Skip to main content

Lacné letenky Benátky

Akciové letenky do Benátok

Zaujímavé info o Benátkach

Benátky sú jedným z najromantickejším miest na svete, kde sa pomedzi starodávne domčeky na vode môžete plaviť na slávnej gondole. Nečudo, že sú jedným z najromantickejších miest na svete. Najlepší čas na ich návštevu je máj alebo na začiatok jesene. Chybu ale neurobíte, keď Benátky navštívite aj cez letné prázdniny. O takom čase sa však budete musieť vysporiadať s horúcim počasím a prílevom turistov. Ak si chcete mesto vychutnať, odporúčame ho preskúmať v skorých ranných či dopoludňajších hodinách, prípadne si počkajte až na večer.

Benátky sú dlhé roky veľmi obľúbenou destináciou Slovákov. Lacné letenky do Benátok najčastejšie rezervujete z Viedne alebo Budapešti. Ideálne letecké spojenie bez prestupu z Viedne zabezpečuje spoločnosť Austrian Airlines v pravidelných časových intervaloch. Ak budete chcieť ušetriť na letenke, leťte z Budapešti aerolinkami Ryanair, nelietajú síce priamo do Benátok, ale na letisko v Treviso, no ceny leteniek sú celoročne veľmi priaznivé. Lacné letenky do Benátok kúpite aj s jedným prestupom s aerolinkami SWISS, Adria či Lufthansa.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Benátkach

Cestovné doklady do Talianska

Pri cestách do Talianska, ktoré neprekračujú 90 dní, vám stačí platný cestovný pas alebo občiansky preukaz.

Počasie v Benátkach

Pre Benátky sú charakteristické dlhé suché letá a mierne vlhké zimy. Najteplejším mesiacom je august s priemernou teplotou 25 °C, ktorá sa však počas dňa šplhá cez 30 °C. Naopak, najchladnejším mesiacom je január s priemernou teplotou 10 °C. Kedy je teda dovolenka v Benátkach správna voľba?

Benátky si užijete počas celého roka. Ak je však vašim cieľom kúpanie, najideálnejším obdobím na návštevu bude práve leto. Teplota mora vtedy dosahuje príjemných 20 °C až 24 °C. Sezóna na ostrove začína v mája a trvá až do októbra.

Ceny v Benátkach

Keďže Taliansko je členom euro zóny, peniaze pred cestou zamieňať nemusíte.

Hľadáte ubytovanie v Benátkach? Ak neovládate taliančinu, hľadanie ubytovania na mieste môže byť problematické. Ubytovanie si preto rezervujte vopred. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie aj priamo cez Pelikán.

Ak sa rozhodnete preskúmať ostrov vo vlastnej réžii, ideálnym prostriedkom pre vás bude auto. Auto vám odporúčame požičať už pri letisku, rezervovať si ho môžete aj priamo cez Pelikán .

Ak si chcete mesto vychutnať, odporúčame ho preskúmať v skorých ranných či dopoludňajších hodinách, prípadne si počkajte až na večer.

Pri návšteve Benátok urobíte najlepšie, keď si kúpite dvanásťhodinový, celodenný alebo aj viacdňový lístok na loď, ktorá tu funguje ako MHD. Okrem pohodlných presunov po meste aj na susedné ostrovy sa vám z lode naskytnú tie najkrajšie pohľady na tunajšie paláce, lebo priečelie mnohých z nich smerujú práve smerom ku kanálu. Nehovoriac o romantickej atmosfére takej plavby, ktorá je na nezaplatenie.

Aktuálny čas v Benátkach

Benátky sa nachádza v rovnakom časovom pásme ako Slovensko.

Tipy na zážitky v Benátkach a okolí

Tipy, čo treba vidieť v Benátkach

10 zaujímavostí o Taliansku

1
Do najznámejšej fontány v Ríme fontány di Trevi denne nahádžu turisti približne 3000 eur. Peniaze sú na konci dňa z fontány vyzbierané a idú na charitu
2
V Taliansku sa nachádzajú jediné tri aktívne sopky v Európe – Etna, Stromboli a Vezuv
3
Rozprávka Pinocchio bola prvýkrát publikovaná v talianskych novinách
4
Názov Taliansko pochádza z gréckeho slova Italos
5
Taliansko je najväčším exportérom vín na svete
6
Taliansko je štátom iba 153 rokov
7
Pizza bola prvýkrát upečená v Neapole v roku 1860
8
Cestoviny ako potravina sa v Taliansku využívajú už od 4. storočia p.n.l.
9
Taliansko je štvrtou najnavštevovanejšou krajinou na svete
10
Ročne vypijú Taliani 14 biliónov šálok espresso. Každý Talian spotrebuje za rok 3,7 kilogramu kávy
Boli informácie na tejto stránke užitočné?