Skip to main content

Lacné letenky Buenos Aires

Argentína - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Buenos Aires

Zaujímavé info o Buenos Aires

Buenos Aires je mesto s dušou, štastie a smútok, staré a nové na jednom mieste. Hlavné mesto Argentíny, je jedno z najnavštevovanejších miest Južnej Ameriky.

Kozmopolitná metropola vás očarí na prvé stretnutie. Dokonale sa tu pprelína historická aj moderná architektúra s neopakovateľnou atmosférou mestských štvrtí a divokým nočným životom.

V srdci mesta nájdete množstvo historických budov z 19. storočia, postavených v európskom štýle. Najstarším verejným námestím v Buenos Aires je Plaza de Mayo, kde sa odohralo mnoho dôležitých udalostí.

Z miest v Buenos Aires odporúčame navštíviť najmä nádherný park Bosques de Palermo, významný cintorín Recoleta, ktorý BBC označilo za jeden z najkrajších na svete, najmodernejšiu štvrť mesta Puerto Madero a tiež najfarebnejšie ulice v štvrti Caminito La Boca.

Lacné letenky do Buenos Aires viete rezervovať aj z našich končín, ale neobjavujú sa príliš často. Sledujte na Pelikáne najmä akciové ponuky spoločností Turkish Airlines, Air France/KLM, Lufthansa, British Airways či Iberia.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Argentíne

Cestovné doklady a víza do Argentíny

Na vstup do Argentíny a Brazílie je podmienkou cestovný pas s platnosťou najmenej 6 mesiacov odo dňa vstupu do krajiny. Pre turistické cesty do 90 dní postačuje platný cestovný pas SR, netreba víza. Vo všetkých ostatných prípadoch (študijné pobyty, vykonávanie platenej činnosti (aj umeleckej) je potrebné príslušné vízum.

Letecké spoločnosti pri cestách vyžadujú predloženie spiatočnej letenky, pri ktorej v prípade turistickej cesty do 90 dní, nemôže dátum návratu presahovať 90-dňový limit.

Migrační úradníci pri vstupe do krajiny môžu požadovať predloženie finančných prostriedkov na pobyt (cca 50 USD na deň). Pri maloletom dieťati, ktoré cestuje v sprievode len jedného z rodičov, je potrebné predložiť písomný a úradne overený súhlas druhého rodiča na cestu dieťaťa. Súhlas musí byť preložený do španielskeho, alebo anglického jazyka. Alebo spísaný priamo v španielskom jazyku.

Počasie v Argentíne

V Argentíne sa môžete stretnúť hneď s niekoľkými typmi podnebia. Subtropická klíma na severe postupne prechádza do subpolárnej na juhu. Pre sever sú typické horúce vlhké letá a mierne zimy. V strednej časti krajiny sú letá horúce a zrážky občasné, zimy sú chladnejšie ako na severe. Juh je najsuchší. Na južnej pologuli sú ročné obdobia obrátené. Januárové teploty sa v priemere pohybujú okolo 24ºC a júlové okolo 10ºC.

Ceny v Argentíne

Oficiálnym platidlom v Argentíne je argentínske peso. Argentína pri platení uprednostňuje hotovosť a často ste pri hotovostných platbách v obchodoch či nákupných centrách odmenení zľavami do 10%. Platiť však môžete aj európskymi platobnými kartami, všetky typy sú akceptované. Výbery z bankomatov sú obmedzené na 2000 pesos a v centre sa vám môže stáť, že vyberiete len americké doláre. Preto odporúčame prísť s eurami či dolármi a zameniť hotovosť po príchode na letisko.

Ceny ubytovania v Argentíne sa pohybujú od 20 až 30 amerických dolárov na jednu noc. V Buenos Aires môžete nájsť lacné ubytovanie v apartmánoch, hosteloch, ale aj drahšie a luxusné hotelové značky. Ceny hotelov v Argentíne si môžete skontrolovať aj priamo na Pelikáne.

Ak si plánujete požičať auto v Argentíne, odporúčame tak urobiť v predstihu a vyzdvihnúť si ho po prílete priamo na letisku.

Aktuálny čas v Argentíne

V Argentíne je o 4 hodiny menej ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Argentíny

Pred vstupom do krajiny sa nevyžaduje žiadne povinné očkovanie. Stačí, keď si postrážite všetky povinné očkovania na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Buenos Aires

10 zaujímavostí o Argentíne

1
Úradným jazykom v Argentíne je španielčina, ale až šesťdesiat percent populácie má talianske korene
2
Krajina drží dva teplotné rekordy Južnej Ameriky, najteplejšie i najchladnejšie namerané počasie v histórii
3
Najvyšší vrch Argentíny - Aconcagua má výšku až 6962 metrov
4
Krajina mala v roku 2001 piatich prezidentov v priebehu desiatich dní
5
V roku 1977, Argentína poslala tehotnú matku na Antarktídu, v snahe uplatniť si nárok na časť kontinentu. Chlapec sa tak stal prvým známym človekom, ktorý sa narodil na Antarktíde
6
Máte radi víno? Argentína je 5. najväčší výrobca a 6. najväčší spotrebiteľ vína na svete
7
Rozlohou je ôsma najväčšia krajina na svete
8
Argentína je rozdelená do 23 provincií a jedného autonómneho mesta, ktoré je zároveň federálnou oblasťou – Buenos Aires
9
Argentína ma najväčší počet psychiatrov na jedného obyvateľa na svete
10
Hlavná postava kubánskej revolúcie, Ernesto „Che“ Guevara, sa narodil v Argentíne