Skip to main content

Lacné letenky Holandské Antily

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

Názov Holandské Antily sa začal používať ešte v 17. storočí, kedy Holandsko obsadilo päť ostrovov v Karibskom mori. Od roku 2010 sa však tri z nich (Saba, Sint Eustatius a Bonaire) stali oficiálne súčasťou Holandska a dva (Curaçao a Sint Maarten) sa stali prakticky nezávislými štátmi v rámci holandskej monarchie.

Holandské Antily tak boli do roku 2010 jedna z krajín Holandského kráľovstva v Malých Antilách. Na čele Sint Maartenu a Curraçaa odvtedy ostala Holandská kráľovná (dnes už holandský kráľ) a ich obyvatelia sú holandskými občanmi. Na oboch územiach teda možno platiť eurom a za určitých okolností ich možno navštíviť aj na občiansky preukaz.

To, čo sa na ostrovoch určite nezmenilo je úžasná exotická atmosféra Karibiku. Katalógové pláže z jemného piesku sa tiahnu dlhé kilometre, krištáľovo-čistá voda obmýva brehy ostrovov, a bujná vegetácia s tropickými palmami a kvetmi sa strieda s kaktusmi a sukulentmi. Navyše, podmorský život už dlhé roky priťahuje milovníkov potápania a šnorchlovania z celého sveta.

Lacné letenky na Holandské Antily viete rezervovať aj z našich končín. Stačí sledovať akciové ponuky spoločností KLM, Austrian Airlines, Air France či Delta Airlines.

Viac Zobraziť menej

Top mestá

Svätý Martin (Sint Maarten)

Ostrov obmývaný azúrovým morom, posiaty nádherne zelenými palmami, bielym pieskom a na celom svete známy aj vďaka pláži Maho. Len tu totiž máte jedinečnú možnosť zažiť, ako lietadlá pristávajú kúsok od pláže, desiatky metrov nad hlavami turistov, ktorí sa spokojne kúpu na pláži. Svätý Martin ale nie je len o pláži Maho. Ak hľadáte tip na super exotickú dovolenku v Karibiku, toto miesto vám môžeme len a len odporučiť.

Ostrov s rozlohou 88 kilometrov štvorcových sa delí na dve časti – francúzsku a holandskú. Obídete ho celý autom približne za päť hodín.

Pozorovanie lietadiel je tu tak obľúbenou činnosťou, že rozpis príletov a odletov nájdete v každej kaviarni a reštaurácii poblíž.

Kúpať sa na južnom konci pláže Maho je nezabudnuteľný zážitok. Tam sa totiž rozprestiera ranvej frekventovaného letiska Princess Juliana International Airport (SXM). Keďže dĺžka dráhy je len 2180 metrov, lietadla prilietavajú extrémne nízko. Pravdupovediac, na tejto pláži zrejme nebudete tráviť veľa času – je veľmi hlučná.

Lacné letenky na ostrov Svätého Martina viete rezervovať aj s odletom z Viedne, Budapešti a Prahy. Priamy let na Sint Maarten z našich končín neexistuje, ale veľmi komfortne možno letieť so spoločnosťami KLM, Austrian Airlines, Air France či Delta Airlines.

Curaçao

Curaçao to nie je iba exoticky vyzerajúci modrý likér. Ostrov Holandských Antíl je dokonalým dovolenkovým rajom. Plný farieb, milých obyvateľov a krásnych pláži s úžasným podmorským životom. Domy v európskom koloniálnom štýle sa hravo miešajú s horúcim Karibikom a vytvárajú nezabudnuteľnú atmosféru.

Jedny z najlepších zážitkov na Curaçao sa odohrávajú pod vodou. Podmorský život je tu veľmi bohatý – najrôznejšie koralové útesy, farebné rybičky, chobotnice, raje a krásne korytnačky. Zdatnejší potápači môžu objavovať vraky – na ostrove je veľa spoločností a inštruktorov, ktoré vás budú sprevádzať.

Curaçao má nádherné pláže. Jemný piesok, azúrové lagúny – proste pravý Karibik. Neďaleko hlavného mesta Willemstad nájdete známe pláže Blue Bay, Mambo, alebo Blauwbaai. Ak chcete spoznať aj menej turistické zákutia, odporúčame ísť viac na sever alebo západ. Navštíviť môžete aj rodinnú destilérku a zúčastniť sa ochutnávky. A odkiaľ má likér Curaçao svoju povestnú farbu? Táto časť výroby je jednoduchá a najmenej romantická – pridávajú doňho potravinárske farbivo.

Ako už samotný názov napovedá, v hlavnom mesto Curaçao výrazne cítiť európsky vplyv. Celé nábrežie spolu s prístavom vyzerá ako vystrihnuté z holandského mestečka. Farebné domčeky v koloniálnom štýle, reštaurácie, kaviarne, trhy s čerstvými rybami a ovocím a do toho veľmi veľa Holanďanov.

Curaçao je jednou z najnavštevovanejších destinácií Karibiku. To dobre vedia aj cestujúci zo Slovenska, pre ktorých je čoraz viac obľúbenou destináciou. Lacné letenky na Curaçao sa objavujú najmä z Budapešti, Viedne, ale aj Prahy. Priamy let z našich končín neexistuje. S jedným prestupom však možno komfortne lietať najmä s aerolinkami Air France, KLM, British Airways a American Airlines. Priemerná dĺžka letu na ostrov Curaçao je 15 hodín.

