Skip to main content

Lacné letenky Ekvádor

Akciové letenky do Ekvádoru

Zaujímavé info o

Juhoamerická krajina, ktorá sa rozprestiera poblíž rovníku a láka dobrodruhov z celého sveta. Jeho pláže pri Tichom oceáne poznajú a vyhľadávajú surferi z celého sveta. Úžasné na Ekvádore je aj to, že v priebehu jedného dňa môžete navštíviť tropickú džungľu, zasnežené kopce i rozprávkové pláže. Územie pretínajú Andy s činnými i vyhasnutými sopkami, horúcimi prameňmi a bohatou vegetáciou.

Ekvádoru patrí aj súostrovie Galapágy, ktoré sa nachádza asi približne tisíc kilometrov západne od ekvádorského pobrežia.

Ekvádor je menší štát, no ponúka jednu z najväčších biodiverzít na svete. Pôvodne obývali úrodné časti krajiny indiánske kmene, avšak v roku 1536 dobyli krajinu Španieli, ktorí jej vďaka svojej polohe dali pomenovanie Equator, čiže rovník. V minulosti vyvíjal úsilie vytvoriť silné spoločenstvo s okolitými krajinami, no napokon sa z neho stal nezávislý štát.

Lacné letenky do Ekvádoru viete rezervovať aj s odletom z Prahy, Viedne alebo Budapešti. Priamy let do Ekvádoru z našich končín nenájdete. Ak chcete lacnú letenku, sledujte na Pelikáne akciové ponuky spoločností KLM, Air France, Iberia alebo British Airways.

Viac Zobraziť menej

TOP mestá v

Quito

Čím je výnimočné hlavné mesto Ekvádoru? Napríklad tým, že leží na úpätí sopky. Založili ho ešte v 16. storočí na ruinách pôvodného mesta Inkov. S nadmorskou výškou 2850 metrov je najvyššie položeným hlavným mestom na svete.

Aj napriek silnému zemetraseniu v roku 1917 si mesto drží štatút jedného z najzachovalejších a najväčších v Latinskej Amerike. Môže sa pochváliť jedinečnou kolekciou chrámov, kostolov, katedrál a ďalších cenných stavieb. Z tohto dôvodu bolo v roku 1978 zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Quito, oficiálne San Francisco de Quito je skvelým vstupným bodom pre cestujúcich z Európy. Zároveň je dobrým odrazovým mostíkom pre výlety do Stredu Zeme (Mitad del Mundo) a cestovanie po celej krajine.

Lacné letenky do Quita viete rezervovať aj s odletom z Viedne, Budapešti či Prahy. Priamy let do Quita síce z našich končín neexistuje, avšak veľmi komfortne možno lietať s jedným medzipristátím s aerolinkami ako KLM, Air France, British Airways či Iberia.

Galapágy

Budete sa cítiť, ako v dokumentárnom filme od National Geographic alebo ako v Jurskom Parku. Všade okolo vás bude panenská príroda a nádherné exotické zvieratá. Ekvádorske súostrovie Galapágy sú jedny z najkrajších ostrovov na svete. Nachádzajú sa približne tisíc kilometrov západne od Ekvádoru. Ostrovy sú sopečného pôvodu.

Galapágy sú preslávené úžasným divokým životom, a preto sa nik nemôže čudovať obmedzeniam, ktoré tu limitujú turizmus. Ochrana fauny a flóry je na tomto unikátnom mieste dôležitá. Návštevníci sa sem dostanú len malým lietadlom z Ekvádoru.

Dvadsiatka galapágskych ostrovov leží priamo na rovníku. Len štyri z nich sú obývané a poskytujú tak skromné zázemie pre návštevníkov, ktorí sa medzi týmito štyrmi ostrovmi môžu presúvať rýchlymi člnmi. Budete kotviť v chránených zátokách, šnorchlovať s mantami a tučniakmi, fotiť leguány, suly modronohé alebo korytnačky slonie.

