Skip to main content

Lacné letenky Čile

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

„Kto nikdy nebol v čilských lesoch, nepozná túto planétu“, povedal čilský básnik a nositeľ Nobelovej ceny za literatúru Pablo Neruda. Máloktorá krajina sa môže pochváliť toľkými prírodnými krásami ako Čile.

Ak milujete putovanie prírodou s batôžtekom na chrbte, tu ste na správnom mieste. Každých 15 minút totiž budete „híkať“ a obdivovať miestami až neuveriteľné scenérie. Čile, to sú patagónske Andy, Torres del Paine, 32 národných parkov a možnosť uniknúť od uponáhľanej civilizácie.

Jeden z dôvodov prečo si vybrať Čile sú Andy. Majestátne vrcholy siahajú až do výšky 6000 m.n.m. Prvý Európan, ktorý vstúpil na toto územie bol Fernao de Magalhaes a stalo sa tak v roku 1520. Ako to neskôr popísal, objavil Ohnivú zem. Pod Čile spadajú aj ostrovy. Veľkonočný, Sv. Félixa, Sv. Ambróza, Ostrovy Juana Fernándeza, neobývaný malý ostrov Sala-y-Gómez.

Južná Amerika je často veľmi ťažko dostupná. Letenky z našich končín bývajú extrémne drahé a keď už sa aj objavia v dobrej cene, zvyčajne je tam nejaký háčik. Lacné letenky do Čile viete rezervovať vďaka akciovým ponukám spoločností Iberia, Air France, LATAM, KLM či Air Canada.

Viac Zobraziť menej

Top mestá

Santiago

Santiago je hlavné mesto štátu Čile. Mesto obklopujú vysoké hory a ide o obrovskú metropolu - žije tu viac ako 6 miliónov ľudí. Santiago leží v nadmorskej výške 520 m.n.m. a je piatym najväčším mestom Južnej Ameriky. Ešte zopár zaujímavých čísel: má tretiu najvyššiu kvalitu života a patrí medzi najbezpečnejšie mestá na kontinente.

V 16. storoči ho založili španielski dobyvatelia pod názvom Santiago de Nueva Extremadura a je hlavným mestom krajiny ešte od koloniálnych čias. Metropola má pomerne bujarú históriu, no dnes ide o jedno z najmodernejších miest Južnej Ameriky. Santiago je sídlom hlavných vládnych inštitúcií krajiny, zároveň je administratívnym, obchodným, kultúrnym a finančným centrom Čile.

Lacné letenky do čilského mesta Santiago viete rezervovať aj z Viedne, Budapešti či Prahy. Stačí sledovať akciové ponuky leteckých spoločností Iberia, Air France, LATAM, KLM či Air Canada. Priamy let do Čile z našich končín neexistuje.

Punta Arenas

Punta Arenas je jedným z najjužnejšie položených miest na svete, nachádza sa kúsok pod 53. rovnobežkou. O titul najjužnejšieho mesta súťaží s argentínskym Ushuaia, ktoré je južnejšie, no má menej obyvateľov.

Punta Arenas je najjužnejšie mesto na zemi s výhľadom na úžinu Magellan. Obrovský rozmach zažilo počas Kalifornskej zlatej horúčky, kedy slúžilo ako útočisko pre veľké lode a rýchle plachetnice. Aj keď význam tohto prístavu sa zmenšil po otvorení Panamského prieplavu, mesto dosiahlo ešte väčšej prosperity na začiatku tohto storočia ako centrum medzinárodného obchodu vlny z Čile.

Dnes je Punto Arenas veľmi pestrý kultúrny mix. Stretnete tu anglických farmárov s ovcami aj usadlíkov z radov portugalských námorníkov. A v prvom rade je to výborný východiskový bod pre návštevu miest ako je Perito Moreno či národný park Torres del Paine.

