Skip to main content

Lacné letenky Brazília

Brazília - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Brazílie

Zaujímavé info o Brazílii

Hľadáte lacnú letenku do Brazílie? Výhodné ubytovanie v hoteli či apartmáne? Na Pelikan.sk si môžete porovnať ceny leteniek, ubytovania, prenájmu áut, poistiť sa pred cestou, no ponúkame aj kompletnú dovolenku v Brazílii.

Brazília, to nie je len Rio de Janeiro so svojimi plážami, favelami a sochou Ježiša Krista. Za návštevu stojí aj temperamentné Sao Paulo, kde budete vidieť tancovať niekoho sambu snáď na každom kroku. V Brazílii sa nachádza aj najväčší prales na svete, Amazónia, cez ktorú preteká najdlhšia rieka sveta Amazonka. Trojicu s prívlastkom uzatvárajú vodopády Iguazú, ktoré sú svojou rozlohou najväčšími vodopádmi na svete. Ide vlastne o reťaz stoviek vodopádov o dĺžke vyše 3 km.

Rio De Janeiro

Ak sa rozhodnete pre návštevu Brazílie, je tu veľká šanca že svoju cestu začnete v Rio de Janeiro. V tom prípade by ste zo svojej návštevy nemali vynechať slávne pláže Copacabana a Ipanena, sochu Ježiša Krista na vrchu Corcovado a Cukrový kopec (Pao de Acucar).

Sa Paulo

Sao Paulo je ekonomickým centrom Brazílie aj napriek tomu, že jej hlavným mestom je Rio. Je to takisto kultúrne centrum Brazílie a so svojimi 20 miliónmi obyvateľov je tretím najväčším megamestom na svete. V Sao Paulo si môžete vychutnať skvelú gastronómiu, rušný nočný život v časti Vila Madalena, navštíviť kultúrne centrá, galérie svetového umenia, vynikajúce múzeá, nezvyčajné kiná, experimentárne divadlá, alebo si tu dajte umelecké dielo vytetovať rovno na svoje telo, ako je to teraz veľkým trendom.

Lacné letenky do Brazílie

Lacné letenky do Brazílie sa neobjavujú moc často. Komfortné spoje však viete nájsť z Viedne, Budapešti a Prahy vďaka leteckým spoločnostiam ako Air France, KLM, Lufthansa, British Airways, Alitalia či Tap Air Portugal. Priame lety z našich končín žiaľ neexistujú, takže musíte počítať s minimálne jedným prestupom. Dĺžka letu do Brazílie je približne 15 hodín.

Viac Zobraziť menej

Top mestá v Brazílii

Rio de Janeiro

Rio, preslávené ikonickými plážami plnými sexy tiel, Copacabana a Ipanena, vášnivým futbalom, aj pestrofarebným karnevalom, je jedným z najkrajších miest na svete. Viete prečo ho nazývajú Mesto Bohov? Je vystavané na pahorkoch, na vrchole ktorých sa budete cítiť ako Bohovia s nádhernými výhľadmi na mesto.

Dych sa vám zastaví pri pohľade na gýčovo krásnu scenériu mesta zo sochy Ježiša Krista na vrchu Corcovado aj z Cukrového kopca (Pao de Acucar). Keď sa lačne pokocháte výhľadmi, zájdite si doplniť energiu do slávnej 120-ročnej cukrárne Coinfentaria Colombo, a pokojne si doprajte hocijakú kalorickú bombu, všetko vytancujete v noci v štvrti Lapa, kde sú najlepšie diskotéky so živou hudbou.

Poznáte slávnu bossa nova pesničku "Girl from Ipanena" (Dievča z Ipaneny)? Ipanena je jedna z najkrajších a najštýlovejších plážových častí Ria, kde nájdete okrem snedých krások a vyšportovaných krásavcov, aj vynikajúce reštaurácie, či originálne butiky.

Presne opačnú tvár Ria ukázal Michael Jackson vo svojom videoklipe "Nezáleží im na nás" (They don’t care about us), ktorý natočil vo favele Santa Marta. Na jeho počesť tu postavili bronzovú sochu, ktorej návšteva je adrenalínovým zážitkom. Favely sú totiž chudobné slumy postavené na kopcoch, ktoré susedia s bohatými obytnými mestskými štvrťami.

Lacné letenky do Rio de Janeiro sa neobjavujú príliš často, no komfortné spojenia viete rezervovať z Viedne, Budapešti aj Prahy. Priamy let z našich končín neexistuje. S jedným prestupom však možno komfortne lietať najmä s aerolinkami Air France, KLM, Lufthansa, British Airways, Alitalia či Tap Air Portugal. Priemerná dĺžka letu do Rio de Janeiro je 15 hodín.

