Skip to main content

Lacné letenky Moskva

Rusko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Moskvy

Zaujímavé info o Moskve

Hlavné mesto Ruska Moskva je tak veľké, že by mohlo byť kľudne aj samostatným štátom. Oslňuje, inšpiruje či poburuje, rozhodne však nenechá nikoho chladným.

Bývalá hlava komunistického impéria je plná megalomanských stavieb, ktorým kontrastujú supermoderné biznis centrá. Sochy Lenina či Stalina však už viac nenájdete na piedestáloch, ale v historických múzeách. Turisti si do svojich cestovateľských fotoalbumov najčastejšie pridávajú fotky z miest ako sú Červené námestie, Kremeľ, Chrám Vasilija Blaženého, prípadne z niektorého z monumentálnych moskovských parkov – Moskva silne odráža históriu ťažko skúšaného ruského národa.

Prítomnosť sa však tvorí dnes, a to v Moskve platí viac ako hocikde inde na svete. Moskovský nočný život je natoľko okázalý a bujarý, že poľahky strčí do vrecka aj New York, ktorý údajne nikdy nespí. Metropola kontrastov a najmä silných dojmov sa zahrá s vašou mysľou veľkým štýlom, na ktorý sa len tak nezabúda.

Moskva je obľúbená aj v očiach Slovákov. Lacné letenky do Moskvy kúpite už aj z Bratislavy, odkiaľ priamo lieta spoločnosť Pobeda. Lacné letenky však kúpite aj z Viedne, Budapešti a Prahy. Priemerná dĺžka priameho letu sú približne dve hodiny a 35 minút.

Priame lacné lety do Moskvy prevádzkujú spoločnosti: Wizz Air (Budapešť), Aeroflot (Viedeň, Budapešť), UTAir Aviation JSC (Viedeň), Czech Airlines (Praha), Smartwings Travel Service (Praha). S prestupom môžete z Prahy lacno letieť do Moskvy aj so spoločnosťou LOT Polish Airlines a Air Serbia. Z našich končín sa do Moskvy najčastejšie lieta na letisko Vnukovo a na letisko Sheremetyevo.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Moskve

Aké víza potrebujem do Ruska?

Na územie Ruskej federácie môže vstúpiť občan Slovenskej republiky, ktorý má platný cestovný pas a platné víza. Pre cestovateľov sú najpoužívanejšie turistické víza a potom ešte tranzitné víza (ak v Rusku len prestupujete).

Žiadosť je potrebné podať osobne, čo je o niečo zložitejšie ako pri vízach do ostatných krajín. Nemožno ju zaslať poštou, ani elektronicky. Iná osoba vás môže pri vybavovaní víz zastúpiť jedine na základe overenej plnej moci a musí byť podrobne informovaná o ceste žiadateľa. Konzulárne poplatky sa uhrádzajú v deň podania žiadosti na pošte na základe poukážky, ktorá sa vydá pri podaní žiadosti.

Vízum do Ruska možno získať niekoľkými spôsobmi. Vždy ale musíte získať tzv. pozvanie.

To viete získať, ak vás:

  1. pozve občan Ruskej federácie
  2. si zabezpečíte ubytovanie v akomkoľvek zariadení, ktoré vám zašle pozvánku
  3. objednáte si zájazd cez cestovnú kanceláriu resp. agentúru

Kompletný návod, ako získať víza do Ruska nájdete na našom blogu.

Aké je počasie v Moskve?

Moskva má vlhké a teplé letá. Zimy sú naopak veľmi studené. Najteplejšími mesiacmi sú jún, júl a august. Najchladnejším mesiacom je január. Najvyššie priemerné teplotné maximum je pre júl 23 °C. Na druhej strane v januári môže teplotné minimum dosiahnuť aj -16 °C.

Kedy je teda dovolenka v Moskve tá správna voľba? Ideálnym obdobím bude kvôli teplotám leto, vtedy je však Moskva plná turistov. Príjemné teploty začínajú už od konca apríla (teplotné maximum 10 °C) a trvajú až do septembra, následne sa však zvykne rýchlo schladiť.

Aké sú ceny v Moskve?

Národnou menou je rubeľ, za eurá ho zameníte bezproblémovo na ktoromkoľvek letisku alebo v zmenárni či banke na Slovensku.

