Skip to main content

Dovolenka v Španielsku 2022

dní

Najpopulárnejšie dovolenky v Španielsku

Nenašli ste dovolenku snov?
Vyplňte krátky formulár a nájdeme ju za vás
Vyplniť formulár
Cestovanie s jednotkou na trhu
Sme na trhu už 15 rokov a vo svete cestovania vieme presne, ako na to. Pomôžeme vám s dovolenkou, letenkami, poistením, prenájmom auta či s vašimi ďalšími prianiami.

FAQ - často kladené otázky

Sú zobrazované ceny dovoleniek v Španielsku konečné?

Ceny všetkých dovoleniek v Španielsku na stránke pelikan.sk sú konečné vrátane povinných poplatkov.
Ceny neobsahujú len voliteľné služby (napr. cestovné poistenie do Španielska) alebo poplatky, ak sa platia iba na mieste (napr. miestne poplatky na recepcii hotela) alebo poplatky za vstupné víza, ktoré sa platia na letisku po prílete alebo sa vybavujú individuálne elektronicky a podobne.

Čo v Španielsku znamená označenie hotelov Adults only?

Adults only sú hotely, ktoré sú určené len pre dospelé osoby resp. osoby od určitého veku. (zväčša od 18 rokov, no môže byť aj od 14, alebo 16 rokov). Tieto hotely a rezorty v Španielsku neakceptujú na dovolenke rodiny s malými deťmi a sú vhodné najmä pre páry a ľudí, ktorí počas dovolenky vyhľadávajú pokojnú atmosféru hotela.

Aký je postup v prípade, že mám záujem o viac ako 1 izbu?

Väčšina dovolenkových rezervačných systémov funguje na princípe individuálnych rezervácií a zadanú skladbu osôb umiestňujú do 1 spoločnej izby. V prípade záujmu o dovolenku pre viac osôb a viac ako 1 izbu nás však stačí kontaktovať telefonicky alebo emailom a radi Vám preveríme dostupnosť dostatočného počtu izieb a leteniek a pripravíme ponuku podľa Vašich požiadaviek pre spoločnú rezerváciu viacerých izieb.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Čo ak mám počas dovolenky v Španielsku záujem o iný typ stravy, iný počet osôb, alebo termín ako je na stránke?

V prípade záujmu o iný typ stravovania,iný počet osôb, alebo iný termín dovolenky v Španielsku nás stačí kontaktovať telefonicky alebo emailom a radi Vám preveríme dostupnosť a pripravíme ponuku presne podľa Vašich požiadaviek a preferencií.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Je možné za dovolenku v Španielsku uhradiť len zálohu a zvyšok doplatiť neskôr?

V prípade záujmu o zálohovú úhradu dovolenky v Španielsku nás prosím kontaktujte emailom na pobyty@pelikan.sk alebo telefonicky na čísle 02 / 321 66 321, prípadne uveďte túto požiadavku v poznámke rezervácie.

Radi Vám preveríme či organizátor vybranej dovolenky v Španielsku umožňuje zálohovú úhradu a budeme Vás informovať o podmienkach a splatnosti zvyšnej časti. Touroperátori väčšinou umožňujú zálohovú úhradu pre dovolenky s nástupom o viac ako 30-60 dní, ale zároveň to závisí aj od iných faktorov ako je je napríklad typ leteniek a pod. Výška zálohovej úhrady sa môže pohybovať pri niektorých CK už od 10%, ale zvyčajne je výška zálohy 25-50% z ceny pobytu a s doplatkom zvyšnej časti do cca 35 dní pred odchodom na dovolenku v Španielsku.

Aký je postup po úhrade dovolenky v Španielsku?

Po doručení notifikácie z banky do CK Pelikán o úspešnej úhrade celkovej ceny dovolenky v Španielsku z platobného systému preveríme obratom, ale najneskôr do jedného pracovného dňa dostupnosť všetkých produktov a služieb v objednávke a ich aktuálnu cenu.

V prípade, ak budú všetky produkty a služby v objednávke v rovnakej cenovej hladine dostupné, potvrdíme Vám e-mailom ich úspešné rezervovanie a vystavenie.

