Skip to main content

Lacné letenky Dubrovník

Chorvátsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Dubrovníka

Zaujímavé info o Dubrovníku

Vyše tisíc rokov histórie tohto nádherného a legendárneho chorvátskeho mesta je prítomných v každej jeho časti. Dubrovník je mesto – múzeum a živé javisko, ideálne spojenie histórie a súčasnosti.

Obkolesujú ho stredoveké hradby, dlhé 1940 m, ktoré sa zachovali v pôvodnom stave a sú otvorené pre návštevníkov ako najväčšia atrakcia. Od roku 1979 je mesto pod ochranou UNESCO. Dubrovník je v prvom rade kultúrnou destináciou, ktorá okrem pamiatkového bohatstva ponúka množstvo kultúrnych udalostí a festivalov.

Dubrovník je aj dovolenkovou destináciou, ktorá má vynikajúce letecké spojenie so všetkými významnejšími európskymi mestami. Dubrovník prináša skvelú možnosť stretnúť veľké množstvo sólo cestovateľov, ktorí sa rozhodli preskúmať Balkán. Mesto je priam stvorené pre objavovanie starého mesta, pláži, výlety loďkami, bicyklovanie či turistiku.

Okrem toho ponúka široký výber ubytovania a je výborným odrazovým mostíkom pre výlety do neďalekých oblastí, akými sú napríklad ostrov Korčula, Bosna a Hercegovina či Čierna Hora. Dubrovník sa nachádza na úplnom juhi Chorvátska.

Lacné letenky do Dubrovníka možno rezervovať výhodne najmä z Viedne. Dostanete sa tam komfortne s aerolinkami Croatia Airlines, Eurowings, Austrian Airlines či Lufthansa. Priamy let trvá približne hodinu.

Medzinárodné letisko v Dubrovníku, taktiež prezývané aj letisko Čilipi sa nachádza len 15 kilometrov od historického centra mesta. Je to tretie najrušnejšie letisko v Chorvátsku. Je mimoriadne obľúbené najmä u dovolenkárov cestujúcich za oddychom, morom a krásami tohto regiónu.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Dubrovníku

Aké cestovné doklady potrebujem do Chorvátska?

Do Chorvátska nepotrebujete cestovný pas, bude vám stačiť platný občiansky preukaz. Platnosť občianského preukazu musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas.

Aké je počasie v Chorvátsku?

Klíma v Chorvátsku pozdĺž jadranského pobrežia je mierna mediteránska. V lete je hlavne pekné počasie s priemernými dennými teplotami okolo 30 stupňov. Zimy sú na pobreží mierne s dennými teplotami okolo 5-10 stupňov. V auguste je teplota mora najvyššia a môže dosiahnuť aj 27 stupňov a v zime neklesá pod 9 stupňov.

Jadranské pobrežie má typické stredozemné podnebie podobné ostatným regiónom Jadranu. Po celý rok sa vyznačuje suchým, teplým a slnečným počasím, zima býva mierna. Letné teploty sa pohybujú v priemere maxima okolo 30°C. Východná časť krajiny máva teplé leto a chladnú zimu. Severozápadná časť krajiny zasahujú alpské podmienky so silnými zrážkami, miernym letom a veľmi chladnou zimou.

Ceny v Dubrovníku

Národnou menou v Chorvátsku je Chorvátska kuna, no platiť možno takmer všade aj eurom. V porovnaní so Slovenskom sú v chorvátskych obchodoch ceny za potraviny, približne ako u nás. Len pivári majú smolu, pivo je tam omnoho drahšie v reštauráciach a aj v obchodoch.

Mnoho ľudí ceny potravín v Chorvátsku zaujímajú z toho dôvodu, že na dovolenku do Chorvátska cestujú bez zabezpečenia stravy a chcú si ju pripravovať sami. Pred cestou do vašej konkrétnej destinácie si pozrite názov lokálneho supermarketu, aktuálne letáky s cenami jedál a pitia totiž nájdete aj priamo na ich webstránkach.

Hľadáte lacné ubytovanie v Dubrovníku? Ceny ubytovania a vzdialenosť vášho apartmánu alebo hotela od Dubrovníka si môžete skontrolovať a rezervovať priamo cez Pelikán.

Oblasť Dubrovníka má širokú škálu ubytovania, od lacných apartmánov po luxusné dovolenkové rezorty. Cena za jednu noc v hlavnej letnej sezóne štartuje niekde na sume 20 eur.

Ak sa rozhodnete preskúmať okolie Dubrovníka, auto si môžete rezervovať aj priamo cez Pelikán.

Aký je aktuálny čas v Chorvátsku?

V Chorvátsku je toľko hodín, koľko je na Slovensku.

Letecké zaujímavosti o Dubrovníku

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Dubrovníka za posledný týždeň stála iba 104,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Dubrovníku je: 1.

Tipy, čo treba vidieť v Dubrovníku

10 zaujímavostí o Chorvátsku

1
Prvá vodná elektráreň na svete sa nachádza na rieke Krka, blízko Šibenika
2
Mestečko Hum na Istrii je s 23 obyvateľmi uvedené v Guinessovej knihe rekordov ako najmenšie mesto
3
V Chorvátsku vznikla prvá kravata a dodnes ju nosia stovky miliónov mužov po celom svete
4
Z Chorvátska pochádza aj Dalmatínsky pes, konkrétne z Dalmácie
5
Dôvod pomenovania chorvátskeho platidla kuna je ten, že v minulosti lovci platili ich kožušinami
6
Najznámejším národným parkom sú Plitvice, kde pred 50 rokmi vznikli nesmrteľné filmy o náčelníkovi Apačov Vinnetuovi
7
V Zadare vznikol prvý morský organ, ktorý vyhráva vplyvom mora a vetra
8
Z Chorvátska pochádzal jeden z najznámejších cestovateľov histórie – Marco Polo
9
Chorvátsko má 1246 ostrovov, čo ho radí za Grécko na 2. miesto v Stredomorí
10
Nicola Tesla sa narodil v chorvátskej dedine Smiljan