Skip to main content

Lacné letenky Curaçao

Holandské Antily - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky na Curacao

Zaujímavé info o Curacau

Curaçao to nie je iba exoticky vyzerajúci modrý likér. Ostrov Holandských Antíl je dokonalým dovolenkovým rajom. Plný farieb, milých obyvateľov a krásnych pláži s úžasným podmorským životom. Domy v európskom koloniálnom štýle sa hravo miešajú s horúcim Karibikom a vytvárajú nezabudnuteľnú atmosféru.

Jedny z najlepších zážitkov na Curaçao sa odohrávajú pod vodou. Podmorský život je tu veľmi bohatý – najrôznejšie koralové útesy, farebné rybičky, chobotnice, raje a krásne korytnačky. Zdatnejší potápači môžu objavovať vraky – na ostrove je veľa spoločností a inštruktorov, ktoré vás budú sprevádzať.

Curaçao má nádherné pláže. Jemný piesok, azúrové lagúny – proste pravý Karibik. Neďaleko hlavného mesta Willemstad nájdete známe pláže Blue Bay, Mambo, alebo Blauwbaai. Ak chcete spoznať aj menej turistické zákutia, odporúčame ísť viac na sever alebo západ. Navštíviť môžete aj rodinnú destilérku a zúčastniť sa ochutnávky. A odkiaľ má likér Curaçao svoju povestnú farbu? Táto časť výroby je jednoduchá a najmenej romantická – pridávajú doňho potravinárske farbivo.

Ako už samotný názov napovedá, v hlavnom mesto Curaçao výrazne cítiť európsky vplyv. Celé nábrežie spolu s prístavom vyzerá ako vystrihnuté z holandského mestečka. Farebné domčeky v koloniálnom štýle, reštaurácie, kaviarne, trhy s čerstvými rybami a ovocím a do toho veľmi veľa Holanďanov.

Curaçao je jednou z najnavštevovanejších destinácií Karibiku. To dobre vedia aj cestujúci zo Slovenska, pre ktorých je čoraz viac obľúbenou destináciou. Lacné letenky na Curaçao sa objavujú najmä z Budapešti, Viedne, ale aj Prahy. Priamy let z našich končín neexistuje. S jedným prestupom však možno komfortne lietať najmä s aerolinkami Air France, KLM, British Airways a American Airlines. Priemerná dĺžka letu na ostrov Curaçao je 15 hodín.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Curaçao

Víza na Curaçao

Na Curaçao potrebujete pas. Platnosť pasu musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas. Cestovný doklad musí byť platný minimálne 6 mesiacov.

Počasie na Curaçao

Podnebie Curaçao je mierne tropické, striedajú sa tu dve obdobia: dažďov a sucha. Priemerná teplota sa celoročne pohybuje okolo 25-30°C, more má teplotu medzi 25°C a 28°C a vlhkosť vzduchu je niekde medzi 77% a 85%. V podstate sa tu striedajú dve sezóny: od februára do júna je obdobie sucha.

Obdobie dažďov – od júla do januára. Prudké dažde a možnosť tvorby cyklónov v tejto oblasti je od septembra do októbra. Curaçao sa nachádza v južnom Karibiku, a preto je tu stále dovolenkové počasie. Ostrov navyše leží v oblasti, ktorú hurikánu bežne nezasahujú.

Ceny na Curaçao

Miestny menou je holandsko-antilský gulden (NAFL alebo ANG), ktorý sa delí na 100 centov. Bankovky majú hodnotu 5, 10, 20, 50 a 100. Bežne sa dá všade platiť americkými dolármi, avšak mince nie sú akceptované. 1 gulden / florin je približne 0,5 euro.

Eurá a doláre môžete zameniť po prílete na letisku alebo neskôr v banke či akejkoľvek oficiálnej zmenárni. Ak máte však doláre, tak nemusíte meniť na miestnu menu, pretože doláre sú voľne v obehu. Euro je akceptované iba v niektorých hoteloch a reštauráciách. Platobné karty sú akceptované na takmer celom ostrove.

Hľadáte hotel v Karibiku? V obrovskej ponuke sa dá ľahko stratiť. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Ak si chcete požičať auto, odporúčame urobiť tak pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán

Zdravie a očkovanie pred cestou na Curaçao

Ak cestujete na Curaçao, musíte mať klasické očkovanie, ako je napr. Tetanus, ďalej sa odporúča očkovanie proti žltačke typu A a brušný týfus.

Aktuálny čas na Curaçao

Na Curaçao je o 5 hodín menej ako na Slovensku.

Letecké zaujímavosti o Curacau

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka na Curacao za posledný týždeň stála iba 528,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk na Curacau je: 1.

Tipy, čo treba vidieť na Curaçao

10 zaujímavostí o Curaçao

1
Curaçao je najväčší a najvyspelejší ostrov v Holandských Antilách, ktorý pokrýva 182 štvorcových míľ
2
Curaçao má ropnú rafinériu s objemom 320 000 barov za deň
3
Curaçao, známe svojou multikultúrnou populáciou, má tri oficiálne jazyky. Holandský, Papiamentu a angličtinu
4
Na tomto malom ostrove žije až 65 rôznych národností
5
Tvorcovia slávneho modrého likéru si zabudli tento nápoj patentovať. Preto možno po celom svete nájsť jeho lacné napodobeniny
6
Curaçao je samosprávna oblasť patriaca k Holandsku
7
Zrušenie otroctva v Karibiku v roku 1863 silno zasiahlo najmä Curaçao. Jeho prosperita sa v tom časom mierne zasekla
8
Väčšina 130 000 obyvateľov Curaçao žije v okolí mesta Willemstad
9
Obyvatelia ale pijú spracovanú a filtrovanú morskú vodu. Na celom ostrove je voda z vodovodu destilovaná priamo z mora a je úplne bezpečná na pitie
10
Willemstad je najfarebnejšie hlavné mesto Karibiku. Ťažko nájdete ulicu, ktorá má rovnakú farbu príbytkov