Skip to main content

Lacné letenky Estónsko

Akciové letenky do Estónska

Zaujímavé info o

Veľa muziky za málo peňazí. Aj prestížny Lonely Planet odporúča Estónsko a Tallinn všetkým, ktorí chcú zažiť jedno z najkrajších starých miest Európy a dostať veľa zážitkov, za menej peňazí.

Najsevernejšia krajiny Pobaltia síce neohúri svojím podnebím, no i tak sa tu môžete tešiť na príjemné dobrodružstvá, veľký kus zaujímavej histórie a najmä na úžasnú prírodu.

Lacné letenky do Estónska viete rezervovať aj z Viedne. Priamy let do Tallinnu zabezpečujú letecké spoločnosti Air Baltic a Austrian Airlines.

Viac Zobraziť menej

TOP mestá v

Tallinn

Najkrajšie mesto Pobaltia. Tak charakterizujú Tallinn, hlavné mesto Estónska. Estónska metropola patrí k hojne navštevovaným miestam Európy, napriek tomu ju Slováci stále neobjavili.

Je upravená, prívetivá a otvorená návštevníkom z celého sveta. Jej bohatá a miestami krutá história láka čoraz viac turistov. Vanalinn, teda Staré mesto, vás vráti do stredoveku. Spletité uličky, romantické zákutia, krásne vyhliadky z hradieb i krásne zdobené chrámy, to všetko ponúka perfektne zachovalé centrum Tallinnu.

Má stále rovnakú atmosféru ako pred mnohými storočiami. Práve v stredoveku zažívalo mesto svoj najväčší rozkvet a roky nesmierneho bohatstva. Tallinn bol významným a bohatým mestom, a preto z obdobia stredoveku pochádza aj väčšina historických pamiatok.

Ticho nájdete v niektorom z mnohých kostolov a chrámov. Kúsok od seba tu stoja striedme protestantské a bohato zdobené pravoslávne chrámy. Väčšina Estóncov sa hlási k niektorej z protestantských cirkví a naopak početná ruská menšina k pravoslávnym. Prítomnosť Rusov v Estónsku siaha do roku 1710, kedy východní susedia malú pobaltskú krajinu ovládli.

Lacné letenky do Tallinnu viete rezervovať z Viedne, Budapešti aj Prahy. Priamy let z Viedne zabezpečujú letecké spoločnosti Air Baltic a LOT. S jedným prestupom možno komfortne lietať aj s aerolinkami Austrian Airlines, Finnair či Lufthansa. Priemerná dĺžka letu do Tallinnu je 2 hodiny. Hlavné letisko v Talinne sa volá Ulemiste Airport (TLL).

Užitočné info o Estónsku

Cestovné doklady do Estónska

Pri cestovaní do Estónska musí mať občan Slovenskej republiky platný cestovný pas alebo občiansky preukaz vo forme ID karty. Legislatíva nestanovuje minimálnu dĺžku platnosti cestovného dokladu; doklady musia byť platné pri vstupe aj výstupe z krajiny. Pobyt v Estónsku je možný bez registrácie po dobu maximálne 90 dní.

Počasie v Estónsku

Klíma je ovplyvnená Baltickým morom a ľadovými vetrami vanúcimi z Ruska. Nepríjemné bývajú v zimnom období, kedy ich sprevádza len niekoľko hodín slnečného žiarenia. Od mája do septembra sa teploty pohybujú v rozmedzí od 15-20°C. Noci bývajú často chladné. V zime často sneží. Počas ďalších ročných období sú zrážky pravidelné. Na jar o niečo silnejšie.

Ceny v Estónsku

V Estónsku sa od roku 2011 platí v eurách. Vo väčšine reštaurácií, obchodoch a hoteloch možno platiť kartou. Je výhodnejšie si vymeniť eurá na Slovensku, kurz je výhodnejší.

Tallinn ako hlavné mesto je najdrahšie. Večera pre dvoch sa v lacnejších reštauráciách pohybuje okolo 25 eur. Jedno pivo alebo pohárik vína stojí 3,50 eur.

Hľadáte hotel v Estónsku? V obrovskej ponuke sa dá ľahko stratiť. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Ak si chcete požičať auto, odporúčame urobiť tak pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán.

Aktuálny čas v Estónsku

V Estónsku je o hodinu viac, ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Tallinne

10 zaujímavostí o Estónsku

1
Estónsko je olympijská veľmoc. Estónsko počas histórie získalo v prepočte až 25,5 medailí na 1 milión obyvateľov
2
Estónci vytvorili šport s názvom kiiking. Ten môžeme do slovenčiny jednoducho preložiť, ako hojdanie. Vznikol v roku 1996 a ide o adrenalínové húpanie, kedy sa hojdačka otáča o 360 stupňov
3
Estónsko je prvou krajinou na svete, kde sa voľby premiestnili z volebných miestností do pohodlia domova a ľudia môžu svojich zástupcov v politike voliť z pohodlia domova. Už od roku 2015
4
Moderné technológie majú v Estónsku miesto v každodennom živote obyvateľov krajiny. Estónci dokonca technológie zaradili do učebných osnov už od prvého ročníka
5
Zato v krajine namiesto hôr nájdete presne 2222 ostrovov a ostrovčekov ležiacich v Baltskom mori
6
Estónsko patrí k „najpripojenejším“ krajinám sveta. Pomáha tomu najmä vynikajúca sieť voľného Wi-Fi pripojenia, ktoré nájdete v každom rohu krajiny
7
Každý obyvateľ hlavného mesta má od roku 2013 verejnú hromadnú dopravu celkom zadarmo
8
Z bezpečnostných dôvodov musia mať všetci chodci a cyklisti reflexné prvky, vďaka ktorým ich vodiči vidia aj počas dlhých a tmavých zimných dní
9
Ak milujete hory, Estónsko sa vám nebude páčiť. Najvyšší vrch v krajine Suur Munamägi má totiž len 318 m.n.m.
10
Estónsko počas 2. svetovej vojny extrémne trpelo. Nachádzalo sa priamo medzi nacistickým Nemeckom a socialistickým Ruskom. Odrazilo sa to najmä na počte civilných obetí vojny, ktoré sa v Estónsku vyšplhali na 7,3% obyvateľstva
Boli informácie na tejto stránke užitočné? (Ešte nehodnotené)