Skip to main content

Lacné letenky Arecibo

Portoriko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Mesta Arecibo

Užitočné info o Portoriku

Cestovné doklady a víza do Portorika

Pri ceste do Portorika je potrebné požiadať o elektronickú autorizáciu ESTA. ESTA – Electronic System fot Travel Authorization je automatizovaný americký vládny systém, ktorý umožňuje vycestovať do USA. Prostredníctvom ESTA môžete požiadať a následne získať povolenie online. Je povinná od roku 2009 v rámci posilnenia bezpečnosti a cestujúci sú povinní získať elektronické povolenie pred cestou do Spojených štátov. Zistite, ako získať povolenie ESTA na vstup do USA (postup krok po kroku).

Vybavenie ESTA povolenia je spoplatnené. Pri vstupe do Portorika budete musieť predložiť platný cestovný pas. Jeho platnosť musí byť aspoň 6 mesiacov odo dňa plánovaného návratu.

Počasie v Portoriku

Pre Portoriko je charakteristické premenlivé a veľmi vlhké počasie. Je to však celoročná destinácia a teplota vzduchu sa pohybuje po celý rok okolo tridsiatich stupňov. More má veľmi príjemných 27°C takmer po celý rok.

Ceny v Portoriku

Oficiálnym platidlom v Portoriku je americký dolár. Americké doláre si môžete zameniť už na Slovensku, je to výhodné. Najjednoduchšie je však platiť kartou, tá je akceptovaná takmer vo všetkých obchodoch. Miestni sú voči väčším bankovkám nedôverčiví, preto pokiaľ možno, používajte pri platbe bankovky s nižšou nominálnou hodnotou ako 50 dolárov. Bankomatov je dostatok a všetky akceptujú európske karty.

Ceny v Portoriku sú omnoho vyššie ako na Slovensku. Drahšie je najmä ovocie, zelenina a jedlo v reštauráciach. Stravovanie vo fast-foodoch vás naopak vyjde veľmi lacno. Veľmi lacno možno nakúpiť miestny rum.

Ceny ubytovania v Portoriku sa pohybujú od 80 amerických dolárov na noc pre 2 osoby. Ceny si môžete skontrolovať priamo na stránke Pelikána, v sekcii Hotely.

Chcete si požičať auto v Portoriku? Odporúčame tak urobiť vopred a auto si vyzdvihnúť po prílete na letisko.

Aktuálny čas v Portoriku

V Portoriku je o 5 hodín menej ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Portorika

Pred vstupom do krajiny sa nevyžaduje žiadne povinné očkovanie. Stačí, keď si postrážite všetky povinné očkovania na Slovensku.

Letecké štatistiky o Meste Arecibo

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Meste Arecibo je: 0.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Portoriku

10 zaujímavostí o Portoriku

1
Názov Portorika je odvodený od jeho množstva prírodných zdrojov, najmä zlata
2
Portoriko prvýkrát objavil Krištof Kolumbus v roku 1493
3
Továreň na výrobu rumu v Bacardi, ktorá sa nachádza v San Juane, je najväčšou liehovarňou na rum
4
Arroz con Gandules je národné jedlo Portorika. Skladá sa z ryže a olív
5
Portorikánci neplatia daň z príjmu
6
Portoriko sa tiež prezýva: Zem statočného Pána
7
Portoriko je jediné miesto, ktoré má tropický dažďový prales bez hadov
8
Každý rok navštívi San Juan približne päť miliónov ľudí
9
Portoriko je známe tromi vecami: Ricky Martin, recesia a rum
10
Súboj kohútov je v Portoriku legálny šport