celom meste
3
V Paríži sa nachádzajú najmenej tri repliky Sochy Slobody. Najznámejšia sa nachádza na ostrovčeku uprostred rieky Seina a pozerá sa smerom na svoju americkú sestru v New Yorku
4
V Paríži nájdete približne 6 100 ulíc a uličiek. Najkratšia sa volá Rue des Degrés a je dlhá len 5,75 metra
5
A napokon ešte raz Eiffelovka. Málokto vie, že najznámejší orientačný bod v Paríži sa pohybuje. Pri silnom vetre a v horúcich dňoch. Materiál, z ktorého je veža vyhotovená sa totiž v extrémnych horúčavách a silnom vetre rozpína. Maximálne však o 18 cm
6
Paríž bol pôvodne rímskym mestom s názvom Lutetia
7
Paríž navštevuje viac ľudí kvôli Mickey Mouseovi (Disneyland), než kvôli kultúre
8
Najväčší zvon v katedrále Notre Dame sa volá Emmanuel a váži okolo 13 ton
9
Návštevníci Eiffelovej veže musia vystúpať 1 665 schodov, aby dosiahli na jej vrchol
10
V uliciach Paríža sa v priemere natočí 10 filmov alebo reklám každý jeden deň