Skip to main content

Lacné letenky Quito

Ekvádor - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Quita

Zaujímavé info o Quite

Čím je výnimočné hlavné mesto Ekvádoru? Napríklad tým, že leží na úpätí sopky. Založili ho ešte v 16. storočí na ruinách pôvodného mesta Inkov. S nadmorskou výškou 2850 metrov je najvyššie položeným hlavným mestom na svete.

Aj napriek silnému zemetraseniu v roku 1917 si mesto drží štatút jedného z najzachovalejších a najväčších v Latinskej Amerike. Môže sa pochváliť jedinečnou kolekciou chrámov, kostolov, katedrál a ďalších cenných stavieb. Z tohto dôvodu bolo v roku 1978 zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Quito, oficiálne San Francisco de Quito je skvelým vstupným bodom pre cestujúcich z Európy. Zároveň je dobrým odrazovým mostíkom pre výlety do Stredu Zeme (Mitad del Mundo) a cestovanie po celej krajine.

Lacné letenky do Quita viete rezervovať aj s odletom z Viedne, Budapešti či Prahy. Priamy let do Quita síce z našich končín neexistuje, avšak veľmi komfortne možno lietať s jedným medzipristátím s aerolinkami ako KLM, Air France, British Airways či Iberia.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Ekvádore

Cestovné doklady a víza do Ekvádoru

Pri ceste do Ekvádoru vám postačí platný cestovný pas. Jeho platnosť musí byť aspoň 6 mesiacov odo dňa dátumu návratu z krajiny.

Víza do Ekvádoru vybavovať nepotrebujete.

Počasie v Ekvádore

Podnebie Ekvádoru je subtropické. Ovplyvňuje ho nadmorská výška a blízkosť rovníka. Rozlišuje sa suchú sezónu od júna do septembra a mokrú sezónu od októbra do mája.

Ceny v Ekvádore

Oficiálnym platidlom v Ekvádore je americký dolár. Mince a bankovky sú rovnaké ako pri dolároch ale Ekvádor má aj vlastné mince v obehu.

Odporúčame peniaze zameniť na Slovensku a pricestovať do Ekvádoru už s hotovosťou. Vyhnete sa nevýhodným kurzom zmenární. Rovnako európske platobné karty využijete len v niektorých obchodoch. Výbery z bankomatov môžete uskutočniť bez väčších problémov v každom väčšom meste.

Lacné ubytovanie v Ekvádore viete rezervovať prostredníctvom Pelikána. V hlavnom meste Quito môžete nájsť lacné apartmány i hotely najdrahších svetových značiek.

Ceny v Ekvádore sú výrazne nižšie ako na Slovensku. Platí to najmä pre potraviny, ovocie a zeleninu. Napríklad alkohol je však omnoho drahší ako u nás. Ak budete cestovať na Galapágy, pripravte sa na 2 až 3-násobne vyššie ceny v porovnaní s ekvádorskou pevninou.

Chcete si prenajať auto v Ekvádore? Odporúčame tak urobiť v predstihu a auto si vyzdvihnúť po príchode na letisko.

Aktuálny čas v Ekvádore

V Ekvádore je o šesť hodín menej ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Ekvádoru

Pred vstupom do krajiny sa nevyžaduje žiadne špeciálne očkovanie. Odporúčané sú očkovanie proti žltačke typu A a B, brušnému týfusu a žltej zimnici.

Tipy, čo treba vidieť a zažiť v Ekvádore

10 zaujímavostí o Ekvádore

1
Národný strom Ekvádoru je strom cinchona, ktorý produkuje chinín, prvý liek používaný na prevenciu a liečbu malárie
2
V roku 2008 bol Ekvádor prvou krajinou, ktorá oficiálne uznala prírodné práva
3
Ekvádor má najväčšiu biodiverzitu na štvorcový kilometer
4
Rovník je propagovaný najmä v Ciudad Mitad del Mundo (uprostred sveta) 26 km severne od hlavného mesta Quito
5
Charles Darwin navštívil ekvádorské Galapágy ešte v roku 1835. Svoju teóriu evolúcie vo veľkej miere opieral o objavy, ktoré tam urobil
6
Ekvádor je jednou z iba dvoch krajín v Južnej Amerike, ktorá nezdieľa hranicu s Brazíliou
7
Vrchol hory Chimborazo, najvyššia hora Ekvádoru, je miestom na Zemi, ktoré je najbližšie k Slnku
8
Ekvádor je pomenovaný podľa rovníka, ktorý prechádza krajinou
9
Hlavné mesto Ekvádoru, Quito, je 2 850 metrov nad morom. To z neho robí najvyššie položené hlavné mesto na svete
10
Morča, známe ako „cuy“, sa v Ekvádore považuje za delikatesu. Jeho konzumácia sa považuje za starodávnu tradíciu