Hľadáte hotel v Moskve? Čím bližšie k Červenému nábrežiu, tým je cena vyššia. Ceny a polohu ubytovania si môžete skontrolovať a ubytovanie rezervovať priamo cez Pelikán. Ak zvažujete zájazd do Moskvy, oplatí sa vám pozrieť aj aktuálnu ponuku dovoleniek na Pelikáne.

Najrýchlejším spôsobom dopravy je metro. Funguje denne od 05:30 do 00:30 hod. Lístky si kúpite na metrových staniciach a označíte ich pri vstupe do platenej zóny. Alternatívou prepravy je autobus, trolejbus a električka. Ak sa plánujete zdržať v meste niekoľko dní, nabíjateľná karta "Troika" vám umožní prepravu v zľavnenej tarife.

Pri pokuse zohnať v meste taxík vám môže zastaviť aj domáci, ktorý si chce privyrobiť. Tento spôsob autostopu je tu bežný. Za účelom vyhnúť sa „turistickej prirážke“, si však prepravné radšej dohodnite vopred. A to bez ohľadu na to, či vám zastavil taxikár alebo bežný vodič.

Šoférovanie v Moskve je chaotické, najmä kvôli hrubosti vodičov voči cestným pravidlám a iným šoférom. Ak si však na takúto skúsenosť trúfnete alebo sa rozhodnete preskúmať okolie mesta autom, odporúčame vám požičať si ho už priamo pri letisku. Auto si môžete rezervovať aj priamo cez Pelikán.

Ktoré očkovania sú povinné pred cestou Ruska a ktoré sú odporúčané?

Rusko nevyžaduje po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie.

Aký je aktuálny čas v Moskve?

V Moskve je o jednu hodinu viac ako na Slovensku počas letného času. Počas zimného času je v Moskve o dve hodiny viac ako u nás.

Letecké štatistiky o Moskve

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Moskvy za posledný týždeň stála iba 64,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Moskve je: 0.

Tipy, čo treba vidieť v Moskve

10 zaujímavostí o Moskve

1
Moskva dostala svoje meno podľa rieky Moskva, ktorá ňou preteká. Význam názvu je odvodený od slova mokrý
2
V meste pobehuje okolo 35 000 pouličných psov. 20 z týchto psov pozná väčšina obyvateľov Moskvy. Títo sa totiž naučili používať metro a veselo sa ním každý deň voľne prevážajú. Veľmi dobre vedia, na ktorej stanici majú vystúpiť. Rovnako tak aj vycítia ľudí, ktorí im dajú niečo na zahryznutie
3
Moskva sa pýši najväčším počtom miliardárov na svete. Podľa časopisu Forbes ich tu nájdete až 84. Bez problémov tak strčí do vrecka New York, v ktorom žije len 62 pánov s mimoriadne tučným kontom
4
Prvý McDonald‘s bol otvorený v Rusku 31. januára 1990 na Puškinovom námestí. Rad čakajúcich ľudí sa tiahol niekoľko kilometrov cez celé námestie, ktorí tu v mraze vyčkávali celý deň na svoj prvý hamburger
5
Moskva je najväčším mestom Európy. Rozloha mesta je 2561 km2. Počet obyvateľov presahuje 12 miliónov
6
Veža Ostankino (540 m) je najvyššia televízna veža v Európe
7
Moskovské metro sa považuje za najkrajšie metro sveta. Je dekorované vskutku úchvatnými mozaikami, maľbami a sochami. Je tak populárne, že v Moskve môžete absolvovať turistickú prehliadku tých najkrajších zastávok metra
8
Ruská štátna knižnica s viac ako 45 miliónmi položiek je najväčšia knižnica Európy. Bývalá Leninova knižnica bola v časoch najväčšej slávy The Beatles prezývaná aj ako Lennonova knižnica
9
V Moskve stojí 7 identických výškových megalomanských budov, ktoré miestni prezývajú aj ako Stalinove mrakodrapy alebo ako 7 sestier. Budovy slúžia ako hotely, kancelárske budovy, domy a dokonca aj ako sídlo univerzity
10
Až 40 % Moskvy tvorí zeleň, na ktorej si Moskovčania vždy radi oddýchnu. Gorkého park v centre mesta navštívi každý víkend až 100 000 ľudí.