Skip to main content

Lacné letenky Bangkok

Thajsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Bangkoku

Zaujímavé info o Bangkoku

Hlavné mesto Thajska Bangkok je výkladnou skriňou Ázie. Leží na východnom brehu rieky Chao Phraya, ktorá v ňom vytvára celú sieť kanálov. Práve kvôli nim si vyslúžil prezývku Benátky východu.

Moderné, možno trochu chaotické mesto, pulzuje neopakovateľnou zmesou vôní a chutí. Mnohí ho preto právom považujú za gastronomické nebo. Hoci je tvorený až 50 štvrťami, za najvýznamnejšie mestské časti sa považujú: backpackerský Khao San Road, noblesný Bangkok Riverside, kozmopolitný Sukhumvit, prírodou dýchajúci Silom, módny Siam, nákupný raj Pratunam a rušná čínska štvrť Chinatown.

Túto ázijskú metropolu čoraz viac obľubujú aj našinci. Lacné letenky do Bangkoku najčastejšie kúpite z Viedne (Turkish Airlines, Emirates Airlines), Budapešti (Qatar Airways, Emirates Airlines) a Prahy (Air France, Air Berlin, Turkish Airlines). Akciové letenky do Bangkoku však môžete nájsť aj s odletom z Bratislavy (flydubai) alebo Košíc (Turkish Airlines). Dĺžka letu je približne 14 až 19 hodín, zvyčajne s jedným prestupom, prípadne dvoma. Priamy let do Bangkoku prevádzkujú viaceré letecké spoločnosti - mimoriadne obľúbené sú lety EVA Air, Thai Airways či Austrian Airlines z Viedne v trvaní približne 11 hodín.

Hlavné letisko v Bangkoku je Suvarnabhumi International Airport. Z tohto letiska môžete ľahko odletieť do druhého najväčšieho thajského mesta Chaing Mai, exotickej provincie Krabi a na slávne ostrovy Koh Samui či Phuket. Lety do týchto destinácií sú priame a trvajú v rozmedzí od hodiny do hodiny a pol. Uvažujete o dovolenke v známej potápačskej destinácii Pattaya? Nemusíte riešiť extra letenku. Z Bangkoku sa sem dostanete autobusom do 2 hodín.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Bangkoku

Potrebujem do Bangkoku víza?

Cestujete do Bangkoku ako turista? V tomto prípade nepotrebujete víza. Upozorňujeme však, že táto výnimka platí len v prípade, ak pricestujete do krajiny a plánujete sa v nej zdržať maximálne 30 dní. Ak vstúpite na thajské územie cez pozemný hraničný priechod, bez víz môžete zostať len 15 dní. V oboch prípadoch musíte mať pri sebe cestovný pas platný najmenej 6 mesiacov od dátumu vstupu. Hraničné orgány môžu tiež požadovať, aby ste predložili doklad o spiatočnej letenke, doklad o ubytovaní a doklad o finančnom krytí vášho pobytu. V iných ako uvedených prípadoch budete potrebovať víza.

Kedy je najlepší čas letieť na dovolenku do Bangkoku?

Hoci je Bangkok celoročnou destináciou, z hľadiska počasia je najlepšie navštíviť ho od novembra do februára. Počasie nie je príliš horúce a zvyčajne je slnečné, takže je veľmi vhodné na prehliadku pamiatok. Najdaždivejšie obdobie je od septembra do začiatku októbra. Ak nemáte radi dážď, mali by ste sa tomuto obdobiu vyhnúť.

Ktoré očkovania sú povinné pred cestou do Bangkoku?

Očkovanie nie je povinné, ale odporúča sa proti hepatitíde A a B, tetanu a brušnému týfusu. Rovnaká rada platí aj pre antimalariká, ak plánujete navštíviť pohraničné oblasti na severe a juhu Thajska. Minulý rok boli v Thajsku hlásené prípady vírusu Zika prenášaného komármi. Tehotné ženy a deti by preto mali zvážiť cestu do tejto krajiny.

Aké sú ceny v Bangkoku?

