Skip to main content

Lacné letenky Argentína

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Argentína je kombináciou európskej vznešenosti a latinskej vášne. Dynamické sexy mesto Buenos Aires sa vám dostane pod kožu akonáhle vystúpite z lietadla. Mäsožravci si tu môžu pochutnať na tých najlepších svetových šťavnatých stejkoch v stejkhausoch "Parrillas", ktoré tu nájdete na každom rohu, a zapiť ich presláveným argentínskym vínom - malbecom alebo bonarda.

Milovníci architektúry a pamiatok si prídu na svoje pri prechádzkach rôznymi štvrťami mesta, kde nájdete nielen francúzske a talianske stavby, ale aj súčasnú modernú architektúru. Nechajte si však aj energiu na noc, alebo si popoludní hoďťe "disko šloflíka" a dvojité espresso, pretože toto mesto nikdy nespí. Do reštaurácie nechoďťe pred 9 hodinou, bary začínajú žiť o polnoci, kluby najskôr o druhej ráno, a seriózni párty ľudia sa neukazujú vonku pred 4 ráno.

Ale nebojte, v Buenos Aires, je taká obrovská ponuka živých koncertov, klubov a barov, od elektroniky, cez jazz, po tango, že si tu prídu na svoje všetky vekové kategórie. Len si prestavte svoje bio hodinky o pár hodín neskôr - lebo Buenos Aires je mesto nielen nočných vtákov, ale aj drogových závislákov. Najsilnejšiu argentínsku drogu "dostanete" rovno na ulici, či v kaviarňach. Je ňou TANGO, tanec, ktorý je "milovaním sa postojačky".

Lacné letenky do Argentíny viete rezervovať aj z našich končín, avšak objavujú sa len veľmi zriedka. Oplatí sa sledovať na Pelikáne akciové ponuky leteckých spoločností Air France/KLM, Lufthansa, Turkish Airlines, British Airways či Iberia. Priamy let do Argentíny z okolitých letísk nerezervujete.

Viac Zobraziť menej

Top mestá

Buenos Aires

Buenos Aires je mesto s dušou, štastie a smútok, staré a nové na jednom mieste. Hlavné mesto Argentíny, je jedno z najnavštevovanejších miest Južnej Ameriky.

Kozmopolitná metropola vás očarí na prvé stretnutie. Dokonale sa tu pprelína historická aj moderná architektúra s neopakovateľnou atmosférou mestských štvrtí a divokým nočným životom.

V srdci mesta nájdete množstvo historických budov z 19. storočia, postavených v európskom štýle. Najstarším verejným námestím v Buenos Aires je Plaza de Mayo, kde sa odohralo mnoho dôležitých udalostí.

Z miest v Buenos Aires odporúčame navštíviť najmä nádherný park Bosques de Palermo, významný cintorín Recoleta, ktorý BBC označilo za jeden z najkrajších na svete, najmodernejšiu štvrť mesta Puerto Madero a tiež najfarebnejšie ulice v štvrti Caminito La Boca.

Lacné letenky do Buenos Aires viete rezervovať aj z našich končín, ale neobjavujú sa príliš často. Sledujte na Pelikáne najmä akciové ponuky spoločností Turkish Airlines, Air France/KLM, Lufthansa, British Airways či Iberia.

Ushuaia

Mesto pri vode, prístav plný plachetníc a hory všade, kam sa pozriete. Presne tak to vyzerá v meste Ushuaia, ktoré sa prezýva aj fin del mundo, teda „koniec sveta“. Toto argentínske mesto leží v Ohňovej zemi pri kanáli Beagle a je považované za najjužnejšie mesto na svete, i keď občas s ním o tento titul bojuje čilské mesto Puerto Williams.

Nevynechá ho žiadny cestovateľ, ktorý sa chystá prebádať Patagóniu. Či už v tomto meste cestu začína, alebo končí, je to jednoducho povinná zastávka. Ushuaia je síce malé mesto, no s magickou atmosférou. Kaskádovito zoradené ulice zároveň poriadne otestujú vašu kondičku.

Ak vás láka najmä turistika, najlepšie obdobie na návštevu Ushuaie je leto, ktoré majú na druhej strane zemegule tak trochu naopak – počas našej zimy. Hlavná sezóna tak trvá približne od novembra do marca. Treba však myslieť aj na to, že v tomto období budú vyššie nielen teploty, ale aj ceny a počty turistov. Ideálne podmienky má Ushuaia aj na zimné športy, a tak od mája do septembra môžete vyskúšať lyžiarske strediská či psie záprahy.