Aruba

Pätnásť kilometrov od severného pobrežia Venezuely nájdete maličký ostrov s rozlohou 179 kilometrov štvorcových. Áno presne tam, v exotickom Karibiku existuje nádherné miesto, kde je celý rok príjemných 27-30 stupňov Celzia a počasie takmer úplne bez zrážok. Ten zázračný ostrovček sa volá Aruba a milujú ho najmä potápači, vyznávači golfu a všetci tí, ktorí hľadajú dokonalé pláže. A je veľmi pravdepodobne, že si ho zamilujete aj vy a to hneď na prvý pohľad.

Ostrov bol objavený v roku 1499 Španielmi. Aruba sa v polovici 17. storočia stala po španielskej nadvláde spoločne s blízkymi ostrovmi holandskou kolóniou. Až roku 1986 sa od "Holandských Antíl" odtrhla a získala štatút zámorského územia s vnútornou autonómiou. V 19. storočí prebehla na ostrove zlatá horúčka. Holandskú kráľovnú tu zastupuje guvernér.

Ostrov je 30 km dlhý a 9 km široký a je plný nádherných dlhých pláží s jemným pieskom, blankytne modrým morom, koralovými útesmi a úchvatnou flórou a faunou, ktorá je tu zastúpená vysokými kaktusmi a sukulentmi, kokosovými palmami a rastú tu posvätné stromy Divi Divi. Na južnom a západnom pobreží sa tiahnu kilometrové biele piesočné pláže, ktoré patria medzi najkrajšie na svete.

Dovolenka na Arube poskytuje popri leňošení na plážach možnosť neobmedzenej zábavy. Je tu nespočetné množstvo reštaurácií, kaviarní, karibských barov, kasín a obchodov a obrovská ponuka športového vyžitia ako windsurfing, potápanie, šnorchlovanie, vodné lyžovanie alebo osemnásťjamkové golfové ihrisko svetovej kvality.

Aruba ponúka famóznu exotickú dovolenku v nádhernom prostredí. To dobre vedia aj cestujúci zo Slovenska, ktorí ju za posledné roky postupne objavujú. Lacné letenky na Arubu sa objavujú najmä z Viedne, Budapešti, ale aj Prahy. Priamy let na Arubu z našich končín neexistuje. S jedným prestupom možno komfortne lietať s aerolinkami KLM, Air France, American Airlines, Delta či United. Priemerná dĺžka letu na Arubu je 15 hodín.

Užitečné info o Holandských Antilách

Cestovné doklady a víza na Holandské Antily

Pre dovolenku na ostrovy Holandských Antíl vám stačí cestovný pas s platnosťou minimálne 6 mesiacov po ukončení pobytu v krajine.

Do Holandských Antíl nepotrebujete vybavovať víza.

Počasie na Holandských Antilách

Pre ostrovy Holandských Antíl je typické veľmi tropické podnebie. Vďaka tomu sú ostrovy celoročne veľmi zaujímavou a horúcou destináciou.

Upozorňujeme, že v letných mesiacoch hrozí na tzv. Záveterných ostrovoch (Saba, Sint Eustatius a južná časť ostrova Sint Maarten) riziko hurikánov.

Ostatné oblasti sú v tomto období veľmi suché. Priemerná celoročná teplota je 28º C.

Ceny na Holandských Antilách

Hľadáte lacné ubytovanie? Holandské Antily nie sú lacnou destináciou. Najviac zaplatíte za ubytovanie v hoteli so stravou, noc vyjde aj na 180 eur. Noc v apartmáne pre 2 osoby začína na 70 eurách. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať priamo na Pelikáne.

Na ostrovoch sa platí antilským guldenom a americkým dolárom a to v hotovosti či kartou. Na ostrove Svätého Martina však možno platiť aj eurom.

Za fľašu vody zaplatíte 1,30 eura, pivo vyjde na 3-4 eurá, šálka kávy 2 eurá.

Aktuálny čas na Holandských Antilách

Na Holandských Antilách je o päť hodín menej ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou na Holandské Antily

Pri ceste na Holandské Antily sa nevyžaduje žiadne špeciálne očkovanie. Pri exotických krajinách však býva zvykom odporúčať očkovanie proti žltačke typu A a typu B.

Na ostrovoch sú k dispozícii zdravotnícke zariadenia na vysokej úrovni.

Tipy, čo treba vidieť na Holandských Antilách

10 zaujímavostí o Holandských Antilách

1
Holandské Antily boli kedysi skupinou ostrovov v Karibiku, dnes sú niektoré z nich súčasťou Holandska
2
Celková rozloha Holandských Antíl je 800 kilometrov štvorcových
3
Úradnými jazykmi Holandských Antíl sú holandčina a angličtina
4
Holandské Antily pestujú arašidy, zeleninu, tropické ovocie a cirok
5
Mestská časť Banda v meste Willemstad zapísaná na zozname UNESCO
6
Ostrovy vznikli sopečnou činnosťou, čomu zodpovedá aj terén na mnohých z nich
7
Populácia všetkých ostrovov je niečo viac ako 300-tisíc ľudí
8
Priemerná dĺžka života je tu 77 rokov
9
Priemysel ostrovov pozostáva z cestovného ruchu a rafinácie ropy
10
Hlavné mesto Holandských Antíl je Willemstad