Sao Paulo

Obrovitánske ekonomické centrum Brazílie, Sao Paolo alebo "Sampa" ako ho prezývajú, vás na prvý pohľad ani zďaleka nezaujme svojou krásou ako Rio de Janeiro, ale rozhodne stojí za návštevu.

Lokálni obyvatelia “Paulisti” ako ich nazývajú sa síce neustále sťažujú na premávku, smog, ulice plné ľudí, priepastné rozdiely medzi bohatými a chudobnými, ale na druhej strane nedajú na svoje mesto dopustiť, a nikdy by nechceli žiť inde. Sao Paolo je totiž kultúrnym centrom, kde si môžete spolu s Paulistami vychutnať skvelú gastronómiu, rušný nočný život v časti Vila Madalena, navštíviť kultúrne centrá, galérie svetového umenia, vynikajúce múzeá, nezvyčajné kiná, experimentárne divadlá, alebo si tu dajte umelecké dielo vytetovať rovno na svoje telo, ako je to teraz veľkým trendom.

S 20-timi miliónmi obyvateľov je Sao Paolo, tretím najväčším megamestom na svete. Diverzitu zaručujú desiatky rôznych etnických skupin, ktoré tu žijú - je tu najväčšia komunita Japoncov, aj Talianov mimo Japonska, či Talianska, obrovská arabská komunita hlavne Libanončanov a Sýrčanov, Nemcov, Číňanov, Arméncov, Grékov, Poliakov či Maďarov... Okrem toho tu žije najväčšia gay komunita v Latinskej Amerike, a podľa časopisu Forbes tu žije 26 zo svetových bilionárov - čo je takisto určite pre mnohých veľkým lákadlom.

Sao Paulo je jednou z najnavštevovanejších destinácií Brazílie. Lacné letenky do Sao Paolo sa neobjavujú príliš často, no komfortné spojenia viete rezervovať z Viedne, Budapešti aj Prahy. Priamy let z našich končín neexistuje. S jedným prestupom však možno komfortne lietať najmä s aerolinkami Air France, KLM, Lufthansa, British Airways, Air Canada, Iberia, SWISS, či Tap Air Portugal. Priemerná dĺžka letu do Sao Paolo je 15 hodín.

Fortaleza

Fortaleza je významné mesto a nájdete ho v severovýchodnom regióne Brazílie. Obýva ho zhruba 2,5 milióna obyvateľov, ktorých počet počas hlavnej sezóny rapídne vzrastie. Fortaleza je hlavným mestom štátu Ceará a významným prístavom Fortaleza je mnohými považovaná za druhé Rio de Janeiro.

Nemajú tu síce Sochu Krista, no za to sú tu nádherné pláže a podmanivý nočný život. Keď sa pozriete na mapu, zistíte, že ide o jedno z najväčších brazílskych miest a to najdôležitejšie – nachádza sa len 900 kilometrov od rovníka. Vďaka tomu ide o jedno z najslnečnejších miest na svete – azúrovo modrá obloha je tu v priemere až 240 dní v roku.

Bary a diskotéky sú tu otvorené do skorého (alebo neskorého?) rána a ľudia sú tu veľmi usmievaví. A keď vás miestne pláže omrzia, čo je veľmi nepravdepodobné, vydajte sa do vnútrozemia. Nájdete tu daždový prales uprostred mesta! Brazílska Fortaleza, poťažmo Brazília vôbec, je známa nielen svojimi honosnými karnevalovými oslavami, ale aj krásnymi ženami, ktorých plavky zakrývajú naozaj len to najnutnejšie.

Lacné letenky do Fortalezy sa neobjavujú príliš často, no komfortné spojenia viete rezervovať z Viedne, Budapešti aj Prahy. Priamy let z našich končín neexistuje. S jedným prestupom však možno komfortne lietať najmä s aerolinkami Tap Air Portugal, Air France (Joon) KLM či Latam Airlines. Priemerná dĺžka letu do Fortalezy je 15 hodín.

Iguacu

Najväčšie vodopády na svete, Iguacu, sú jedným z miest, ktoré sa vám zaručene "nezlejú" v pamäti spolu s ostatnými dovolenkami. Reťaz stoviek vodopádov, ktoré majú spolu takmer 3 kilometre, vás ohluší svojou majestátnosťou a energiou.

Sú prírodnou hranicou medzi Brazíliou a Argentínou a ležia v obrovskom národnom parku, z ktorého väčšinu pokrýva dažďový prales s unikátnou flórou a faunou. Meno "Iguazu" pochádza s jazykov pôvodných obyvateľov a znamená "veľká voda".

