Skip to main content

Lacné letenky Rio de Janeiro

Brazília - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Ria De Janeiro

Zaujímavé info o Riu De Janeiro

Rio, preslávené ikonickými plážami plnými sexy tiel, Copacabana a Ipanena, vášnivým futbalom, aj pestrofarebným karnevalom, je jedným z najkrajších miest na svete. Viete prečo ho nazývajú Mesto Bohov? Je vystavané na pahorkoch, na vrchole ktorých sa budete cítiť ako Bohovia s nádhernými výhľadmi na mesto.

Dych sa vám zastaví pri pohľade na gýčovo krásnu scenériu mesta zo sochy Ježiša Krista na vrchu Corcovado aj z Cukrového kopca (Pao de Acucar). Keď sa lačne pokocháte výhľadmi, zájdite si doplniť energiu do slávnej 120-ročnej cukrárne Coinfentaria Colombo, a pokojne si doprajte hocijakú kalorickú bombu, všetko vytancujete v noci v štvrti Lapa, kde sú najlepšie diskotéky so živou hudbou.

Poznáte slávnu bossa nova pesničku "Girl from Ipanena" (Dievča z Ipaneny)? Ipanena je jedna z najkrajších a najštýlovejších plážových častí Ria, kde nájdete okrem snedých krások a vyšportovaných krásavcov, aj vynikajúce reštaurácie, či originálne butiky.

Presne opačnú tvár Ria ukázal Michael Jackson vo svojom videoklipe "Nezáleží im na nás" (They don’t care about us), ktorý natočil vo favele Santa Marta. Na jeho počesť tu postavili bronzovú sochu, ktorej návšteva je adrenalínovým zážitkom. Favely sú totiž chudobné slumy postavené na kopcoch, ktoré susedia s bohatými obytnými mestskými štvrťami.

Lacné letenky do Rio de Janeiro sa neobjavujú príliš často, no komfortné spojenia viete rezervovať z Viedne, Budapešti aj Prahy. Priamy let z našich končín neexistuje. S jedným prestupom však možno komfortne lietať najmä s aerolinkami Air France, KLM, Lufthansa, British Airways, Alitalia či Tap Air Portugal. Priemerná dĺžka letu do Rio de Janeiro je 15 hodín.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Rio de Janeiro

Víza do Brazílie

Podmienkou vstupu do krajiny sú víza a cestovný pas s platnosťou najmenej o 6 mesiacov dlhšou ako je predpokladaný termín opustenia krajiny, Slováci majú do Brazílie bezvízový vstup do 90 dní.

Letecké spoločnosti pri cestách vyžadujú predloženie spiatočnej letenky, pri ktorej v prípade turistickej cesty do 90 dní, nemôže dátum návratu presahovať 90-dňový limit. Migrační úradníci pri vstupe do krajiny môžu požadovať predloženie finančných prostriedkov na pobyt (cca 50 USD na deň).

Počasie v Brazílii

Brazília leží v tropickom pásme na južnej pologuli, preto sú ročné obdobia obrátené. Leto prichádza v decembri a trvá do marca. Toto obdobie je suché a teploty sa môžu vyšplhať až na 32ºC.

Zimné obdobie je vlhké a trvá od júna do septembra. Teploty sa pohybujú medzi 13 – 18ºC.

Ceny v Brazílii

Oficiálnou menou je Brazílsky real, ktorý sa delí na 100 centavos. Peniaze si ľahko zameníte vo všetkých turistických oblastiach.

V banke väčšinou ponúkajú výhodnejší kurz než v zmenárni. Najlepšie je pricestovať do krajiny s americkými dolármi a tie potom na mieste zamieňať.

Hľadáte hotel v Braílii? V obrovskej ponuke sa dá ľahko stratiť. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Ak si chcete požičať auto, odporúčame urobiť tak pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Brazílie

Brazílske ministerstvo zdravotníctva odporúča turistom očkovanie proti žltej zimnici. Zvážte tiež očkovanie proti hepatitíde A a B či týfusu.

Ak plánujete dlhší pobyt v rizikovej amazonskej oblasti, vhodné je podstúpiť antimalarickú liečbu.

Aktuálny čas v Brazílii

V Brazílii je o 5 hodín menej ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Rio de Janeiro

10 zaujímavostí o Brazílii

1
Brazília je piatou najväčšou krajinou na svete
2
Národným zvieratkom Brazílie je papagáj
3
Brazília je najväčším producentom kávy za posledných 150 rokov
4
Brazília je prvou krajinou na svete, ktorá zakázala používanie solária
5
Rio De Janeiro bolo kedysi hlavným mestom Portugalska. Vďaka tomu je z neho jediné európske hlavné mesto, ktoré sa kedysi nachádzalo mimo Európy
6
Má druhý najvyšší počet letísk na svete, hneď po USA
7
Brazília zaberá 47,3% z Južnej Ameriky a susedí so všetkými krajinami Južnej Ameriky, okrem Ekvádoru a Čile
8
92% všetkých nových aut predaných v Brazílii, používa etanol ako palivo. Vyrába sa z cukrovej trstiny
9
Najväčšia japonská komunita žijúca mimo Japonska sa nachádza práve v Brazílii
10
Rio de Janeiro znamená v preklade „Januárova rieka“. Tento názov Rio však dostalo kvôli omylu portugalských moreplavcov