Skip to main content

Lacné letenky Kodaň

Dánsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Kodane

Zaujímavé info o Kodani

Najčistejšia, najbezpečnejšia a najšťastnejšia. To sú len niektoré z prívlastkov, ktoré sa bežne používajú pri opise hlavného mesta Dánska – Kodane. Bránu do Škandinávie zdobia prekrásne kanály, úzke uličky a staré pestré domčeky.

Pôsobia takmer rozprávkovo. Ale to bude tým, že tu žil najznámejší rozprávkar všetkých dôb Hans Christian Andersen? Jeho fantazijné dedičstvo pripomína aj bronzová socha Malej morskej panny, ktorá sa stala symbolom mesta. Mnohé paláce a historické pamiatky, jedna z posledných kráľovských rodín sveta či pokus o vytvorenie slobodného mesta Christiana - Kodaň je nekonečná studnica inšpirácií, ktorá nezamŕza ani počas chladného počasia.

Kodaň začínajú spoznávať aj Slováci. Lacné letenky do Kodane najčastejšie kúpite z Viedne, Budapešti a z Prahy. Lety sú buď priame, alebo s jedným prestupom. Priamy let trvá okolo jeden a trištvrte hodiny. Z našich končín sa do Kodane lieta najmä so spoločnosťami Austrian Airlines, Norwegian Air, Ryanair či Lufthansa. Hlavným letiskom v Kodani je Letisko Kodaň – Copenhagen Airport.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Kodani

Cestovné doklady do Dánska

Pre vstup do Dánska vám stačí platný občiansky preukaz alebo pas. Zdržať sa tu môžete až 90 dní v rámci jedného polroku. Osobný doklad musí byť platný počas celej doby pobytu.

Počasie v Kodani

Dánsko má najmenej extrémnu klímu spomedzi všetkých škandinávskych krajín. Najteplejším mesiacom je júl s priemernou teplotou 17 °C, ktorá však cez deň môže prekročiť aj 25 °C. Naopak, najchladnejším mesiacom je január s priemernou teplotou okolo 0 °C. Najviac prší v júni, ktorý v priemere zaznamenáva okolo 60 mm zrážok, čo nie je výrazne veľa. Počas leta je v meste veľké množstvo turistov. Ak preferujete menej zaplnené ulice, ideálnym časom na návštevu bude pre vás máj, jún alebo september.

Ceny v Kodani

Národnou menou je dánska koruna, ktorú zameníte bezproblémovo na mieste.

Hľadáte hotel v Kodani? Ubytovanie v meste ponúka široké možnosti od lacnejších hostelov až po luxusné apartmány. Ceny a polohu ubytovania si môžete skontrolovať a ubytovanie rezervovať priamo cez Pelikán.

Verejná doprava v meste je veľmi kvalitná. Je tvorená prímestskými vlakmi S-train, metrom, autobusmi a žltými vodnými autobusmi – ferries, ktoré sa pohybujú po kodanskom prístave. Vždy si kúpte vopred lístok pred vstupom do vlaku alebo metra. Kúpiť si ho môžete v automatoch alebo v stánkoch na staniciach.

V autobusoch si môžete lístok kúpiť aj u šoféra, čo je však o niečo drahšie. Kontroly lístkov sú veľmi časté. Ten istý lístok môže byť použitý na metro, autobus, vlak alebo ferry. Kodaň je rozdelená na viaceré zóny. Lístok si vždy kupujte vopred na zóny, v ktorých sa plánujete pohybovať. Prvé dve zóny pokrývajú väčšinu centra. Prvé tri zóny cestu na letisko. Okrem jednorazového lístka si môžete kúpiť lístok aj na jeden alebo sedem dní.

Cenovo výhodnou alternatívou k tradičným lístkom je kúpa City Passu, s ktorým môžete cestovať po zóne 1 – 4 buď na 24 hodín, alebo na 72 hodín.

Šoférovanie v meste komplikuje drahšie parkovné. Ak sa však rozhodnete preskúmať okolie mesta vo vlastnej réžii, požičať si auto vám odporúčame už pri letisku. Rezervovať si ho môžete aj priamo cez Pelikán.

Aktuálny čas v Kodani

V Kodani je rovnaký čas ako na Slovensku.

Letecké zaujímavosti o Kodani

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Kodane za posledný týždeň stála iba 22,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Kodani je: 1.

Tipy, čo treba vidieť v Kodani

10 zaujímavostí o Kodani

1
Dánsky názov mesta København pochádza zo stredovekej dánčiny a znamená prístav obchodníkov
2
Kodaň má vyše 583 000 obyvateľov. V metropolitnej oblasti však žijú takmer dva milióny obyvateľov
3
Kodanský prístav je tak čistý, že by ste sa v ňom mohli bezpečne okúpať
4
Kodaň sa pýši jednou z najdlhších peších nákupných zón Európy s názvom Strøget, ktorá sa rozpína na 1,1 km. V uliciach Strøgetu nájdete aj také luxusné značky, akými sú Prada, Louis Vuitton a Mulberry
5
Kodaň je jedným z najbezpečnejších miest sveta. Rodičia niekedy nechávajú deti v kočíkoch pred dverami kaviarní či reštaurácií bez akéhokoľvek dohľadu. Kriminalita je tu mimoriadne nízka
6
Kodaň sa rozkladá na dvoch ostrovoch – Sjælland a Amager
7
Dánsko býva opakovane označované za najšťastnejšiu krajinu sveta. V rebríčku World Happiness Report pre rok 2017 sa Dánsko umiestnilo na druhom mieste
8
Kodaň je jedným z najlepších miest pre bicyklovanie. Viac ako polovica mesta chodí do práce na bicykli. Bicyklisti majú aj vlastné semafory
9
V prostriedkoch verejnej dopravy vládne vždy nezvyčajné ticho, čo musí oceniť každý introvert
10
Známy dánsky pivovar Carlsberg daroval Nielsovi Bohrovi, nositeľovi Nobelovej ceny za fyziku, na znak úcty honosnú rezidenciu v Kodani. Jej potrubie viedlo až do pivovaru. Známy fyzik si tak mohol dopriať obľúbené pivo kedykoľvek priamo z kohútika