V prípade, ak bude minimálne jeden z produktov a služieb v objednávke v rovnakej cenovej hladine nedostupný, resp. dostupný iba s vyššou cenou, budeme Vás o tejto skutočnosti informovať telefonicky alebo e-mailom hneď, ako to bude možné. Zároveň Vám ponúkneme najvýhodnejšiu alternatívu, ktorá bude v danom čase k dispozícii. Ak by Vám žiadna z ponúknutých možností alebo alternatív pobytu nevyhovovala, uhradenú sumu Vám obratom refundujeme na Váš účet alebo priamo na Vašu platobnú kartu (podľa spôsobu Vašej úhrady).

Čo v Španielsku znamená označenie izby “Cenovo zvýhodnená / Economy“?

Tento typ izieb býva nielen v Španielsku označovaný mnohými pojmami, napríklad aj “Low cost / Promotion / Bestpreis / Sparzimmer / Spartipp“ a pod. Ide o izby, ktoré sú cenovo zvýhodnené a môžu (ale aj nemusia) mať nejaký hendikep (menšia rozloha, horšia poloha, výhľad do prevádzkovej časti hotela, menšie okno, bez balkóna, pri výťahu, bez rekonštrukcie a pod). Keďže rozdiel v cene dovolenky medzi takýmto a štandardným typom izby býva často len pár eur, odporúčame zvoliť radšej štandardný typ izby. Radi Vám pomôžeme s identifikáciou a výberom vhodného typu ubytovania počas vašej dovolenky v Španielsku.

Nenašli ste dovolenku vašich snov?
Prezraďte nám, ako si ju predstavujete a nájdeme ju za vás!

Dovolenka v Španielsku

Čo si predstavíte pri vyslovení názvu tejto krajiny? Slnečné pláže, sladkú sangriu, tanečnice flamenca v červených šatách alebo možno nejakého pouličného hudobníka s gitarou pod palmami? Dovolenka v Španielsku bude oveľa viac. Je to jedna z tých destinácii sveta, ktoré ponúkajú krásnu zmes kultúrnych a historických pozostatkov minulosti, očarujúcich krás prírody, unikátnej mentality miestnych a svetoznámej gastronómie.
 

Čo vidieť a zažiť počas dovolenky v Španielsku?
 

Barcelona


Jednou z najpopulárnejších destinácií v Španielsku je hlavné mesto Katalánska s ležérnou atmosférou a bezodnou zásobou kultúrnych atrakcií. Barcelone dominujú Gaudího architektonické diela, jeho nádherné futuristické výtvory stretnete na každom kroku. Jednoznačnými hviezdami medzi nimi sú legendárna Sagrada Família a rozprávkový Park Güell.

Nemusíte milovať umenie, aby ste v Barcelone zažili niečo euforické. Symbolom Katalánska je svetoznámy futbalový tím, Barca. Aj keď nie ste fanúšikom tohto športu, domáci štadión klubu FC stojí za pohľad, ideálne spolu so zápasom.
 

Sevilla


Centrum nádhernej Andalúzie je Sevilla. Turistom ponúka jedinečné, čarokrásne pamiatky, vynikajúcu gastronómiu, príjemnú stredomorskú, takmer tropickú atmosféru a klímu a autentické flamenco. Známa je aj ako hlavné mesto maurskej architektúry, a práve táto externá charakterová črta robí toto mesto jedným z najzaujímavejších európskych turistických destinácií. Medzi architektonickými majstrovskými dielami vyniká Plaza de Espana, námestie postavené v štýle art deco a Neo-Mudéjar. Nevynechajte ani palác Alcazar s jeho veľkolepou záhradou. Dovolenka v Španielsku bez návštevy tohto mesta nie je úplná. 

