Skip to main content

Lacné letenky Bangkok

Akciové letenky do Bangkoku

Zaujímavé info o

Hlavné mesto Thajska Bangkok je výkladnou skriňou Ázie. Leží na východnom brehu rieky Chao Phraya, ktorá v ňom vytvára celú sieť kanálov. Práve kvôli ním si vyslúžil prezývku Benátky východu.

Moderné možno trochu chaotické mesto pulzuje neopakovateľnou zmesou vôni a chutí. Mnohí ho preto právom považujú za gastronomické nebo. Hoci je tvorený až 50 štvrťami, za najvýznamnejšie mestské časti sa považujú: backpackersky Khao San Road, noblesný Bangkok Riverside, kozmopolitný Sukhumvit, prírodou dýchajúci Silom, módny Siam, nákupný raj Pratunam a rušná čínska štvrť (Chinatown).

Túto ázijskú metropolu čoraz viac obľubujú aj našinci. Lacné letenky do Bangkoku najčastejšie kúpite z Viedne (Turkish Airlines, Emirates Airlines), Budapešti (Qatar Airways, Emirates Airlines) a Prahy (Air France, Air Berlin, Turkish Airlines). Akciové letenky do Bangkoku však môžete nájsť aj s odletom z Bratislavy (flydubai) alebo Košíc (Turkish Airlines). Dĺžka letu je približne 14 až 19 hodín, zvyčajne s jedným prestupom, prípadne dvoma. Priamy let do Bangkoku prevádzkujú viaceré letecké spoločnosti - mimoriadne obľúbené sú lety EVA Air, Thai Airways či Austrian Airlines z Viedne v trvaní približne 11 hodín.

Hlavné letisko v Bangkoku je Suvarnabhumi International Airport. Z tohto letiska môžete ľahko odletieť do druhého najväčšieho thajského mesta Chaing Mai, exotickej provincie Krabi a na slávne ostrovy Koh Samui či Phuket. Lety do týchto destinácií sú priame a trvajú v rozmedzí od hodiny do hodiny a pol. Uvažujete o dovolenke v známej potápačskej destinácii Pattaya? Nemusíte riešiť extra letenku. Z Bangkoku sa sem dostanete autobusom do 2 hodín.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Thajsku

Víza do Thajska

Cestujete do Thajska ako turista? V tomto prípade nepotrebujete vízum. Avšak pozor, toto oslobodenie platí len, ak do krajiny priletíte a plánujete sa v nej zdržať maximálne 30 dní. Ak vstúpite na thajské územie cez pozemný hraničný priechod, bez víz tu môžete zostať len 15 dní. V oboch prípadoch musíte mať so sebou cestovný pas platný aspoň 6 mesiacov odo dňa vstupu. Pohraničné orgány od vás môžu požadovať aj preukázanie spiatočnej letenky, dokladu o ubytovaní a o finančnom krytí pobytu. V iných ako spomínaných prípadoch budete potrebovať vízum.

Počasie v Thajsku

V Thajsku, ako aj iných tropických krajinách Juhovýchodnej Ázie, sa strieda obdobie sucha s obdobím monzúnov. Kedy je teda dovolenka v Thajsku správnou voľbou? Ideálne počasie býva v období medzi novembrom a marcom, kedy najnižšia teplota dosahuje príjemných 26 C°. Marec, apríl a máj sú najteplejšími mesiacmi roka a od júla až do októbra prichádza obdobie dažďov. Počas celého roka tu pocítite vysokú vlhkosť v ovzduší.

Ceny w Tajlandii

Jedzenie w Tajlandii jest bardzo tanie. Czy to, kupione na przyulicznym street foodzie, czy w dość obskórnej restauracji za rogiem, czy też w pierwszej klasy restauracji w Waszym hotelu - jest pyszne. Wielu ludzi kieruje się pewną zasadą - im gorzej wygląda restauracja - tym bardziej smakuje. Naprawdę. Dzień można tutaj zacząć mięsną pikantną zupą z krewetkami, czy też mięsem z kurczaka. Na obiad - ryżowy makaron z orzeszkami, owocami morza, czyli danie znane jako Pad Thai, na kolację - rybę, a na deser świeżo przygotowane lody kokosowe. Damy Wam pewną radę. Próbujcie wszystkiego.

