Skip to main content

Lacné letenky Malaga

Španielsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Malagy

Zaujímavé info o Malage

Je ľahké pochopiť, prečo je andalúzska Malaga hlavou fenomenálneho pobrežia Costa del Sol. Kedysi chudobná sestra Seville priťahujú stále viac a viac cestovateľov svojou prekrásnou pešou zónou, historickou štvrťou, zaujímavými múzeami či temperamentným flamencom.

Počtom obyvatelov je Malaga len druhým najväčším mestom Andalúzie, dnes však už zrejme tým najznámejším v tejto časti Španielska.

Malaga je preslávená večne slnečnou klímou a uvoľnenou atmosférou. Starobylé mesto s trendy kaviarničkami a gurmánskymi reštauráciami má vlastný jedinečný šarm, ktorý robí z Malagy perfektnú dovolenkovú destináciu.

Bez ohľadu na to, či preferujete pláže, historické pamiatky alebo nákupy – na svoje si tu prídu azda úplne všetci.

Lacné letenky do Malagy kúpite už priamo z Bratislavy, odkiaľ lieta letecká spoločnosť Ryanair. Let je priamy a trvá približne 3 hodiny a 40 minút. Priame lety za výhodné ceny však kúpite aj s odletom z Viedne (Laudamotion) a Budapešti (Wizz Air). Z našich končín sa do Malagy najčastejšie lieta na letisko Malaga Airport.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Malage

1️⃣ Aké cestovné doklady potrebujem do Španielska?

Pri cestovaní do Španielska nepotrebujete cestovný pas, postačí vám aj platný občiansky preukaz. Jeho platnosť však musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas. Na cestovanie do Španielska nie sú potrebné víza.

Aké je počasie v Malage?

Malaga má horúce letá. V júli a auguste sa teplota bežne vyšplhá nad 30 °C. Zimy sú tu veľmi mierne, priemerná teplota v decembri a januári je 13 °C. Teplota mora od júna do októbra sa pohybuje v príjemnom rozmedzí 20 až 24 °C. V máji má more priemernú teplotu 18 °C.

Kedy je teda dovolenka v Malage tá správna voľba? Ideálnym obdobím na návštevu bude máj až október, kedy teplota mora dosahuje vyššie uvedené príjemne hodnoty a teplota vzduchu sa pohybuje priemerne v rozpätí 19 až 25 °C.

Aké sú ceny v Malage?

Keďže Španielsko je členom euro zóny, národnou menou je euro. Ceny v Malage sú približne rovnaké ako priemerné ceny v Španielsku. Tie sú priemerne o 20 – 45% vyššie ako na Slovensku. Najviac si priplatíte za jedlo v reštaurácii a najmenej za potraviny v supermarketoch. Priemerné spotrebiteľské ceny sú o 20% vyššie ako u nás, ceny potravín o približne 12%.

Hľadáte hotel v centre Malagy? Čím bližšie k historickému jadru, tým vyššia cena. Polohu a ceny ubytovania si môžete skontrolovať a ubytovanie rezervovať priamo cez Pelikán.

Aký je aktuálny čas v Malage?

Malaga sa nachádza v rovnakej časovej zóne ako Slovensko.

Ako sa odporúča prepravovať v Malage a po okolí?

Centrum Malagy prejdete i pešo. Ak sa však plánujete presúvať po celom meste, oceníte mestskú dopravu, ktorá je tvorená najmä metrom, autobusmi a vlakmi. Metro má dve linky, ktoré spojujú centrum so západom a juhozápadom mesta, začínajúc z vlakovej stanice Maria Zambrano RENFE. Túto vlakovú stanicu spájajú so zvyškom mesta a okolím aj vlaky Cercanias. Autobusovú mestskú dopravu prevádzkuje spoločnosť EMT (Empresa Malagueña de Transportes). Lístok na jednu jazdu stojí približne 1,30 EUR, tento si môžete kúpiť u šoféra alebo v stánkoch (estancos). Lístok na letisko stojí 3 EUR. V zľavnenej tarife si môžete kúpiť lístky na 10 jázd (8,30 EUR) alebo na mesiac (39,95 EUR).

Taxíky v Malage sú biele a jednoducho ich zastavíte zamávaním. Jazda v centre stojí približne 5 EUR. Z letiska do centra vás vyjde jazda taxíkom spolu s batožinou na približne 15 EUR.

Malaga, ako nepísané hlavné mesto pobrežia Costa del Sol, je ideálnym východiskovým bodom na preskúmanie pobrežia, ktoré si najlepšie prehliadnete autom. Požičanie auta v Malage je preto veľmi bežné a šoférovanie pomerne jednoduché. Porovnať ceny požičovní áut a rezervovať auto môžete aj priamo cez Pelikán.

Letecké zaujímavosti o Malage

  • Nemáte radi prestupy? Priamo do Malagy si môžete zaletieť napríklad aj z miest ako Varšava, Gdansk.

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Malagy za posledný týždeň stála iba 29,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Malage je: 1.

Tipy, čo treba vidieť v Malage

10 zaujímavostí o Malage

1
Malaga sa radí medzi najstaršie mesta sveta. Založená bola približne 770 rokov pred n.l. Feničanmi
2
Obyvatelia Malagy, Malagueños, milujú kávu a majú na ňu aj veľmi vysoké nároky. Veľmi si potrpia na najmä rozlíšenie pomeru mlieka v káve a majú aspoň sedem rôznych výrazov na označenie želaného množstva mlieka
3
Ďalším slávnym rodákom mesta je herec Antonio Banderas
4
Gastronómia je obrovskou súčasťou identity Malagy. Mesto je preslávené najmä svojimi sardelami (boqueron), po ktorých získali obyvatelia Malagy prezývku boquerones
5
Skvelým obdobím na návštevu Malagy je augustová mestská slávnosť Féria de Malaga, ktorou sa oslavuje dobytie Málagy katolíckym kráľovským párom Ferdinandom a Isabelou v roku 1487
6
Malaga má okolo 550 000 obyvateľov
7
Malaga je rodiskom Pabla Picassa. Môžete tu navštíviť Pablov rodný dom – Casa Natal
8
Malaga je miestom slnka a dobrého počasia. Počas roka sa teší až z 300 slnečných dní
9
Jedným zo symbolov mesta je biznaga, čo sú jazmínové kvietky nastoknuté na hlavičke usušeného bodliaka
10
Malaga je vstupnou bránou k pobrežiu Costa del Sol (Pobrežie slnka), ktoré sa tiahne približne po dĺžke 300 km na juhu Španielska smerom k Gibraltáru. Medzi najznámejšie pláže v meste patrí Malagueta a La Caleta. Prekrásne pláže však nájdete aj v neďalekých menších mestách: Estepona, Marbella či Torremolinos