Skip to main content

Lacné letenky Estónsko

Estónsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Estónska

Zaujímavé info o Estónsku

Veľa muziky za málo peňazí. Aj prestížny Lonely Planet odporúča Estónsko a Tallinn všetkým, ktorí chcú zažiť jedno z najkrajších starých miest Európy a dostať veľa zážitkov, za menej peňazí.

Najsevernejšia krajiny Pobaltia síce neohúri svojím podnebím, no i tak sa tu môžete tešiť na príjemné dobrodružstvá, veľký kus zaujímavej histórie a najmä na úžasnú prírodu.

Lacné letenky do Estónska viete rezervovať aj z Viedne. Priamy let do Tallinnu zabezpečujú letecké spoločnosti Air Baltic a Austrian Airlines.

Viac Zobraziť menej

Top mestá v Estónsku

Tallinn

Najkrajšie mesto Pobaltia. Tak charakterizujú Tallinn, hlavné mesto Estónska. Estónska metropola patrí k hojne navštevovaným miestam Európy, napriek tomu ju Slováci stále neobjavili.

Je upravená, prívetivá a otvorená návštevníkom z celého sveta. Jej bohatá a miestami krutá história láka čoraz viac turistov. Vanalinn, teda Staré mesto, vás vráti do stredoveku. Spletité uličky, romantické zákutia, krásne vyhliadky z hradieb i krásne zdobené chrámy, to všetko ponúka perfektne zachovalé centrum Tallinnu.

Má stále rovnakú atmosféru ako pred mnohými storočiami. Práve v stredoveku zažívalo mesto svoj najväčší rozkvet a roky nesmierneho bohatstva. Tallinn bol významným a bohatým mestom, a preto z obdobia stredoveku pochádza aj väčšina historických pamiatok.

Ticho nájdete v niektorom z mnohých kostolov a chrámov. Kúsok od seba tu stoja striedme protestantské a bohato zdobené pravoslávne chrámy. Väčšina Estóncov sa hlási k niektorej z protestantských cirkví a naopak početná ruská menšina k pravoslávnym. Prítomnosť Rusov v Estónsku siaha do roku 1710, kedy východní susedia malú pobaltskú krajinu ovládli.

Výlet do Tallinu si môžete spojiť aj so spoznávačkou Pobaltia a rovno navštíviť aj Rigu a Vilnius, hlavné mestá Lotyšska a Litvy.

Lacné letenky do Tallinnu viete rezervovať z Viedne, Budapešti aj Prahy. Priamy let z Viedne zabezpečujú letecké spoločnosti Air Baltic a LOT. S jedným prestupom možno komfortne lietať aj s aerolinkami Austrian Airlines, Finnair či Lufthansa. Priemerná dĺžka letu do Tallinnu je 2 hodiny. Hlavné letisko v Talinne sa volá Ulemiste Airport (TLL).

Užitočné info o Estónsku

✈ Cestovné doklady do Estónska

Pri cestovaní do Estónska musí mať občan Slovenskej republiky platný cestovný pas alebo občiansky preukaz vo forme ID karty. Legislatíva nestanovuje minimálnu dĺžku platnosti cestovného dokladu; doklady musia byť platné pri vstupe aj výstupe z krajiny. Pobyt v Estónsku je možný bez registrácie po dobu maximálne 90 dní.

✈ Počasie v Estónsku

Klíma je ovplyvnená Baltickým morom a ľadovými vetrami vanúcimi z Ruska. Nepríjemné bývajú v zimnom období, kedy ich sprevádza len niekoľko hodín slnečného žiarenia. Od mája do septembra sa teploty pohybujú v rozmedzí od 15-20°C. Noci bývajú často chladné. V zime často sneží. Počas ďalších ročných období sú zrážky pravidelné. Na jar o niečo silnejšie.

✈ Ceny v Estónsku

V Estónsku sa od roku 2011 platí v eurách. Vo väčšine reštaurácií, obchodoch a hoteloch možno platiť kartou. Je výhodnejšie si vymeniť eurá na Slovensku, kurz je výhodnejší.

Tallinn ako hlavné mesto je najdrahšie. Večera pre dvoch sa v lacnejších reštauráciách pohybuje okolo 25 eur. Jedno pivo alebo pohárik vína stojí 3,50 eur.

Hľadáte hotel v Estónsku? V obrovskej ponuke sa dá ľahko stratiť. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Ak si chcete požičať auto, odporúčame urobiť tak pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán.

✈ Aktuálny čas v Estónsku

V Estónsku je o hodinu viac, ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Tallinne

10 zaujímavostí o Estónsku

1
Estónsko je olympijská veľmoc. Estónsko počas histórie získalo v prepočte až 25,5 medailí na 1 milión obyvateľov
2
Estónci vytvorili šport s názvom kiiking. Ten môžeme do slovenčiny jednoducho preložiť, ako hojdanie. Vznikol v roku 1996 a ide o adrenalínové húpanie, kedy sa hojdačka otáča o 360 stupňov
3
Estónsko je prvou krajinou na svete, kde sa voľby premiestnili z volebných miestností do pohodlia domova a ľudia môžu svojich zástupcov v politike voliť z pohodlia domova. Už od roku 2015
4
Moderné technológie majú v Estónsku miesto v každodennom živote obyvateľov krajiny. Estónci dokonca technológie zaradili do učebných osnov už od prvého ročníka
5
Zato v krajine namiesto hôr nájdete presne 2222 ostrovov a ostrovčekov ležiacich v Baltskom mori
6
Estónsko patrí k „najpripojenejším“ krajinám sveta. Pomáha tomu najmä vynikajúca sieť voľného Wi-Fi pripojenia, ktoré nájdete v každom rohu krajiny
7
Každý obyvateľ hlavného mesta má od roku 2013 verejnú hromadnú dopravu celkom zadarmo
8
Z bezpečnostných dôvodov musia mať všetci chodci a cyklisti reflexné prvky, vďaka ktorým ich vodiči vidia aj počas dlhých a tmavých zimných dní
9
Ak milujete hory, Estónsko sa vám nebude páčiť. Najvyšší vrch v krajine Suur Munamägi má totiž len 318 m.n.m.
10
Estónsko počas 2. svetovej vojny extrémne trpelo. Nachádzalo sa priamo medzi nacistickým Nemeckom a socialistickým Ruskom. Odrazilo sa to najmä na počte civilných obetí vojny, ktoré sa v Estónsku vyšplhali na 7,3% obyvateľstva