Skip to main content

Lacné letenky Santander

Španielsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Mesta Santander

Zaujímavé info o Meste Santander

Santander často prezývajú španielskym Karibikom. Krásne prírodné scenérie a veľmi obľúbené miesto pre oddych, ktoré navštevujú najmä samotní Španieli. Skúste aj vy veľmi obľúbenú linku z neďalekej Budapešti a objavte opačné pobrežie Španielska, obmývané Atlantikom.

Samotné Španielsko patrí medzi najobľúbenejšie destinácie Slovákov. Ak však chcete niečo nové a chcete sa inšpirovať samotnými Španielmi, vyberte sa do Santanderu. Je to veľmi obľúbená destinácia miestnych, no stále si zachováva akýsi kľud a pohodu. Je mestom s jedinečnou atmosférou, kde nie sú davy turistov a ceny sú veľmi prijateľné.

Santander leží severnejšie a je hlavným mestom provincie Kantábria. Miestni hovoria, že je to raj v každom ročnom období. Nachádza sa priamo pri mori a poskytuje veľmi rozmanitú paletu pláží, niektoré sú bičované silnými a veľmi vysokými vlnami, iné sa pýšia pokojnou vodou. Stretnete sa tu s piesočnými i kamennými plážami. A nechýbajú tu ani masívne útesy, podobné tým vo Veľkej Británii.

Lacné letenky do Santanderu viete rezervovať aj z našich končín. Priamy let do Santanderu zabezpečuje letecká spoločnosť Ryanair z Budapešti. S jedným prestupom možno letieť aj z Viedne - napríklad so spoločnosťami Iberia či Vueling.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Španielsku

1️⃣ Aké cestovné doklady potrebujem do Španielska?

Pri cestovaní do Španielska nepotrebujete cestovný pas, postačí vám aj platný občiansky preukaz. Jeho platnosť však musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas. Na cestovanie do Španielska nie sú potrebné víza.

Aké je v Španielsku počasie?

Španielsko je štvrtou najväčšou krajinou Európy a má veľmi rozmanitý povrch i podnebie. Podnebie Španielska môžeme rozdeliť na tri odlišné typy, ktoré sú charakteristické pre jednotlivé oblasti.

Sever a severozápad Španielska sú ovplyvnené Atlantickým oceánom, východné pobrežie má charakter stredomorského podnebia a vnútrozemia Španielska, vymedzené náhornou plošinou Meseta má podnebie typicky kontinentálne.

Poloha a podnebie poskytuje veľmi prívetivé podmienky na dovolenku počas celého roka. Ideálny čas na návštevu je počas letných mesiacov, kedy teplota dosahuje takmer neustále teploty okolo 30 stupňov Celzia.

Výhodné je však navštíviť Španielsko aj počas jari a jesene - stretnete menej turistov, teploty sú stále veľmi prívetivé, ubytovanie lacnejšie.

Aké sú ceny v Španielsku?

Oficiálnym platidlom v Španielsku je euro. Ceny potravín a služieb sú v španielsku o niečo vyššie ako u nás. Potraviny a ovocie sa oplatí nakúpiť v obchode. Nápoje v reštaurácii alebo v kaviarni sú dva až trikrát drahšie než v obchode.

Ceny ubytovania v Španielsku nie sú nízke, no každopádne dovolenka v Španielsku nepatrí medzi najdrahšie. Medzi destinácie s najvyššími cenami ubytovania v centre patrí Barcelona, Madrid a Valencia.

Aký je aktuálny čas v Španielsku?

Vnútrozemie Španielska a jeho stredomorské ostrovy sa nachádzajú v rovnakej časovej zóne ako Slovensko - UTC +1. Na Kanárskych ostrovoch je o hodinu menej ako u nás.

Koľko trvá let do Španielska?

Priamy let Španielsko - Slovensko trvá približne 2 hodiny. Z Bratislavy do Barcelony presne 1 hodinu a 55 minút. Avšak let z Košíc do Malagy trvá až 3 hodiny a 20 minút.

Tipy, čo treba vidieť v Santanderi

10 zaujímavostí o Španielsku

1
Španielskym národným športom sú okrem futbalu aj býčie zápasy (corrida de torros). Modernú podobu začali v mestečku Ronda v roku 1784
2
Španielčina je druhý najrozšírenejší jazyk na svete
3
Takmer polovica olivového oleja a 75% šafránu je vyprodukovaných práve v Španielsku
4
Slávna Paella, ktorú takmer v celom Španielsku podávajú s morskými plodmi, vznikla pôvodne vo Valencii, kde dodnes robia paellu so zeleninou, mäsom (kačka/králik) a slimákmi
5
Barcelona má svoj vlastný valentínsky sviatok, na deň svätého Juraja (23. apríl) bolo zvykom vymeniť si ružu a knihu s milovanou osobou
6
Španieli vlastnia viac automobilov ako mobilných telefónov
7
Španielsko je jediná krajina v Európe, kde sa pestujú banány
8
Espaňa alebo Spain pochádza zo slova Ispania, čo znamenalo územie zajacov
9
Ak budete chcieť ísť na obed v Španielsku o pol dvanástej, rovno na to zabudnite. Obed sa podáva okolo 2-3. h poobede a večera až o 21-22. h, takže na párty sa dostanete až po polnoci. Niektoré diskotéky otvárajú až o 2. h ráno
10
Fanúšikovia slávneho katalánskeho klubu FC Barcelona sa prezývajú Culés, čo v preklade znamená zadky