Od hlavného mesta Argentíny a najjužnejšieho mesta sveta vás delí iba krátky trojhodinový let. Letenky z Buenos Aires sa dajú zohnať aj pod 100 eur, treba však pri hľadaní ostať trpezlivý a hneď to nevzdať. Z Viedne sa sem dostanete najmenej s dvomi prestupmi, najčastejšie s tromi.

Užitočné info o Argentíne

Cestovné doklady a víza do Argentíny

Na vstup do Argentíny a Brazílie je podmienkou cestovný pas s platnosťou najmenej 6 mesiacov odo dňa vstupu do krajiny. Pre turistické cesty do 90 dní postačuje platný cestovný pas SR, netreba víza. Vo všetkých ostatných prípadoch (študijné pobyty, vykonávanie platenej činnosti (aj umeleckej) je potrebné príslušné vízum.

Letecké spoločnosti pri cestách vyžadujú predloženie spiatočnej letenky, pri ktorej v prípade turistickej cesty do 90 dní, nemôže dátum návratu presahovať 90-dňový limit.

Migrační úradníci pri vstupe do krajiny môžu požadovať predloženie finančných prostriedkov na pobyt (cca 50 USD na deň). Pri maloletom dieťati, ktoré cestuje v sprievode len jedného z rodičov, je potrebné predložiť písomný a úradne overený súhlas druhého rodiča na cestu dieťaťa. Súhlas musí byť preložený do španielskeho, alebo anglického jazyka. Alebo spísaný priamo v španielskom jazyku.

Počasie v Argentíne

V Argentíne sa môžete stretnúť hneď s niekoľkými typmi podnebia. Subtropická klíma na severe postupne prechádza do subpolárnej na juhu. Pre sever sú typické horúce vlhké letá a mierne zimy. V strednej časti krajiny sú letá horúce a zrážky občasné, zimy sú chladnejšie ako na severe. Juh je najsuchší. Na južnej pologuli sú ročné obdobia obrátené. Januárové teploty sa v priemere pohybujú okolo 24ºC a júlové okolo 10ºC.

Ceny v Argentíne

Oficiálnym platidlom v Argentíne je argentínske peso. Argentína pri platení uprednostňuje hotovosť a často ste pri hotovostných platbách v obchodoch či nákupných centrách odmenení zľavami do 10%. Platiť však môžete aj európskymi platobnými kartami, všetky typy sú akceptované. Výbery z bankomatov sú obmedzené na 2000 pesos a v centre sa vám môže stáť, že vyberiete len americké doláre. Preto odporúčame prísť s eurami či dolármi a zameniť hotovosť po príchode na letisko.

Ceny ubytovania v Argentíne sa pohybujú od 20 až 30 amerických dolárov na jednu noc. V Buenos Aires môžete nájsť lacné ubytovanie v apartmánoch, hosteloch, ale aj drahšie a luxusné hotelové značky. Ceny hotelov v Argentíne si môžete skontrolovať aj priamo na Pelikáne.

Ak si plánujete požičať auto v Argentíne, odporúčame tak urobiť v predstihu a vyzdvihnúť si ho po prílete priamo na letisku.

Aktuálny čas v Argentíne

V Argentíne je o 4 hodiny menej ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Argentíny

Pred vstupom do krajiny sa nevyžaduje žiadne povinné očkovanie. Stačí, keď si postrážite všetky povinné očkovania na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Buenos Aires

10 zaujímavostí o Argentíne

1
Úradným jazykom v Argentíne je španielčina, ale až šesťdesiat percent populácie má talianske korene
2
Krajina drží dva teplotné rekordy Južnej Ameriky, najteplejšie i najchladnejšie namerané počasie v histórii
3
Najvyšší vrch Argentíny - Aconcagua má výšku až 6962 metrov
4
Krajina mala v roku 2001 piatich prezidentov v priebehu desiatich dní
5
V roku 1977, Argentína poslala tehotnú matku na Antarktídu, v snahe uplatniť si nárok na časť kontinentu. Chlapec sa tak stal prvým známym človekom, ktorý sa narodil na Antarktíde
6
Máte radi víno? Argentína je 5. najväčší výrobca a 6. najväčší spotrebiteľ vína na svete
7
Rozlohou je ôsma najväčšia krajina na svete
8
Argentína je rozdelená do 23 provincií a jedného autonómneho mesta, ktoré je zároveň federálnou oblasťou – Buenos Aires
9
Argentína ma najväčší počet psychiatrov na jedného obyvateľa na svete
10
Hlavná postava kubánskej revolúcie, Ernesto „Che“ Guevara, sa narodil v Argentíne