Baleárske ostrovy


Baleárske ostrovy v Španielsku zahŕňajú štyri nádherné ostrovy, a len veľmi ťažko by sa dalo určiť, ktorý z nich je tou najlepšou lokalitou na dokonalú dovolenku v Španielsku. Malorka sa pýši nádhernými kostolmi, starobylými dedinami, impozantnými kláštormi, ale aj piesočnými plážami. Ďalšia je menšia Menorca, ktorá predstavuje pokojné útočisko pre tých, ktorí milujú pláže, prírodu a vidiecku atmosféru. Ostrov Ibiza je známy svojím nočným životom a kvalitnými plážami. No jeho kultúrna hodnota je nemenej dôležitá, historická časť hlavného mesta Ibizy (tiež sa volá Ibiza) je zapísaná na zozname UNESCO. Ostrov Formentera je pre tých, ktorí uprednostňujú nedotknuté miesta. Nájdete tu chránené zátoky s odľahlými plážami a morský prírodný park zapísaný na zozname UNESCO s viac ako 10 000 hektárov pôdy a mora.
 

Madrid


Madrid je jedným z najmladších hlavných miest v Európe a ponúka oveľa viac prekvapení, než návštevníci očakávajú pred začiatkom dovolenky Španielsku. Nádherné budovy, udržiavané parky, vynikajúce reštaurácie a fantastické múzeá očaria návštevníkov, nezávisle od veku a cestovateľských preferencií. Mnohí považujú Madrid za jedno z najviac obývateľných miest na svete, v ktorom môžete spoznať pravú tvár dnešného moderného Španielska.
 

Tenerife


Najpopulárnejším z Kanárskych ostrovov je Tenerife. Nedá sa čudovať tomu, že má taký silný vplyv na turistov, veď nájdete tu všetko - od krásnych pláží až po horské oblasti. Ak máte radi vysokohorskú turistiku, zamilujete sa do vrchu Teide, ktorý je vysoký 3718 metrov. Ale ak si dovolenku v Španielsku predstavujete na deke na pláži, tak sa vyberte do južnej časti ostrova. (Aj keď je pravda, že jedna z najkrajších pláži, Teresitas, sa nachádza na severe ostrova.)
 

Fuerteventura


Ďalšia hviezda dovoleniek v Španielsku je jeden z Kanárskych ostrovov. Je to Fuerteventura, známa svojimi krásnymi plážami a dychberúcou panorámou. Za svoju unikátnu krásu vďačí aj tomu, že vznikla sopečnou činnosťou. Kvôli miestnym prírodným zázrakom bol celý ostrov vyhlásený za biosférickú rezerváciu UNESCO.

Najkrajšie pláže sa nachádzajú v južnej a severnej časti ostrova. Dlhá pláž v Sotavento a piesočné duny Corralejo sú jedny z najvýznamnejších atrakcií Fuerteventury.
 

Ronda


Ak sa rozhodnete tak, že hlavným bodom vašej dovolenky v Španielsku bude Ronda, obohatí vás to o veľmi unikátny vizuálny zážitok. Toto mesto sa spomína aj ako perla Andalúzie. Bola obľúbeným sídlom takých umelcov, ako Ernest Hemingwys, James Joyce, Orson Welles alebo Rainer Maria Rilke. Ale ešte stále láme srdcia, a to i cestovateľov z mladších generácií.
 

Koľko trvá let do Španielska?


Na dovolenku v Španielsku sa dostanete celkom rýchlo. Napríklad, ak letíte do Gerony z Bratislavy, bude to menej ako 2 hodiny. Keď sa vyberiete do vzdialenejších miest, napríklad poletíte do Malagy, na palube strávite približne 3 hodiny.
 

Kedy cestovať do Španielska?


Podnebie je príjemné, najväčšie horúčavy sú v júli a auguste. Tie najteplejšie dni môžu byť pre slovenského turistu neznesiteľné, najmä vo veľkých mestách. Zima je veľmi daždivá, v horách na severe napadne veľa snehu. Každý región má svoje vlastné charakteristiky, ktoré určujú, kedy cestovať. Ak chcete cestovať do Galície, Baskicka alebo Pyrenejí, leto je ideálne. Andalúzia je najkrajšia na jar a vnútrozemie na jeseň.
 

Aké doklady potrebujem na dovolenku v Španielsku?


Ako občan EÚ môžete do Španielska cestovať iba s občianskym preukazom. Dovolenku v Španielsku teda môžete zrealizovať bez víza a bez cestovného pasu. Cestovaný pas potrebujú len deti, ktoré ešte nemajú občiansky preukaz.