Skip to main content

Lacné letenky Castellón de la Plana

Španielsko - Základné COVID-19 informácie

Od 6. apríla sa pri návrate na Slovensko ruší povinnosť registrácie do systému eHranica a rovnako aj povinná karanténa pre neočkované osoby. Na Slovensko sa momentálne vstupuje rovnako ako pred pandémiou, a to bez ohľadu na stav očkovania - bez karantény a bez registrácie. Odporúčame si naštudovať podmienky vstupu do Španielska na stránke Ministerstva zahraničných vecí alebo v našom článku Bezpečné krajiny: aktuálne odporúčania a mapa (COVID-19).

Akciové letenky do Mesta Castellon De La Plana

Zaujímavé info o Meste Castellon De La Plana

Castellón de la Plana je malé španielske mesto ležiace pri Stredozemnom mori a je zároveň hlavným mestom regiónu Castellón.

V španielskych i európskych dejinách zohrávalo od dávna významnú úlohu. Centrum mesta totiž zažilo napríklad silný vzdor proti Napoleonovi alebo veľké nepokoje počas španielskej občianskej vojny v tridsiatych rokoch 20.storočia. V tom čase bolo centrum mesta veľmi vážne poškodené.

V súčasnosti je však Castellón de la Plana krásne slnečné mesto s temperamentným a rušným španielskym životom, ktorý sa odohráva predovšetkým na miestnych námestiach. A aj keď mesto nie je až takým miláčikom turistov ako veľké španielske metropoly Madrid, Barcelona či Valencia, ponúka však množstvo zaujímavých pamiatok. 58 metrov vysokú zvonicu, katedrálu Panny Márie či nádhernú prístavnú štvrť.

Lacné letenky do Castellónu viete rezervovať aj z našich končín. Priamy let z Budapešti zabezpečuje letecká spoločnosť Wizz Air.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Španielsku

1️⃣ Aké cestovné doklady potrebujem do Španielska?

Pri cestovaní do Španielska nepotrebujete cestovný pas, postačí vám aj platný občiansky preukaz. Jeho platnosť však musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas. Na cestovanie do Španielska nie sú potrebné víza.

Aké je v Španielsku počasie?

Španielsko je štvrtou najväčšou krajinou Európy a má veľmi rozmanitý povrch i podnebie. Podnebie Španielska môžeme rozdeliť na tri odlišné typy, ktoré sú charakteristické pre jednotlivé oblasti.

Sever a severozápad Španielska sú ovplyvnené Atlantickým oceánom, východné pobrežie má charakter stredomorského podnebia a vnútrozemia Španielska, vymedzené náhornou plošinou Meseta má podnebie typicky kontinentálne.

Poloha a podnebie poskytuje veľmi prívetivé podmienky na dovolenku počas celého roka. Ideálny čas na návštevu je počas letných mesiacov, kedy teplota dosahuje takmer neustále teploty okolo 30 stupňov Celzia.

Výhodné je však navštíviť Španielsko aj počas jari a jesene - stretnete menej turistov, teploty sú stále veľmi prívetivé, ubytovanie lacnejšie.

Aké sú ceny v Španielsku?

Oficiálnym platidlom v Španielsku je euro. Ceny potravín a služieb sú v španielsku o niečo vyššie ako u nás. Potraviny a ovocie sa oplatí nakúpiť v obchode. Nápoje v reštaurácii alebo v kaviarni sú dva až trikrát drahšie než v obchode.

Ceny ubytovania v Španielsku nie sú nízke, no každopádne dovolenka v Španielsku nepatrí medzi najdrahšie. Medzi destinácie s najvyššími cenami ubytovania v centre patrí Barcelona, Madrid a Valencia.

Aký je aktuálny čas v Španielsku?

Vnútrozemie Španielska a jeho stredomorské ostrovy sa nachádzajú v rovnakej časovej zóne ako Slovensko - UTC +1. Na Kanárskych ostrovoch je o hodinu menej ako u nás.

Koľko trvá let do Španielska?

Priamy let Španielsko - Slovensko trvá približne 2 hodiny. Z Bratislavy do Barcelony presne 1 hodinu a 55 minút. Avšak let z Košíc do Malagy trvá až 3 hodiny a 20 minút.

Tipy, čo treba vidieť v Castellón de la Plana

10 zaujímavostí o Španielsku

1
Španielskym národným športom sú okrem futbalu aj býčie zápasy (corrida de torros). Modernú podobu začali v mestečku Ronda v roku 1784
2
Španielčina je druhý najrozšírenejší jazyk na svete
3
Takmer polovica olivového oleja a 75% šafránu je vyprodukovaných práve v Španielsku
4
Slávna Paella, ktorú takmer v celom Španielsku podávajú s morskými plodmi, vznikla pôvodne vo Valencii, kde dodnes robia paellu so zeleninou, mäsom (kačka/králik) a slimákmi
5
Barcelona má svoj vlastný valentínsky sviatok, na deň svätého Juraja (23. apríl) bolo zvykom vymeniť si ružu a knihu s milovanou osobou
6
Španieli vlastnia viac automobilov ako mobilných telefónov
7
Španielsko je jediná krajina v Európe, kde sa pestujú banány
8
Espaňa alebo Spain pochádza zo slova Ispania, čo znamenalo územie zajacov
9
Ak budete chcieť ísť na obed v Španielsku o pol dvanástej, rovno na to zabudnite. Obed sa podáva okolo 2-3. h poobede a večera až o 21-22. h, takže na párty sa dostanete až po polnoci. Niektoré diskotéky otvárajú až o 2. h ráno
10
Fanúšikovia slávneho katalánskeho klubu FC Barcelona sa prezývajú Culés, čo v preklade znamená zadky