Skip to main content

Lacné letenky Ekvádor

Ekvádor - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Ekvádoru

Zaujímavé info o

Juhoamerická krajina, ktorá sa rozprestiera poblíž rovníku a láka dobrodruhov z celého sveta. Jeho pláže pri Tichom oceáne poznajú a vyhľadávajú surferi z celého sveta. Úžasné na Ekvádore je aj to, že v priebehu jedného dňa môžete navštíviť tropickú džungľu, zasnežené kopce i rozprávkové pláže. Územie pretínajú Andy s činnými i vyhasnutými sopkami, horúcimi prameňmi a bohatou vegetáciou.

Ekvádoru patrí aj súostrovie Galapágy, ktoré sa nachádza asi približne tisíc kilometrov západne od ekvádorského pobrežia.

Ekvádor je menší štát, no ponúka jednu z najväčších biodiverzít na svete. Pôvodne obývali úrodné časti krajiny indiánske kmene, avšak v roku 1536 dobyli krajinu Španieli, ktorí jej vďaka svojej polohe dali pomenovanie Equator, čiže rovník. V minulosti vyvíjal úsilie vytvoriť silné spoločenstvo s okolitými krajinami, no napokon sa z neho stal nezávislý štát.

Lacné letenky do Ekvádoru viete rezervovať aj s odletom z Prahy, Viedne alebo Budapešti. Priamy let do Ekvádoru z našich končín nenájdete. Ak chcete lacnú letenku, sledujte na Pelikáne akciové ponuky spoločností KLM, Air France, Iberia alebo British Airways.

Viac Zobraziť menej

Top mestá

Quito

Čím je výnimočné hlavné mesto Ekvádoru? Napríklad tým, že leží na úpätí sopky. Založili ho ešte v 16. storočí na ruinách pôvodného mesta Inkov. S nadmorskou výškou 2850 metrov je najvyššie položeným hlavným mestom na svete.

Aj napriek silnému zemetraseniu v roku 1917 si mesto drží štatút jedného z najzachovalejších a najväčších v Latinskej Amerike. Môže sa pochváliť jedinečnou kolekciou chrámov, kostolov, katedrál a ďalších cenných stavieb. Z tohto dôvodu bolo v roku 1978 zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Quito, oficiálne San Francisco de Quito je skvelým vstupným bodom pre cestujúcich z Európy. Zároveň je dobrým odrazovým mostíkom pre výlety do Stredu Zeme (Mitad del Mundo) a cestovanie po celej krajine.

Lacné letenky do Quita viete rezervovať aj s odletom z Viedne, Budapešti či Prahy. Priamy let do Quita síce z našich končín neexistuje, avšak veľmi komfortne možno lietať s jedným medzipristátím s aerolinkami ako KLM, Air France, British Airways či Iberia.

Galapágy

Budete sa cítiť, ako v dokumentárnom filme od National Geographic alebo ako v Jurskom Parku. Všade okolo vás bude panenská príroda a nádherné exotické zvieratá. Ekvádorske súostrovie Galapágy sú jedny z najkrajších ostrovov na svete. Nachádzajú sa približne tisíc kilometrov západne od Ekvádoru. Ostrovy sú sopečného pôvodu.

Galapágy sú preslávené úžasným divokým životom, a preto sa nik nemôže čudovať obmedzeniam, ktoré tu limitujú turizmus. Ochrana fauny a flóry je na tomto unikátnom mieste dôležitá. Návštevníci sa sem dostanú len malým lietadlom z Ekvádoru.

Dvadsiatka galapágskych ostrovov leží priamo na rovníku. Len štyri z nich sú obývané a poskytujú tak skromné zázemie pre návštevníkov, ktorí sa medzi týmito štyrmi ostrovmi môžu presúvať rýchlymi člnmi. Budete kotviť v chránených zátokách, šnorchlovať s mantami a tučniakmi, fotiť leguány, suly modronohé alebo korytnačky slonie.