Najmniej zapłacicie za jedzenie kupione na ulicy. Miejscowi mają tutaj zabawne hasło: wszystko co znajdziecie da się zjeść, a wszystko co lata, a nie jest to samolot - również da się zjeść. Uważajcie na piwo, może kosztować tyle, ile kosztuje w Amsterdamie. Najbardziej ucieszą się podróżujący, którzy kochają jeść ryby. Większość posiłków pochodzi bezpośrednio z morza, a wszystkie są pierwszej świeżości.

Narodową walutą jest baht (THB), który bez problemu wymienicie od razu po przylocie na lotnisko. Bezkonkurencyjne są w Bangkoku ceny dań od ulicznych sprzedawców. Smaczne jedzenie możecie sobie tu zakupić już za 1 euro.

Szukacie hotelu w Bangkoku? W ogromnej ofercie hoteli tego 8 - milionowego miasta można się łatwo pogubić. Ceny zakwaterowania możecie sobie sprawdzić i zarezerwować zakwaterowanie bezpośrednio przez Flipo.

Cena atrakcji i transportu jest relatywnie niska. Miejski transport ma bardzo szeroką ofertę różnych środków komunikacji - od autobusów, przez pociągi, po rejs po rzece Chao Phraya. Najszybszy transport oferują motocyklowe taksówki. Jazda nimi może być jednak niebezpieczna. Uwaga na wynajem aut, właściciele nie ostrzegają często o dodaniu do końcowej ceny “dodatku turystycznego”. Polecamy wypożyczyć sobie auto na lotnisku, zarezerwować je możecie Flipo.

Zdrowie i szczepienia przed podróżą do Tajlandii

Szczepienie nie jest obowiązkowe, ale poleca się zaszczepić na Wirusowe zapalenie wątroby typu A i B, tężec oraz tyfus. Ta sama rada dotyczy leków przeciwmalarycznych, jeżeli macie w planach odwiedziny północnej części Tajlandii. W poprzednim roku w Tajlandii wykryto przypadki występowania wirusa ZIKA, który przenoszą komary. Kobiety w ciąży i dzieci z tego powodu powinny rozważyć podróż do tego kraju.

Aktualny czas w Tajlandii

Różnica czasowa w Tajlandii wynosi +5 godzin w lecie oraz +6 w zimie.

Tipy na zážitky - Bangkok a okolie

Tipy, čo treba vidieť v Bangkoku

10 zaujímavostí o Thajsku

1
Pre rozhovor s thajským kráľom bol vynájdený unikátny jazyk, ktorý je určený iba na tento jeden druh rozhovoru
2
Wat Pa Maha Chedi Kaew je názov chrámu, ktorý je postavený čisto z jedného miliónu fliaš od piva
3
Thajsko je “najzbožnejšou” krajinou sveta . Až 97% obyvateľstva sa hlási k náboženstvu predovšetkým k Budhizmu
4
Thajská armáda naberá svojich členov aj pomocou lotérie.  Musí sa jej zúčastniť každý muž nad 21 rokov, ak si vytiahne červenú ide slúžiť vlasti ak nie, nemusí
5
Thajský kráľ bol najdlhšie vládnúcou hlavou štátu na svete
6
Thajský kráľ sa narodil v štáte Massachusetts v USA
7
Nápoj Red Bull pochádza pôvodne z Thajska. Tam bol určený na povzbudenie vodičov kamiónov
8
Thajska kráľovná sa v roku 1880 utopila popritom ako sa na ňu pozerali jej poddaní – mali totiž zakázané sa jej dotýkať
9
Veľké kokosové plantáže využívajú na zber kokosových orechov opice, ktoré sú na tento účel chované a trénované
10
Skutočný názov hlavného mesta Bangkok je Krungthepmahanakhon Amonrattanakosin Mahintharayutthaya Mahadilokphop Noppharatratchathaniburirom

Objednajte si od Pelikána

Boli informácie na tejto stránke užitočné?