Skip to main content

Lacné letenky Argentína

Akciové letenky

Argentína

Argentína je kombináciou európskej vznešenosti a latinskej vášne. Dynamické sexy mesto Buenos Aires sa vám dostane pod kožu akonáhle vystúpite z lietadla. Mäsožravci si tu môžu pochutnať na tých najlepších svetových šťavnatých stejkoch v stejkhausoch "Parrillas", ktoré tu nájdete na každom rohu, a zapiť ich presláveným argentínskym vínom - malbecom alebo bonarda.

Milovníci architektúry a pamiatok si prídu na svoje pri prechádzkach rôznymi štvrťami mesta, kde nájdete nielen francúzske a talianske stavby, ale aj súčasnú modernú architektúru. Nechajte si však aj energiu na noc, alebo si popoludní hoďťe "disko šloflíka" a dvojité espresso, pretože toto mesto nikdy nespí. Do reštaurácie nechoďťe pred 9 hodinou, bary začínajú žiť o polnoci, kluby najskôr o druhej ráno, a seriózni párty ľudia sa neukazujú vonku pred 4 ráno.

Ale nebojte, v Buenos Aires, je taká obrovská ponuka živých koncertov, klubov a barov, od elektroniky, cez jazz, po tango, že si tu prídu na svoje všetky vekové kategórie. Len si prestavte svoje bio hodinky o pár hodín neskôr - lebo Buenos Aires je mesto nielen nočných vtákov, ale aj drogových závislákov. Najsilnejšiu argentínsku drogu "dostanete" rovno na ulici, či v kaviarňach. Je ňou TANGO, tanec, ktorý je "milovaním sa postojačky".

Lacné letenky do Argentíny viete rezervovať aj z našich končín, avšak objavujú sa len veľmi zriedka. Oplatí sa sledovať na Pelikáne akciové ponuky leteckých spoločností Air France/KLM, Lufthansa, Turkish Airlines, British Airways či Iberia. Priamy let do Argentíny z okolitých letísk nerezervujete.

Viac Zobraziť menej

Argentína

Buenos Aires

Buenos Aires je mesto s dušou, štastie a smútok, staré a nové na jednom mieste. Hlavné mesto Argentíny, je jedno z najnavštevovanejších miest Južnej Ameriky.

Kozmopolitná metropola vás očarí na prvé stretnutie. Dokonale sa tu pprelína historická aj moderná architektúra s neopakovateľnou atmosférou mestských štvrtí a divokým nočným životom.

V srdci mesta nájdete množstvo historických budov z 19. storočia, postavených v európskom štýle. Najstarším verejným námestím v Buenos Aires je Plaza de Mayo, kde sa odohralo mnoho dôležitých udalostí.

Z miest v Buenos Aires odporúčame navštíviť najmä nádherný park Bosques de Palermo, významný cintorín Recoleta, ktorý BBC označilo za jeden z najkrajších na svete, najmodernejšiu štvrť mesta Puerto Madero a tiež najfarebnejšie ulice v štvrti Caminito La Boca.

Lacné letenky do Buenos Aires viete rezervovať aj z našich končín, ale neobjavujú sa príliš často. Sledujte na Pelikáne najmä akciové ponuky spoločností Turkish Airlines, Air France/KLM, Lufthansa, British Airways či Iberia.

Ushuaia

Mesto pri vode, prístav plný plachetníc a hory všade, kam sa pozriete. Presne tak to vyzerá v meste Ushuaia, ktoré sa prezýva aj fin del mundo, teda „koniec sveta“. Toto argentínske mesto leží v Ohňovej zemi pri kanáli Beagle a je považované za najjužnejšie mesto na svete, i keď občas s ním o tento titul bojuje čilské mesto Puerto Williams.

Nevynechá ho žiadny cestovateľ, ktorý sa chystá prebádať Patagóniu. Či už v tomto meste cestu začína, alebo končí, je to jednoducho povinná zastávka. Ushuaia je síce malé mesto, no s magickou atmosférou. Kaskádovito zoradené ulice zároveň poriadne otestujú vašu kondičku.

Ak vás láka najmä turistika, najlepšie obdobie na návštevu Ushuaie je leto, ktoré majú na druhej strane zemegule tak trochu naopak – počas našej zimy. Hlavná sezóna tak trvá približne od novembra do marca. Treba však myslieť aj na to, že v tomto období budú vyššie nielen teploty, ale aj ceny a počty turistov. Ideálne podmienky má Ushuaia aj na zimné športy, a tak od mája do septembra môžete vyskúšať lyžiarske strediská či psie záprahy.

