Skip to main content

Lacné letenky Gran Canaria

Španielsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Las Palmas

Zaujímavé info o Las Palmas

Kanársky ostrov Gran Canaria prezývajú aj ako „Miniatúrny kontinent“. Po prílete rýchlo pochopíte, čím si vyslúžil túto prezývku. Sever ostrova je zelený a svieži, stred je zas hornatý s vysokými štítmi. Naopak, juh ostrova je suchý, plný piesočných dún a skvelých pláži s tým najjemnejším pieskom.

Na relatívne malej ploche tak zažijete skutočne rozmanité prírodné scenérie, pre ktoré by ste inak museli precestovať celý kontinent. Gran Canaria ponúka nevyčerpateľné možnosti na pokojný relax, ako aj adrenalínové záležitosti v oblasti turistiky, vodných športov či bicyklovania. Gran Canaria je jednoducho synonymom perfektnej dovolenky.

Napriek tomu že Gran Canaria spolu s celými Kanárskymi ostrovmi patria oficiálne k Španielsku, tak tu veľa podobností so Španielskom nenájdeme. Kanárske ostrovy ležia pri afrických brehoch, vďaka čomu si na Gran Canarii vychutnáte mix španielskej a africkej kultúry. Podnebie je tu tiež viac africké než európske. 200 km severne od Kanárskych ostrovov leží Madeira, ďalší populárny ostrov v Atlantickom oceáne.

Kanárske ostrovy sú obľúbené aj medzi našincami. Letenky na Gran Canariu najčastejšie kúpite z Viedne, Prahy, Budapešti, ako aj z Košíc. Lety sú zvyčajne s jedným prestupom. Priamy let z Prahy trvá okolo päť hodín, z Košíc okolo sedem hodín. Lety na Gran Canariu ponúkajú z našich končín najmä spoločnosti: Smartwings Travel Service, Czech Airlines, Eurowings, Ryanair a SWISS International Air Lines. Hlavným letiskom na ostrove je letisko Gran Canaria Airport.

Ďalším populárnym z Kanárskych ostrovov je Tenerife. Medzi Gran Canaria a Tenerife premávajú pravidelne lode, vďaka ktorým si viete vychutnať obe ostrovy počas jednej dovolenky a zároveň aj zažiť romantickú plavbu loďou.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Gran Canarii

1️⃣ Aké cestovné doklady potrebujem do Španielska?

Pri cestovaní do Španielska nepotrebujete cestovný pas, postačí vám aj platný občiansky preukaz. Jeho platnosť však musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas. Na cestovanie do Španielska nie sú potrebné víza.

Počasie na Gran Canarii

Gran Canaria má počas celého roka subtropickú, veľmi príjemnú klímu. Najteplejším mesiacom je august s priemernou teplotou 24 °C, ktorá sa však cez deň môže šplhať i cez 30 °C. Najchladnejším mesiacom je január s priemernou teplotou 18 °C. Teplota mora sa počas roka pohybuje v rozmedzí 19 až 23 °C. Najviac prší v decembri, kedy spadne v priemere 31 mm zrážok, čo však nie je až tak veľa.

Kedy je teda dovolenka na Gran Canarii správna voľba? Keďže teploty na ostrove nikdy neklesnú pod 18 °C, ostrov je skvelým miestom na relax počas celého roka. Ak vám nevyhovujú horúčavy s teplotou okolo 30 °C, vyhnite sa obdobiu od júla do septembra.

Ceny na Gran Canarii

Národnou menou je euro, peniaze teda pred cestou zamieňať nemusíte.

Hľadáte hotel na Gran Canarii? Ubytovanie na ostrove ponúka široké možnosti od lacnejších hostelov až po luxusné apartmány. Ceny a polohu ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Na ostrove je kvalitná verejná doprava, ktorú tvorí rozsiahla sieť autobusov spoločnosti Global. Aj do menších alebo vzdialenejších miest prevádzkuje jedno alebo dve spojenia za deň. Lístok zo stanice San Telmo v Las Palmas na letisko stojí približne 2,30 EUR. Lístok si môžete kúpiť priamo u šoféra. Žlté autobusy spoločnosti Guaguas Municipales premávajú po metropolitnej oblasti Las Palmas. Lístok stojí 1,40 EUR a platí sa u šoféra.

Ak však chcete byť pánom vlastného času, odporúčame vám požičať si auto, ktoré je ideálnym prostriedkom na preskúmanie ostrova. Rezervovať si ho môžete aj priamo cez Pelikán.

Aktuálny čas na Gran Canarii

Na ostrove Gran Canaria je o hodinu menej ako na Slovensku.

Letecké zaujímavosti o Las Palmas

  • Nemáte radi prestupy? Priamo do Las Palmas si môžete zaletieť napríklad aj z miest ako Berlín, Budapešť, Viedeň, Krakov.

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Las Palmas za posledný týždeň stála iba 84,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Las Palmas je: 1.

Tipy, čo treba vidieť na Gran Canarii

10 zaujímavostí o Gran Canarii

1
Gran Canaria je tretí najväčší z Kanárskych ostrovov, hneď po Tenerife a Fuerteventura
2
Kanárske ostrovy sú autonómnym regiónom Španielska s vlastným parlamentom a prezidentom
3
Obľúbeným jedlom na ostrove sú papas arrugadas – vráskate zemiaky, čo sú zemiaky uvarené v šupke s červenou alebo zelenou omáčkou, ktorej základ tvorí olivový olej a rôzne korenia a bylinky
4
Jedna tretina ostrova je pod ochranou UNESCO ako biosférická rezervácia
5
Hlavným ostrova je Las Palmas de Gran Canaria
6
Gran Canaria sa nachádza približne 210 km od pobrežia Afriky
7
Kanárske ostrovy majú dokonca dve hlavné mesta: Las Palmas de Gran Canaria a Santa Cruz de Tenerife
8
Najvyšším vrcholom ostrova je Pico de las Nieves (1949 m), z ktorého je vidieť susedné Tenerife
9
Rozloha Gran Canarie je približne 1560 km2
10
Hlavným ostrova je Las Palmas de Gran Canaria