Národnou menou je baht (THB), ktorý si môžete ľahko vymeniť po prílete na letisku. Ceny pouličného jedla v Bangkoku sú obzvlášť bezkonkurenčné. Chutné jedlo si tu môžete kúpiť už za 1 euro / 25 Kč. Hľadáte hotel v Bangkoku? V tomto osemmiliónovom meste sa v obrovskej ponuke hotelov ľahko stratíte. Ceny a rezerváciu ubytovania si môžete overiť priamo v spoločnosti Pelikan. Cena atrakcií a dopravy je pomerne nízka. Verejná doprava ponúka širokú škálu dopravných prostriedkov od autobusov cez vlaky až po plavbu po rieke Chao Phraya. Motocyklové taxíky poskytujú najrýchlejšiu prepravu. Jazda na nich však môže byť nebezpečná. Dajte si pozor na prenájom auta, majiteľ požičovne vám môže účtovať dodatočný "turistický príplatok". Preto odporúčame prenajať si auto priamo na letisku, môžete si ho rezervovať priamo cez Pelikan.

Aké je počasie v Bangkoku?

V Thajsku, rovnako ako v každej tropickej krajine, sa obdobie sucha strieda s obdobím monzúnov. Kedy je teda dovolenka v Thajsku tou správnou voľbou? Ideálne počasie je od novembra do marca, keď najnižšia teplota dosahuje príjemných 26 °C. Marec, apríl a máj sú najteplejšie mesiace v roku a od júla do októbra prichádza obdobie dažďov. Počas celého roka sa môžete stretnúť s vysokou vlhkosťou vzduchu.

Aký je aktuálny čas v Bangkoku?

V Bangkoku je o päť hodín viac ako na Slovensku.

Aký druh dopravy sa odporúča v Thajsku?

Najlacnejší spôsob dopravy po ostrove je nepochybne skúter. Požičovňu nájdete na každom rohu, možno je aj priamo vo vašom hoteli, stačí sa opýtať. Požičajte si skúter pokojne aj na týždeň, stojí to veľmi málo eur. Jediné dodatočné náklady budete mať s palivom, ktoré je ale cenovo úplne inde, ako to naše európske. Skútrom môžete prejsť skrz na skrz celý ostrov a ešte si pritom užijete aj parádne výhľady. Je to lacné a cool. Predtým, ako si požičiate skúter – poriadne ho nafoťte, aby sa nestalo, že od vás po jeho odovzdaní budú chcieť kompenzácie za škody, ktoré ste nespôsobili vy, ale ten človek pred vami.

Čo by som ešte mal vedieť o dovolenke v Bangkoku?

Pre viac informácií, tipov a rád pred odletom do Bangkoku si prečítajte náš článok, v ktorom nájdete všetko, čo potrebujete vedieť o dovolenke v Bangkoku.

Letecké štatistiky o Bangkoku

  • Nemáte radi prestupy? Priamo do Bangkoku si môžete zaletieť napríklad aj z miest ako Viedeň.

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Bangkoku za posledný týždeň stála iba 373,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Bangkoku je: 1.

Tipy, čo treba vidieť v Bangkoku

10 zaujímavostí o Thajsku

1
Pre rozhovor s thajským kráľom bol vynájdený unikátny jazyk, ktorý je určený iba na tento jeden druh rozhovoru
2
Wat Pa Maha Chedi Kaew je názov chrámu, ktorý je postavený čisto z jedného miliónu fliaš od piva
3
Thajsko je “najzbožnejšou” krajinou sveta . Až 97 % obyvateľstva sa hlási k náboženstvu, predovšetkým k Budhizmu
4
Thajská armáda naberá svojich členov aj pomocou lotérie. Musí sa jej zúčastniť každý muž nad 21 rokov - ak si vytiahne červenú, ide slúžiť vlasti, ak nie, slúžiť nemusí
5
Thajský kráľ bol najdlhšie vládnúcou hlavou štátu na svete
6
Thajský kráľ sa narodil v štáte Massachusetts v USA
7
Nápoj Red Bull pochádza pôvodne z Thajska. Tam bol určený na povzbudenie vodičov kamiónov
8
Thajská kráľovná sa v roku 1880 utopila popritom, ako sa na ňu pozerali jej poddaní – mali totiž zakázané sa jej dotýkať
9
Veľké kokosové plantáže využívajú na zber kokosových orechov opice, ktoré sú na tento účel chované a trénované
10
Skutočný názov hlavného mesta Bangkok je Krungthepmahanakhon Amonrattanakosin Mahintharayutthaya Mahadilokphop Noppharatratchathaniburirom