Lacné letenky do Punta Arenas viete rezervovať aj z našich končín. Budete však prestupovať najmenej dvakrát. Najlepšie letecké spojenie ponúka španielska letecká spoločnosť Iberia a lokálne linky LATAM Airlines.

Užitočné info o Čile

Cestovné doklady a víza do Čile

Pri vstupe do krajiny sa musíte preukázať platným cestovným pasom. Jeho platnosť musí byť až 6 mesiacov od dátumu plánovaného návratu z krajiny.

Do Čile nebudete potrebovať víza.

Počasie v Čile

Čile sa delí na viacero regiónov a k rôznym regiónom prislúcha aj rôzne počasie. Hlavné mesto Santiago a stred krajiny je ideálne navštíviť počas od septembra až do novembra, prípadne počas neskorého koncom februára až do apríla. Južné oblasti ako napríklad známy národný park Parque Nacional del Paine sú príjemné v zimnom období od decembra do marca. Púšť Atacama ponúka konštantné teploty počas celého roka, teda horúce dni a mrazivé noci.

Ceny v Čile

Oficiálnym platidlom v Čile je čilské peso (CLP). Zameniť peniaze môžete ihneď po prílete do krajiny, zmenárne akceptujú euro i americké doláre. V krajine nájdete dostatok bankomatov, ale nájdete ich primárne len vo vnútri bánk. Akceptované sú všetky typy európskych platobných kárt.

Čile je na pomery Slovákov pomerne drahou destináciou. Za najdrahšie možno považovať najmä stravovanie a ubytovanie. Množstvo nákladov možno ušetriť stravovaním sa na miestnych trhoch, v domácich autentických reštauráciach a takisto financie ušetríte aj cestovaním diaľkovými autobusmi.

Ubytovanie v Santiagu možno rezervovať už od 10 eur na osobu na noc. Avšak často ide o ubytovne alebo apartmány so zdieľanými miestnosťami či posteľami. Tradičné ubytovanie v hoteli vyjde pokojne 5 aj 10-krát viac. V pouličných stánkoch viete kúpiť hlavné jedlo v prepočte od 3 eur, večera v reštaurácii vyjde na 15-20 eur. Vstupy do národných parkov v Čile stoja približne 2-3 eurá.

Chcete si požičať auto v Čile? Urobte si rezerváciu vopred a vyzdvihnite si auto priamo po prílete na letisko.

Aktuálny čas v Čile

V Čile je o 5 hodín menej ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Čile

Pred vstupom do krajiny nie je povinné žiadne očkovanie. Stačí si len ustrážiť povinné očkovania, ktoré sú aj na Slovensku.

Ak cestujete na Veľkonočný ostrov, zvážte očkovanie proti žltej zimnici.

Tipy, čo treba vidieť v Čile

10 zaujímavostí o Čile

1
Najstaršia múmia na svete nepochádza z Egypta ale z Čile
2
Púšť Atacama patrí medzi najsuchšie miesta na tejto planéte, niektoré jej časti ešte nikdy nezažili dážď
3
V roku 2017 sa vyrobilo viac ako 5,8 milióna metrických ton medi, čo je viac ako dvojnásobok výroby v Peru
4
V Čile je vyše 500 aktívnych sopiek
5
Miestni obyvatelia historicky nahlásili toľko neidentifikovateľných objektov na oblohe, že čilská vláda bola nútená spustiť program na pozorovanie UFO
6
Čile je jednou z mála krajín na svete, kde hasiči nedostávajú plat
7
Takmer každý deň v Čile dochádza k zemetraseniu, ale väčšina z nich je malá - najväčšia sa udialo v roku 1960
8
Veľkonočný ostrov patriaci pod Čile je jedným z najodľahlejších ostrovov na svete, ktorý obývajú ľudia
9
Čile je najdlhšou krajinou na svete. Rozprestiera sa na viac ako polovici Južnej Ameriky
10
Čile je druhým najväčším konzumentom chleba na svete