Lacné letenky na Galapágy sa zháňajú veľmi ťažko. Ak chcete letieť z Viedne, Budapešti či Prahy, budete prestupovať trikrát. Ak vám nevadí cestovať z Mníchova, môžete mať o jeden prestup menej. Galapágy majú dve letiská - Seymour (nachádza sa na ostrove Baltra) a San Cristobal (ostrov San Cristobal).

Užitočné info o Ekvádore

Cestovné doklady a víza do Ekvádoru

Pri ceste do Ekvádoru vám postačí platný cestovný pas. Jeho platnosť musí byť aspoň 6 mesiacov odo dňa dátumu návratu z krajiny.

Víza do Ekvádoru vybavovať nepotrebujete.

Počasie v Ekvádore

Podnebie Ekvádoru je subtropické. Ovplyvňuje ho nadmorská výška a blízkosť rovníka. Rozlišuje sa suchú sezónu od júna do septembra a mokrú sezónu od októbra do mája.

Ceny v Ekvádore

Oficiálnym platidlom v Ekvádore je americký dolár. Mince a bankovky sú rovnaké ako pri dolároch ale Ekvádor má aj vlastné mince v obehu.

Odporúčame peniaze zameniť na Slovensku a pricestovať do Ekvádoru už s hotovosťou. Vyhnete sa nevýhodným kurzom zmenární. Rovnako európske platobné karty využijete len v niektorých obchodoch. Výbery z bankomatov môžete uskutočniť bez väčších problémov v každom väčšom meste.

Lacné ubytovanie v Ekvádore viete rezervovať prostredníctvom Pelikána. V hlavnom meste Quito môžete nájsť lacné apartmány i hotely najdrahších svetových značiek.

Ceny v Ekvádore sú výrazne nižšie ako na Slovensku. Platí to najmä pre potraviny, ovocie a zeleninu. Napríklad alkohol je však omnoho drahší ako u nás. Ak budete cestovať na Galapágy, pripravte sa na 2 až 3-násobne vyššie ceny v porovnaní s ekvádorskou pevninou.

Chcete si prenajať auto v Ekvádore? Odporúčame tak urobiť v predstihu a auto si vyzdvihnúť po príchode na letisko.

Aktuálny čas v Ekvádore

V Ekvádore je o šesť hodín menej ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Ekvádoru

Pred vstupom do krajiny sa nevyžaduje žiadne špeciálne očkovanie. Odporúčané sú očkovanie proti žltačke typu A a B, brušnému týfusu a žltej zimnici.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Ekvádore

10 zaujímavostí o Ekvádore

1
Národný strom Ekvádoru je strom cinchona, ktorý produkuje chinín, prvý liek používaný na prevenciu a liečbu malárie
2
V roku 2008 bol Ekvádor prvou krajinou, ktorá oficiálne uznala prírodné práva
3
Ekvádor má najväčšiu biodiverzitu na štvorcový kilometer
4
Rovník je propagovaný najmä v Ciudad Mitad del Mundo (uprostred sveta) 26 km severne od hlavného mesta Quito
5
Charles Darwin navštívil ekvádorské Galapágy ešte v roku 1835. Svoju teóriu evolúcie vo veľkej miere opieral o objavy, ktoré tam urobil
6
Ekvádor je jednou z iba dvoch krajín v Južnej Amerike, ktorá nezdieľa hranicu s Brazíliou
7
Vrchol hory Chimborazo, najvyššia hora Ekvádoru, je miestom na Zemi, ktoré je najbližšie k Slnku
8
Ekvádor je pomenovaný podľa rovníka, ktorý prechádza krajinou
9
Hlavné mesto Ekvádoru, Quito, je 2 850 metrov nad morom. To z neho robí najvyššie položené hlavné mesto na svete
10
Morča, známe ako „cuy“, sa v Ekvádore považuje za delikatesu. Jeho konzumácia sa považuje za starodávnu tradíciu