Skip to main content

Lacné letenky Madeira

Portugalsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky na Madeiru

Zaujímavé info o Madeire

Ostrov kvetín, večne zelený ostrov, záhrada Atlantiku alebo ostrov jari. To sú prezývky kúzelného portugalského ostrova Madeira, na ktorý sa môžeš ľahko vybrať počas celého roka. Madeira má príjemnú klímu, nádherné horské treky, more, výborné ostrovné jedlo, víno a veľmi pokojnú a pohodovú atmosféru.

Portugalská kultúra, pohodová atmosféra či skvelá gastronómia sú len začiatok. Táto zelená perla Atlantiku vás dostane svojou úžasnou prírodou. Domáci sú na ňu veľmi hákliví – prírodná rezervácia zaberá väčšinu súostrovia. A skutočne sa je na čo tešiť – Madeira vyzerá po celý rok ako jedna zakvitnutá záhrada a žije tu množstvo motýľov, netopierov, plazov a hmyzu.

Hlavným mestom Madeiry je Funchal. Nájdete tu jedno z najkrajších botanických záhrad na svete, ale aj mnoho atrakcii pripomínajúcich Christiana Ronalda, ktorý je hrdým rodákom Funchalu.

Jedna z vecí ktoré preslávili Madeiru najviac, je víno. Ostrov ponúka aj možnosti sledovania veľrýb a množstvo turistických trás v miestnych horách. Madeira je domovom aj prekrásnych pralesov, ktoré kedysi pokrývali celú Európu.

Lacné letenky na Madeiru resp. na letisko Funchal viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let z našich končín zabezpečuje letecká spoločnosť Austrian Airlines a Smart Wings. Pomerne komfortne možno letieť s leteckou spoločnosťou TAP Portugal s jedným medzipristátím v Lisabone.

Pre priaznivcov kompletných dovoleniek máme v ponuke aj dovolenkové balíky na ostrove Madeira, kde okrem ubytovania s letenkou môžete objaviť aj najlepšie možnosti výletov na tomto kúzelnom ostrove.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Portugalsku

Aké cestovné doklady potrebujem do Portugalska?

Pri cestovaní do Portugalska vám stačí platný občiansky preukaz alebo pas. Za účelom turizmu sa tu môžete zdržať bez prihlásenia na polícii až 3 mesiace.

Koľko trvá let do Portugalska?

Priamy let z Viede do Lisabonu trvá približne 2 hodiny a 40 minút. Let z Viedne do Porta trvá približne 2 hodiny a 25 minút.

Aké je v Portugalsku počasie?

Portugalsko leží na tzv. konci Európy resp. na západe európskej pevniny, obmývané Atlantickým oceánom. Je krajinou, kde môžete stráviť krásnu letnú dovolenku pri mori, ale aj ideálnu zimnú lyžovačku v niektorom zo stredísk. Celoročne si udržiava príjemné teploty, ktoré zväčša neklesajú pod 15ºC. More je po celý rok chladnejšie, ako sme zvyknutí pri tradičných letných stredomorských destináciách.

Aké sú ceny v Portugalsku a je Portugalsko drahou krajinou?

Národnou menou je euro, peniaze teda pred cestou zamieňať nemusíte. Portugalsko je vo všeobecnosti drahšou krajinou na život, ako Slovensko. Za bežné potraviny i stravovanie zaplatíte viac ako na Slovensku.

Hľadáte hotel v Portugalsku? Ubytovanie tu viete nájsť aj za 20 EUR osoba/noc. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Šoférovanie v Portugalsku je výzvou najmä kvôli úzkym uličkám v mestách. Ak sa však rozhodnete preskúmať okolie miest autom, toto vám odporúčame požičať už priamo pri letisku. Veľmi obľúbený je najmä roadtrip po regióne Algarve.

Rezervovať auto si môžete aj priamo cez Pelikán.

Aký je aktuálny čas v Portugalsku?

V Portugalske je o hodinu menej ako na Slovensku.

Letecké zaujímavosti o Madeire

  • Nemáte radi prestupy? Priamo na Madeiru si môžete zaletieť napríklad aj z miest ako Praha, Berlín.

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka na Madeiru za posledný týždeň stála iba 181,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk na Madeire je: 1.

Tipy, čo treba vidieť na Madeire

10 zaujímavostí o Portugalsku

1
Jeden z najslávnejších futbalistov sveta Cristiano Ronaldo sa narodil v portugalskom meste Funchal
2
Rozloha pevniny Portugalska dosahuje 92-tisíc kilometrov štvorcových, avšak rozsiahle územia vo svetovom oceáne, ktorých rozloha dosahuje až neuveriteľných 1,7 milióna kilometrov štvorcových, patria tiež Portugalsku
3
Most Vasco da Gama v Lisabone je najdlhší most v Európe
4
Viac ako polovica svetovej produkcie korku sa vyrába v Portugalsku
5
Portugalsko je najstarší štát v Európe
6
V Lisabone sa nachádza najstaršie kníhkupectvo na svete. Volá sa Bertrand bookstore
7
Portugalské pobrežie má 800 km a je známe ako raj surferov
8
Svetoznáme portské víno "Porto" sa pestuje v údolí rieky Douro, ktorá preteká mestom Porto
9
Portugalsky hovorí asi 230 miliónov ľudí na celom svete a je oficiálnym jazykom v deviatich krajinách
10
Železničná stanica São Bento bola kedysi benediktínskym kláštorom