Od hlavného mesta Argentíny a najjužnejšieho mesta sveta vás delí iba krátky trojhodinový let. Letenky z Buenos Aires sa dajú zohnať aj pod 100 eur, treba však pri hľadaní ostať trpezlivý a hneď to nevzdať. Z Viedne sa sem dostanete najmenej s dvomi prestupmi, najčastejšie s tromi.

Užitočné info o Argentíne

Úti okmányok és vízum Argentínába

Az Argentínába és Brazíliába való belépéshez útlevéllel kell rendelkezned, amelynek a hazautazástól számított legalább 6 hónap még érvényesnek kell lennie. Turista célú utazás esetén 90 napig nincs szükséged vízumra, elég az útleveled. Minden egyéb esetben (tanulmányi út, munkaviszony, művészeti tevékenység) vízumot kell igényelned.

A légitársaságok kérik a visszaútra szóló jegy felmutatását is, mivel a turista célú utazás esetén a hazautazás időpontja nem lépheti túl meg a 90 napos időszakot.

A bevándorlási hivatal az országba való érkezéskor kérheti az utazásra szánt pénzügyi források felmutatását (megközelítőleg 50 USD egy napra). Amennyiben csak az egyik szülő kíséri a kiskorú gyermeket, írásbeli hozzájárulás szükséges a másik szülőtől az utazáshoz. Az engedélyt le kell fordítani spanyol vagy angol nyelvre, vagy eleve spanyolul kell íródnia.

Az argentínai időjárás

Argentínában változatos az éghajlat. Az ország északi részén szubtrópusi, a déli részén pedig szubpoláris az éghajlat. Az északi területeken forró, párás a nyár és mérsékelt a tél. A középső területeken forró a nyár, alkalmanként csapadékra is lehet számítani, a tél pedig fagyosabb, mint az északi részen. A déli terület a legszárazabb. A déli féltekén fordítottak az évszakok. Januárban 24 ºC, júliusban pedig 10 ºC körül mozog a hőmérséklet.

Az argentínai árak

Az Argentínában használatos hivatalos pénznem az argentin peso. Az országban elsőbbségben részesítik a készpénzt, s a boltokban vagy a bevásárlóközpontokban gyakran 10% kedvezménnyel jutalmazzák a készpénzes fizetést. Ugyanakkor az európai bankkártyák minden típusát elfogadják az országban. A pénzautomatákból való készpénzfelvétel esetében a maximálisan felvehető összeg 2000 peso, azaz 30 000 Ft. Megeshet, hogy a belvárosban csak amerikai dollárt tudsz beszerezni. Érdemes eurót vagy dollárt is magaddal hoznod, s az érkezést követően beváltani némi készpénzt a repülőtéren.

A szállások ára Argentínában 20 és 30 amerikai dollár (fő/éj) között mozog. Buenos Airesben találhatsz olcsóbb szállást apartmanokban, motelekben, de drágább luxusszállodákat is. Az Argentínai szállodák árait ellenőrizheted a Pelikán oldalán, ahol egyben foglalhatsz is.

Ha szeretnél autót kölcsönözni Argentínában, érdemes időben lefoglalnod, és landolás után átvenned a repülőtéren.

Mennyi az idő Argentínában?

Argentínában 4 órával kevesebb az idő, mint Magyarországon.

Védőoltások az Argentínába való utazás előtt?

Az országba való utazás előtt nem szükséges új védőoltások beszerzése. Elég, ha még tart a hazánkban kötelező védőoltások hatása.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Buenos Aires

10 zaujímavostí o Argentíne

1
Úradným jazykom v Argentíne je španielčina, ale až šesťdesiat percent populácie má talianske korene
2
Krajina drží dva teplotné rekordy Južnej Ameriky, najteplejšie i najchladnejšie namerané počasie v histórii
3
Najvyšší vrch Argentíny - Aconcagua má výšku až 6962 metrov
4
Krajina mala v roku 2001 piatich prezidentov v priebehu desiatich dní
5
V roku 1977, Argentína poslala tehotnú matku na Antarktídu, v snahe uplatniť si nárok na časť kontinentu. Chlapec sa tak stal prvým známym človekom, ktorý sa narodil na Antarktíde
6
Máte radi víno? Argentína je 5. najväčší výrobca a 6. najväčší spotrebiteľ vína na svete
7
Rozlohou je ôsma najväčšia krajina na svete
8
Argentína je rozdelená do 23 provincií a jedného autonómneho mesta, ktoré je zároveň federálnou oblasťou – Buenos Aires
9
Argentína ma najväčší počet psychiatrov na jedného obyvateľa na svete
10
Hlavná postava kubánskej revolúcie, Ernesto „Che“ Guevara, sa narodil v Argentíne
Boli informácie na tejto stránke užitočné?
Boli informácie na tejto stránke užitočné?