Skip to main content

Lacné letenky Santiago

Čile - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Santiaga

Zaujímavé info o Santiagu

Santiago je hlavné mesto štátu Čile. Mesto obklopujú vysoké hory a ide o obrovskú metropolu - žije tu viac ako 6 miliónov ľudí. Santiago leží v nadmorskej výške 520 m.n.m. a je piatym najväčším mestom Južnej Ameriky. Ešte zopár zaujímavých čísel: má tretiu najvyššiu kvalitu života a patrí medzi najbezpečnejšie mestá na kontinente.

V 16. storoči ho založili španielski dobyvatelia pod názvom Santiago de Nueva Extremadura a je hlavným mestom krajiny ešte od koloniálnych čias. Metropola má pomerne bujarú históriu, no dnes ide o jedno z najmodernejších miest Južnej Ameriky. Santiago je sídlom hlavných vládnych inštitúcií krajiny, zároveň je administratívnym, obchodným, kultúrnym a finančným centrom Čile.

Lacné letenky do čilského mesta Santiago viete rezervovať aj z Viedne, Budapešti či Prahy. Stačí sledovať akciové ponuky leteckých spoločností Iberia, Air France, LATAM, KLM či Air Canada. Priamy let do Čile z našich končín neexistuje.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Čile

Cestovné doklady a víza do Čile

Pri vstupe do krajiny sa musíte preukázať platným cestovným pasom. Jeho platnosť musí byť až 6 mesiacov od dátumu plánovaného návratu z krajiny.

Do Čile nebudete potrebovať víza.

Počasie v Čile

Čile sa delí na viacero regiónov a k rôznym regiónom prislúcha aj rôzne počasie. Hlavné mesto Santiago a stred krajiny je ideálne navštíviť počas od septembra až do novembra, prípadne počas neskorého koncom februára až do apríla. Južné oblasti ako napríklad známy národný park Parque Nacional del Paine sú príjemné v zimnom období od decembra do marca. Púšť Atacama ponúka konštantné teploty počas celého roka, teda horúce dni a mrazivé noci.

Ceny v Čile

Oficiálnym platidlom v Čile je čilské peso (CLP). Zameniť peniaze môžete ihneď po prílete do krajiny, zmenárne akceptujú euro i americké doláre. V krajine nájdete dostatok bankomatov, ale nájdete ich primárne len vo vnútri bánk. Akceptované sú všetky typy európskych platobných kárt.

Čile je na pomery Slovákov pomerne drahou destináciou. Za najdrahšie možno považovať najmä stravovanie a ubytovanie. Množstvo nákladov možno ušetriť stravovaním sa na miestnych trhoch, v domácich autentických reštauráciach a takisto financie ušetríte aj cestovaním diaľkovými autobusmi.

Ubytovanie v Santiagu možno rezervovať už od 10 eur na osobu na noc. Avšak často ide o ubytovne alebo apartmány so zdieľanými miestnosťami či posteľami. Tradičné ubytovanie v hoteli vyjde pokojne 5 aj 10-krát viac. V pouličných stánkoch viete kúpiť hlavné jedlo v prepočte od 3 eur, večera v reštaurácii vyjde na 15-20 eur. Vstupy do národných parkov v Čile stoja približne 2-3 eurá.

Chcete si požičať auto v Čile? Urobte si rezerváciu vopred a vyzdvihnite si auto priamo po prílete na letisko.

Aktuálny čas v Čile

V Čile je o 5 hodín menej ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Čile

Pred vstupom do krajiny nie je povinné žiadne očkovanie. Stačí si len ustrážiť povinné očkovania, ktoré sú aj na Slovensku.

Ak cestujete na Veľkonočný ostrov, zvážte očkovanie proti žltej zimnici.

Letecké štatistiky o Santiagu

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Santiaga za posledný týždeň stála iba 509,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Santiagu je: 1.

Tipy, čo treba vidieť v Čile

10 zaujímavostí o Čile

1
Najstaršia múmia na svete nepochádza z Egypta ale z Čile
2
Púšť Atacama patrí medzi najsuchšie miesta na tejto planéte, niektoré jej časti ešte nikdy nezažili dážď
3
V roku 2017 sa vyrobilo viac ako 5,8 milióna metrických ton medi, čo je viac ako dvojnásobok výroby v Peru
4
V Čile je vyše 500 aktívnych sopiek
5
Miestni obyvatelia historicky nahlásili toľko neidentifikovateľných objektov na oblohe, že čilská vláda bola nútená spustiť program na pozorovanie UFO
6
Čile je jednou z mála krajín na svete, kde hasiči nedostávajú plat
7
Takmer každý deň v Čile dochádza k zemetraseniu, ale väčšina z nich je malá - najväčšia sa udialo v roku 1960
8
Veľkonočný ostrov patriaci pod Čile je jedným z najodľahlejších ostrovov na svete, ktorý obývajú ľudia
9
Čile je najdlhšou krajinou na svete. Rozprestiera sa na viac ako polovici Južnej Ameriky
10
Čile je druhým najväčším konzumentom chleba na svete