Lacné letenky na Galapágy sa zháňajú veľmi ťažko. Ak chcete letieť z Viedne, Budapešti či Prahy, budete prestupovať trikrát. Ak vám nevadí cestovať z Mníchova, môžete mať o jeden prestup menej. Galapágy majú dve letiská - Seymour (nachádza sa na ostrove Baltra) a San Cristobal (ostrov San Cristobal).

Užitočné info o Ekvádore

Cestovné doklady a víza do Ekvádoru

Pri ceste do Ekvádoru vám postačí platný cestovný pas. Jeho platnosť musí byť aspoň 6 mesiacov odo dňa dátumu návratu z krajiny.

Víza do Ekvádoru vybavovať nepotrebujete.

Počasie v Ekvádore

Podnebie Ekvádoru je subtropické. Ovplyvňuje ho nadmorská výška a blízkosť rovníka. Rozlišuje sa suchú sezónu od júna do septembra a mokrú sezónu od októbra do mája.

Ceny v Ekvádore

Oficiálnym platidlom v Ekvádore je americký dolár. Mince a bankovky sú rovnaké ako pri dolároch ale Ekvádor má aj vlastné mince v obehu.

Odporúčame peniaze zameniť na Slovensku a pricestovať do Ekvádoru už s hotovosťou. Vyhnete sa nevýhodným kurzom zmenární. Rovnako európske platobné karty využijete len v niektorých obchodoch. Výbery z bankomatov môžete uskutočniť bez väčších problémov v každom väčšom meste.

Lacné ubytovanie v Ekvádore viete rezervovať prostredníctvom Pelikána. V hlavnom meste Quito môžete nájsť lacné apartmány i hotely najdrahších svetových značiek.

Ceny v Ekvádore sú výrazne nižšie ako na Slovensku. Platí to najmä pre potraviny, ovocie a zeleninu. Napríklad alkohol je však omnoho drahší ako u nás. Ak budete cestovať na Galapágy, pripravte sa na 2 až 3-násobne vyššie ceny v porovnaní s ekvádorskou pevninou.

Chcete si prenajať auto v Ekvádore? Odporúčame tak urobiť v predstihu a auto si vyzdvihnúť po príchode na letisko.

Aktuálny čas v Ekvádore

V Ekvádore je o šesť hodín menej ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Ekvádoru

Pred vstupom do krajiny sa nevyžaduje žiadne špeciálne očkovanie. Odporúčané sú očkovanie proti žltačke typu A a B, brušnému týfusu a žltej zimnici.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Ekvádore

10 zaujímavostí o Ekvádore

1
Národný strom Ekvádoru je strom cinchona, ktorý produkuje chinín, prvý liek používaný na prevenciu a liečbu malárie
2
V roku 2008 bol Ekvádor prvou krajinou, ktorá oficiálne uznala prírodné práva
3
Ekvádor má najväčšiu biodiverzitu na štvorcový kilometer
4
Rovník je propagovaný najmä v Ciudad Mitad del Mundo (uprostred sveta) 26 km severne od hlavného mesta Quito
5
Charles Darwin navštívil ekvádorské Galapágy ešte v roku 1835. Svoju teóriu evolúcie vo veľkej miere opieral o objavy, ktoré tam urobil
6
Ekvádor je jednou z iba dvoch krajín v Južnej Amerike, ktorá nezdieľa hranicu s Brazíliou
7
Vrchol hory Chimborazo, najvyššia hora Ekvádoru, je miestom na Zemi, ktoré je najbližšie k Slnku
8
Ekvádor je pomenovaný podľa rovníka, ktorý prechádza krajinou
9
Hlavné mesto Ekvádoru, Quito, je 2 850 metrov nad morom. To z neho robí najvyššie položené hlavné mesto na svete
10
Morča, známe ako „cuy“, sa v Ekvádore považuje za delikatesu. Jeho konzumácia sa považuje za starodávnu tradíciu
Boli informácie na tejto stránke užitočné? (Ešte nehodnotené)