Skip to main content

Lacné letenky Berlín

Nemecko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Berlína

Zaujímavé info o Berlíne

Hľadáte lacnú letenku do Berlína? Výhodné ubytovanie v hoteli či apartmáne? Na Pelikan.sk si môžete porovnať ceny leteniek, ubytovania, prenájmu áut, prípadne poistiť sa pred cestou do Berlína, hlavného mesta Nemecka.

Berlín je považovaný za jednu z najzelenejších metropol Európy. Kreatívne srdce Nemecka sa hrdo rozkladá sa na brehoch rieky Sprévy, ktoré prepája viac mostov, ako nájdete v samotných Benátkach.

Mesto plné kontrastov láka tak milovníkov histórie, ako aj fanúšikov netradičnej zábavy. Zvyšky Berlínskeho múru v East Side Gallery vám pripomenú históriu studenej vojny.

V noci tu však počujete hlasnú hudbu ozývajúcu sa z neďalekých industriálnych budov, kde práve prebieha nejaká divoká párty.

Na jednej strane vás v Berlíne ohromia obrovské historické budovy či majestátny Múzejný ostrov, na druhej strane tu uvidíte množstvo alternatívnych ľudí, ktorí si popíjajú organickú kávičku v trendy štvrtiach ako Kreuzberg či Friedrichshain.

K tomu pridajte šmrnc hipsterstva a korenistej exotiky, ktorou dýcha rozkvitajúca turecká štvrť Neukölln, a pochopíte, že v Berlíne prosto nie je čas na nudu.

Je mimoriadne obľúbený aj v očiach Slovákov. Lacné letenky do Berlína z Bratislavy už síce nerezervujete, lebo pravidelná linka spoločnosti Ryanair bola zrušená, no letieť možno priamo aj z Viedne či Budapešti. Let trvá jednu hodinu a 15 minút. Najlacnejšie spojenie z Viedne ponúka Easyjet, ktorý lieta na letisko Berlin Schönefeld Airport. Hlavným letiskom spoločnosti Air Berlin je Berlin Tegel Airport.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Berlíne

Aké cestovné doklady potrebujem do Nemecka?

Pri cestovaní do Nemecka vám stačí platný občiansky preukaz alebo pas. Za účelom turizmu sa tu môžete zdržať bez prihlásenia na polícii až 3 mesiace.

Počasie v Berlíne

Najteplejším mesiacom v Berlíne býva júl s priemernou teplotou 18 °C. Najchladnejším mesiacom je naopak január s priemernou teplotou -1 °C.

Kedy je teda dovolenka v Berlíne správna voľba? Berlín sa oplatí navštíviť počas celého roka. Najrušnejšími mesiacmi sú júl a august. V lete (jún až august) však zvykne spŕchnuť. Počas apríla, mája, septembra a októbra je síce chladnejšie (v priemere 9 až 15 °C), počasie je však viac stabilné a menej prší.

Ceny v Berlíne

Národnou menou je Euro, peniaze teda pred cestou zamieňať nemusíte.

Hľadáte hotel v Berlíne? Ubytovanie tu môžete nájsť aj za 25-30 EUR osoba/noc. Ceny ubytovania a vzdialenosť od centra si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán. Ak hľadáte cenovo výhodnú kombináciu letenky a ubytovania, oplatí sa vám pozrieť aj aktuálnu ponuku zájazdov na Pelikáne.

Berlín má veľmi dobru sieť mestskej hromadnej dopravy, ktorú tvorí metro (U-bahn), vlaky (S-bahn), električky, autobusy a lodné trajekty na trase Kladow a Wannsee. Verejná doprava je prevádzkovaná spoločnosťou BVG (Berliner Verkehrsbetriebe).

Keďže Berlín je veľmi rozsiahly, mestskú dopravu rozhodne využijete. Pred transportom si však dôkladne prezrite želanú trasu. Berlín a priľahlé časti sú rozdelené do troch tarifných zón A, B a C. V poslednej zóne C, ktorá sa rozprestiera 15 km v okolí mesta, sa nachádza napríklad letisko Berlin Schönefeld. Lístky si môžete vybrať z kombinácií AB, BC a ABC. Cena lístka závisí od konkrétnej zóny. Pre pohyb po centre vám stačí lístok v zóne AB. Lístok si môžete kúpiť aj ako denný, pričom základný denný lístok v zóne AB stojí 7 EUR.

Šoférovanie v Berlíne je v porovnaní s inými metropolami jednoduchšie. Ak sa rozhodnete preskúmať Berlín a jeho okolie týmto spôsobom, auto odporúčame požičať už priamo pri letisku. Rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán.

Aktuálny čas v Berlíne

Berlín sa nachádza v rovnakej časovej zóne ako Slovensko.

Letecké zaujímavosti o Berlíne

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Berlína za posledný týždeň stála iba 26,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Berlíne je: 1.

Tipy, čo treba vidieť v Berlíne

10 zaujímavostí o Berlíne

1
Berlín má viac múzeí ako daždivých dní v roku. V meste prší v priemere 106 dní v roku, avšak nájdete tu až 180 múzeí
2
V Berlíne nájdete obrovské množstvo vodných kanálov. Zaberajú až úžasných 180 km
3
Mesto bolo rozdelené na východnú a západnú stranu od roku 1961 slávnym Berlínskym múrom. Pri pokuse o jeho zdolanie tu život prišlo o život minimálne 138 ľudí. Pád Berlínskeho múru v roku 1989 ukončil rozdelenie mesta
4
Ak vás počas návštevy Berlína zaujme ponuka prehliadky Hitlerovho bunkru, berte do úvahy, že sa jedná len o repliku, ktorej výstavba vyvolala ostrú vlnu kontroverzie. Skutočný bunker, v ktorom strávil Hitler posledné dni svojho života, bol zbúraný hneď po ukončení druhej svetovej vojny
5
Najpopulárnejším fastfoodom mesta sú Döner kebab a currywurst. V Berlíne si dokonca môžete kúpiť Döner kebab na viacerých miestach ako v Istanbule, nájdete tu aspoň 1600 takýchto predajných miest
6
Berlín s populáciou 3,5 milióna obyvateľov je najväčšie mesto Nemecka. Jedná sa o skutočne medzinárodnú metropolu. Svoj domov tu našli ľudia až zo 190 krajín, pričom 17,2 % obyvateľov tvoria cudzinci
7
Berlín je približne deväťkrát väčší ako Paríž
8
Medzi Brandenburskou bránou a Postupimským námestím (Potsdamer Platz) sa od roku 2005 nachádza Pamätník holokaustu. Pamätník je tvorený 2711 šedými betónovými kvádrami a zaberá 19 000 m 2 . Miesto bolo zvolené symbolicky. Pamätník sa totiž nachádza na mieste bývalého Ríšskeho kancelárstva
9
Berlín je jedným z najatraktívnejších miest sveta pre založenie nových biznisov. Približne každých 20 minút tu vznikne jeden nový start up
10
Každý víkend zaplaví berlínske kluby 40 000 až 50 000 ľudí. Tancujúci Berlínčania by tak mohli zaplniť jedno menšie mesto