Skip to main content

Lacné letenky Kyjev

Ukrajina - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Kyjeva

Zaujímavé info o Kyjeve

Hlavné mesto Ukrajiny Kyjev sa rozkladá na brehoch rieky Dneper. S úžasnými pravoslávnymi chrámami, ktorých strechy zdobia zlaté cibuľovité kupoly, patrí bezpochyby medzi tie najkrajšie a najstaršie metropoly Európy.

Návšteva mesta môže byť pre niekoho dobrodružstvom, a tak trochu aj cesta v čase. Obrovské socialistické monumenty a cintoríny pripomínajú prachom zapadnutú minulosť.

Kyjev je plný okázalého prepychu a kontrastov. V socialistických panelákoch skrytých na okraji mesta sa totiž žije inak ako v súkromných lóžach podnikov v centre.

Mnohé nóbl podniky však majú ekonomikou stlačené nízke ceny, ktoré robia mesto dostupné aj našincovi. Kyjev je silným zážitkom, ktorý ponúka mnoho na objavovanie.

Je mimoriadne obľúbený aj v očiach Slovákov. Lacné letenky do Kyjeva najčastejšie kúpite i priamo z Bratislavy (Wizz Air, Ryanair) a Košíc (Czech Airlines). Dĺžka priameho letu z Bratislavy je okolo 1 hodiny a 40 minút, z Košíc trvá let menej, a to približne 1 hodinu a 15 minút.

Letieť môžete aj s prestupom z Viedne, odkiaľ lietajú, napríklad, letecké spoločnosti LOT Polish Airlines, Air Baltic a Ukraine International Airlines. Z našich končín sa do Kyjeva najčastejšie lieta na letisko Zhulyany a letisko Borispol.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Kyjeve

Víza do Ukrajiny

Občania SR môžu vstúpiť na územie Ukrajiny bez víz. Bez víz sa môžu zdržať v krajine až 90 dní v priebehu 180 dní (polrok). Cestovný pas musí zostať v platnosti minimálne 3 mesiace od skončenia cesty.

Počasie v Kyjeve

Kyjev sa nachádza v kontinentálnom podnebnom pásme, pre ktoré sú príznačné horúce a suché letá a veľmi studené zimy. Jar a jeseň trvajú krátko. Najteplejším mesiacom je júl s priemernou teplotou 19 °C. Naopak, najchladnejším mesiacom je január s priemernou teplotou -5 °C, ktorá však vie klesnúť podstatne nižšie.

Kedy teda navštíviť Kyjev? Ideálne obdobie bude od mája do septembra. V júni a júli však počítajte s dažďom. Priemerne tu vtedy padne až 100 mm dažďa mesačne.

Ceny v Kyjeve

Národnou menou je ukrajinská hrivna (UAH). Eurá zameníte za hrivny bezproblémovo na ktoromkoľvek letisku alebo v zmenárni na Slovensku i priamo v Ukrajine.

Hľadáte hotel v Kyjeve? V Kyjeve môžete nájsť lacné ubytovanie i priamo v centre mesta, len treba trochu pohľadať. Ceny ubytovania a vzdialenosť od centra si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Verejná doprava v Kyjeve je tvorená metrom, autobusmi, električkami a trolejbusmi. Metro je prehľadné a čisté, hoci môže byť niekedy preplnené. Názvy metrových staníc sú aj v angličtine. Metro premáva od 05.30 hod. do 24.00 hod. Verejná doprava je v zásade veľmi lacná. Lístok na jednu jazdu stojí približne od 2 do 5 UAH, podľa typu zvoleného dopravného prostriedku. Pre prepravu metrom budete potrebovať plastové žetóny do turniketov, ktoré si kúpite priamo na stanici. Lístky v autobusoch či električke si musíte označiť vo vnútri dopravného prostriedku.

Taxíky v Kyjeve sú pomerne lacné, cenu jazdy si však vždy dohodnite vopred. Ak sa vám zdá cena vysoká, skúste ju zjednať alebo zastavte iný taxík.

Šoférovanie v Kyjeve komplikuje azbuka na dopravných značkách. Po opustení hlavného mesta sa pridáva aj zlá kvalita ciest. Ak si však chcete užiť pohodlie vlastného auta, auto odporúčame požičať už pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Ukrajiny

Potrebné očkovania v Ukrajine – treba si len postrážiť očkovania, ktoré je potrebné mať povinne absolvované aj na Slovensku. V krajine sa neodporúča piť vodu z vodovodu kvôli jej nízkej kvalite, a to ani po prevarení.

Aktuálny čas v Kyjeve

V Kyjeve je o hodinu viac ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Kyjeve

10 zaujímavostí o Kyjeve

1
Kyjevu dominuje obrovská 62 metrov vysoká socha Matky Vlasti, ktorá drží v ruke vztýčený meč. Spolu s podstavcom meria až 102 metrov, čo z nej robí jednu z najvyšších sôch sveta
2
Kyjevská metrová stanica Zláta brána je jedna s najkrajších metrových staníc na svete
3
V Kyjeve je tretí najviac navštevovaný McDonalds sveta. Ročne prijme viac ako 2 milióny objednávok
4
Kyjev sa stal v 9. storočí hlavným mestom Kyjevskej Rusy, čo bol najstarší štátny útvar Slovanov vo východnej Európe
5
Názov mesta je údajne odvodený od slova Kiy (alebo Kyi), čo bolo meno jedného zo štyroch mýtických zakladateľov mesta (bratov Kiya, Shcheka, Khoryva a sestry Lybidy)
6
Počet obyvateľov Kyjeva sa pohybuje okolo troch miliónov obyvateľov
7
Kyjev je hrdinom. V roku 1965 totiž mesto získalo od Sovietskeho zväzu titul hrdinu, a to za odpor vynaložený v bitke o Kyjev v roku 1941. Bitku voči Nemcom však mesto prehralo
8
Metrová stanica Arsenalna je so svojimi 105 metrami pod zemou najhlbšou metrovou stanicou sveta. Bola postavená v roku 1960 vedľa parlamentnej budovy
9
Kyjev má 3 veľké futbalové kluby: Dynamo, Obolon a Arsenal
10
Neoficiálnou hymnou mesta je pieseň “Ako ťa nemôžem milovať, môj Kyjev”