Podľa legendy sa Boh plánoval oženiť s nádhernou ženou Naipí, avšak tá utiekla na kanoe spolu so svojím milencom. Boha to tak nahnevalo, že v návale zlosti rozťal rieku na dve časti, čím vytvoril vodopády, a tým odsúdil milencov na smrteľný pád.

Vodopády sú usporiadané do tvaru písmena J a hranica medzi Brazíliou a Argentínou pretína najväčší z vodopádov, "Diablovo Hrdlo", ku ktorému sa môžete odviesť vláčikom. Na brazílskej strane sa nachádza len 20% vodopádov, takže ak máte dosť času, prejdite na stranu argentínskych susedov, ktorá je oveľa rozľahlejšia, a môžete uzavrieť stávku či vyhráva - Brazília alebo Argentína.

V blízkosti vodopádov sa nachádza aj hranica s Paraguayom, tak ak by ste si chceli obfajknúť, čo najviac krajín počas svojej cesty, máte šancu.

Lacné letenky na vodopády Iguacu sa neobjavujú príliš často, no komfortné spojenia viete rezervovať z Viedne, Budapešti aj Prahy. Priamy let z našich končín neexistuje. S dvomi prestupmi však možno lietať najmä s aerolinkami Air France (Joon), KLM, SWISS, Lufthansa, Austrian Airlines či Latam Airlines. Priemerná dĺžka letu do Iguacu je 15 hodín.

Užitočné info o Brazílii

Víza do Brazílie

Podmienkou vstupu do krajiny sú víza a cestovný pas s platnosťou najmenej o 6 mesiacov dlhšou ako je predpokladaný termín opustenia krajiny, Slováci majú do Brazílie bezvízový vstup do 90 dní.

Letecké spoločnosti pri cestách vyžadujú predloženie spiatočnej letenky, pri ktorej v prípade turistickej cesty do 90 dní, nemôže dátum návratu presahovať 90-dňový limit. Migrační úradníci pri vstupe do krajiny môžu požadovať predloženie finančných prostriedkov na pobyt (cca 50 USD na deň).

Počasie v Brazílii

Brazília leží v tropickom pásme na južnej pologuli, preto sú ročné obdobia obrátené. Leto prichádza v decembri a trvá do marca. Toto obdobie je suché a teploty sa môžu vyšplhať až na 32ºC.

Zimné obdobie je vlhké a trvá od júna do septembra. Teploty sa pohybujú medzi 13 – 18ºC.

Ceny v Brazílii

Oficiálnou menou je Brazílsky real, ktorý sa delí na 100 centavos. Peniaze si ľahko zameníte vo všetkých turistických oblastiach.

V banke väčšinou ponúkajú výhodnejší kurz než v zmenárni. Najlepšie je pricestovať do krajiny s americkými dolármi a tie potom na mieste zamieňať.

Hľadáte hotel v Braílii? V obrovskej ponuke sa dá ľahko stratiť. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Ak si chcete požičať auto, odporúčame urobiť tak pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Brazílie

Brazílske ministerstvo zdravotníctva odporúča turistom očkovanie proti žltej zimnici. Zvážte tiež očkovanie proti hepatitíde A a B či týfusu.

Ak plánujete dlhší pobyt v rizikovej amazonskej oblasti, vhodné je podstúpiť antimalarickú liečbu.

Aktuálny čas v Brazílii

V Brazílii je o 5 hodín menej ako na Slovensku.

Letecké zaujímavosti o Brazílii

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Brazílie za posledný týždeň stála iba 437,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Brazílii je: 2.

10 zaujímavostí o Brazílii

1
Brazília je piatou najväčšou krajinou na svete
2
Národným zvieratkom Brazílie je papagáj
3
Brazília je najväčším producentom kávy za posledných 150 rokov
4
Brazília je prvou krajinou na svete, ktorá zakázala používanie solária
5
Rio De Janeiro bolo kedysi hlavným mestom Portugalska. Vďaka tomu je z neho jediné európske hlavné mesto, ktoré sa kedysi nachádzalo mimo Európy
6
Má druhý najvyšší počet letísk na svete, hneď po USA
7
Brazília zaberá 47,3% z Južnej Ameriky a susedí so všetkými krajinami Južnej Ameriky, okrem Ekvádoru a Čile
8
92% všetkých nových aut predaných v Brazílii, používa etanol ako palivo. Vyrába sa z cukrovej trstiny
9
Najväčšia japonská komunita žijúca mimo Japonska sa nachádza práve v Brazílii
10
Rio de Janeiro znamená v preklade „Januárova rieka“. Tento názov Rio však dostalo kvôli omylu portugalských moreplavcov