Skip to main content

Lacné letenky Soči

Akciové letenky do Soči

Zaujímavé info o Soči

Soči je prístavné a kúpeľné mesto a spolu s prímestskými oblasťami sa ťahá do dĺžky 147 kilometrov, a preto môže byť označované za najdlhšie mesto v Európe.

Zároveň sa považuje za hlavné mesto luxusnej ruskej rekreácie. Tristo slnečných dní v roku, teplé more a prekrásne pláže, ktoré sú v nádhernom kontraste so snehom zasypanými horskými vrcholmi – aj tak môže vyzerať dovolenka v Rusku.

Málokto vie, že v Soči sú ideálne podmienky pre potápanie alebo, že si tu skvelo zalyžujete od decembra do mája. V bezprostrednej blízkosti Soči nájdete rozmanitú prírodu. Napriek tomu, že u nás ho poznáme ako typický letný rezort, iba pár kilometrov od slnečných pláží a paliem začínajú vysoké hory.

Z každej ulice v meste vidíte vždy biele vrcholky Kaukazu. Iba desať kilometrov od centra na rieke Agura nájdete vyhliadku na 30 metrové vodopády, fascinujúce kaňony a jaskyne. Milovníci horolezectva si tu prídu tiež na svoje, v okolí sa nachádza množstvo zaujímavých príležitostí, napokon aj samotný Elbrus (5 642 m), najvyššia hora Ruska a zároveň Európy.

Ešte taká pikoška – Soči je najsevernejším miestom planéty, kde sa dá pestovať čaj.

Soči z pohľadu Slovákov ešte nie je tak populárna destinácia, no z našich končín existuje výborné letecké spojenie z Viedne a Budapešti. Lacné letenky do mesta Soči viete rezervovať s jedným prestupom v Moskve, vďaka leteckej spoločnosti Aeroflot.

Priamy let z našich končín neexistuje. Čakajú vás približne 2 hodiny letu do Moskvy, odkiaľ ešte približne 2 hodiny letu na letisko Adler Sochi.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Soči

Víza do Ruska

Na územie Ruskej federácie môže vstúpiť občan Slovenskej republiky, ktorý má platný cestovný pas a platné víza. Pre cestovateľov sú najpoužívanejšie turistické víza a potom ešte tranzitné víza (ak v Rusku len prestupujete).

Žiadosť je potrebné podať osobne, čo je o niečo zložitejšie ako pri vízach do ostatných krajín. Nemožno ju zaslať poštou, ani elektronicky. Iná osoba vás môže pri vybavovaní víz zastúpiť jedine na základe overenej plnej moci a musí byť podrobne informovaná o ceste žiadateľa. Konzulárne poplatky sa uhrádzajú v deň podania žiadosti na pošte na základe poukážky, ktorá sa vydá pri podaní žiadosti.

Vízum do Ruska možno získať niekoľkými spôsobmi. Vždy ale musíte získať tzv. pozvanie.

To viete získať, ak vás:

  1. pozve občan Ruskej federácie
  2. si zabezpečíte ubytovanie v akomkoľvek zariadení, ktoré vám zašle pozvánku
  3. objednáte si zájazd cez cestovnú kanceláriu resp. agentúru

Kompletný návod, ako získať víza do Ruska nájdete na našom blogu.

Počasie v Soči

Vďaka južnej – subtropickej polohe, sa letná sezóna začína už koncom apríla a trvá až do konca októbra. V lete teplota vody v Soči dosahuje 26- 28 stupňov. Výber pláží v tomto stredisku je obrovský.

Tzv. veľké Soči zložené zo štyroch menších miest je roztiahnuté po pobreží v dĺžke 147 kilometrov, preto mu hovoria aj najdlhšie mesto Európy. Jediným nedostatkom nekonečných pláží pozdĺž tyrkysového mora je ich drsný štrkový povrch.

Ceny v Rusku

V Rusku platí mena rubeľ. Pred návštevou Ruska si viete zmeniť eurá takmer kdekoľvek, to isté platí aj po pristátí. Mnoho obchodníkov a hotelov prijíma platby aj v týchto menách. Peniaze je najlepšie zmeniť v banke alebo serióznej zmenárni. Vyhnite sa podvodníkom, ktorí menia peniaze priamo na ulici.

Ak cestujete na Sibír, peniaze si zameňte ešte v Moskve. V meste Novosibirsk sú síce banky, ale kurzy veľmi zlé a všetko extrémne dlho trvá.

Hľadáte lacné ubytovanie na Sibíri? Ceny ubytovania a vzdialenosť od letiska si môžete skontrolovať a rezervovať priamo cez Pelikán. Lokalita Novosibirsk ponúka najmä ubytovanie v apartmánoch, ktoré možno rezervovať od 15 eur na noc/osoba.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Ruska

Rusko nevyžaduje po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie.

Aktuálny čas v Soči

V Soči sú o 2 hodiny viac ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Soči

10 zaujímavostí o Rusku

1
Rozloha Ruska činí 17,1 miliónov km2, zatiaľ čo v prípade Pluta ide o 16,6 km2. Až 70% plochy Ruska pritom tvorí Sibír
2
Populácia Ruska sa každým rokom scvrkáva. Od roku 1993  klesla o 6,6 miliónov ľudí , čo je naozaj vysoké číslo. Možno za tým stojí nižší počet mužov, keďže žien je v Rusku až o 10 miliónov viac
3
Nikdy sa nekúpte v  jazere Karachay v Rusku . Je prudko rádioaktívne. Už len obyčajné státie pri brehu vás dokáže “obohatiť” o 600 roentgenových jednotiek za hodinu
4
Rusi predali Aljašku  takmer zadarmo. Konkrétne ide o 7,2 milióna dolárov. Z jeden aker (4047 m2) si naúčtovali len 2 centy
5
Pivo v Rusku nebolo považované za alkoholický nápoj do roku 2013
6
Alkohol je v Rusku mimoriadne obľúbený. Hovorí o tom smutná štatistika. 15,1 litrov čistého alkoholu ročne  na jednu osobu, pričom počíta sa s vekom 15 a viac
7
Veľmi vysoká miera korupcie. Odhaduje sa, že až 50% policajtov berie úplatky
8
Tuhá zima sa nerieši iba tvrdým alkoholom, ale aj poriadne horúcim čajom, čo je úplne pochopiteľné. Rusi však  pijú až 3,5 násobne väčšie množstvo čaju  ako Angličania
9
Ak by došlo ku konfliktu svetového formátu, nepriatelia Ruska by sa mali mať na pozore, keďže Rusko vlastní viac ako 7000 jadrových hlavíc
10
Najväčšia pobočka americkej reštaurácie McDonald’s sa nenachádza v Amerike, ale v Moskve
Boli informácie na tejto stránke užitočné?