Skip to main content

Lacné letenky Punta Arenas

Čile - Vstupné podmienky

Pred vycestovaním Čile odporúčame naštudovať si podmienky vstupu na stránke Ministerstva zahraničných vecí alebo v našom článku Bezpečné krajiny: aktuálne odporúčania a mapa (COVID-19).
Návrat na Slovensko prebieha ako pred pandémiou, a to bez ohľadu na stav očkovania. Pre aktuálne informácie odporúčame sledovať stránku MZV SR.

Akciové letenky do Punta Arenas

Zaujímavé info o Punta Arenas

Punta Arenas je jedným z najjužnejšie položených miest na svete, nachádza sa kúsok pod 53. rovnobežkou. O titul najjužnejšieho mesta súťaží s argentínskym Ushuaia, ktoré je južnejšie, no má menej obyvateľov.

Punta Arenas je najjužnejšie mesto na zemi s výhľadom na úžinu Magellan. Obrovský rozmach zažilo počas Kalifornskej zlatej horúčky, kedy slúžilo ako útočisko pre veľké lode a rýchle plachetnice. Aj keď význam tohto prístavu sa zmenšil po otvorení Panamského prieplavu, mesto dosiahlo ešte väčšej prosperity na začiatku tohto storočia ako centrum medzinárodného obchodu vlny z Čile.

Dnes je Punto Arenas veľmi pestrý kultúrny mix. Stretnete tu anglických farmárov s ovcami aj usadlíkov z radov portugalských námorníkov. A v prvom rade je to výborný východiskový bod pre návštevu miest ako je Perito Moreno či národný park Torres del Paine.

Lacné letenky do Punta Arenas viete rezervovať aj z našich končín. Budete však prestupovať najmenej dvakrát. Najlepšie letecké spojenie ponúka španielska letecká spoločnosť Iberia a lokálne linky LATAM Airlines.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Čile

Cestovné doklady a víza do Čile

Pri vstupe do krajiny sa musíte preukázať platným cestovným pasom. Jeho platnosť musí byť až 6 mesiacov od dátumu plánovaného návratu z krajiny.

Do Čile nebudete potrebovať víza.

Počasie v Čile

Čile sa delí na viacero regiónov a k rôznym regiónom prislúcha aj rôzne počasie. Hlavné mesto Santiago a stred krajiny je ideálne navštíviť počas od septembra až do novembra, prípadne počas neskorého koncom februára až do apríla. Južné oblasti ako napríklad známy národný park Parque Nacional del Paine sú príjemné v zimnom období od decembra do marca. Púšť Atacama ponúka konštantné teploty počas celého roka, teda horúce dni a mrazivé noci.

Ceny v Čile

Oficiálnym platidlom v Čile je čilské peso (CLP). Zameniť peniaze môžete ihneď po prílete do krajiny, zmenárne akceptujú euro i americké doláre. V krajine nájdete dostatok bankomatov, ale nájdete ich primárne len vo vnútri bánk. Akceptované sú všetky typy európskych platobných kárt.

Čile je na pomery Slovákov pomerne drahou destináciou. Za najdrahšie možno považovať najmä stravovanie a ubytovanie. Množstvo nákladov možno ušetriť stravovaním sa na miestnych trhoch, v domácich autentických reštauráciach a takisto financie ušetríte aj cestovaním diaľkovými autobusmi.

Ubytovanie v Santiagu možno rezervovať už od 10 eur na osobu na noc. Avšak často ide o ubytovne alebo apartmány so zdieľanými miestnosťami či posteľami. Tradičné ubytovanie v hoteli vyjde pokojne 5 aj 10-krát viac. V pouličných stánkoch viete kúpiť hlavné jedlo v prepočte od 3 eur, večera v reštaurácii vyjde na 15-20 eur. Vstupy do národných parkov v Čile stoja približne 2-3 eurá.

Chcete si požičať auto v Čile? Urobte si rezerváciu vopred a vyzdvihnite si auto priamo po prílete na letisko.

Aktuálny čas v Čile

V Čile je o 5 hodín menej ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Čile

Pred vstupom do krajiny nie je povinné žiadne očkovanie. Stačí si len ustrážiť povinné očkovania, ktoré sú aj na Slovensku.

Ak cestujete na Veľkonočný ostrov, zvážte očkovanie proti žltej zimnici.

Letecké štatistiky o Punta Arenas

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Punta Arenas je: 0.

Tipy, čo treba vidieť v Čile

10 zaujímavostí o Čile

1
Najstaršia múmia na svete nepochádza z Egypta ale z Čile
2
Púšť Atacama patrí medzi najsuchšie miesta na tejto planéte, niektoré jej časti ešte nikdy nezažili dážď
3
V roku 2017 sa vyrobilo viac ako 5,8 milióna metrických ton medi, čo je viac ako dvojnásobok výroby v Peru
4
V Čile je vyše 500 aktívnych sopiek
5
Miestni obyvatelia historicky nahlásili toľko neidentifikovateľných objektov na oblohe, že čilská vláda bola nútená spustiť program na pozorovanie UFO
6
Čile je jednou z mála krajín na svete, kde hasiči nedostávajú plat
7
Takmer každý deň v Čile dochádza k zemetraseniu, ale väčšina z nich je malá - najväčšia sa udialo v roku 1960
8
Veľkonočný ostrov patriaci pod Čile je jedným z najodľahlejších ostrovov na svete, ktorý obývajú ľudia
9
Čile je najdlhšou krajinou na svete. Rozprestiera sa na viac ako polovici Južnej Ameriky
10
Čile je druhým najväčším konzumentom chleba na svete