Skip to main content

Lacné letenky Vladivostok

Akciové letenky do Vladivostoku

Zaujímavé info o Vladivostoku

Mesto na konci legendárnej Transsibírksej magistrály alebo tam, kde „koľaje končia v mori”.

Vladivostok má z pohľadu geografie úžasnú polohu. Je to na skok loďou do Japonska alebo do Južnej Kórei. Okrem nádhernej železničnej stanice tu môžete obdivovať aj Svetlanskaju ulicu či most Zolotoy.

Zaujímavosťou je, že Vladivostok je obľúbenou destináciou ruských turistov, ktorí sem jazdia najmä za výborným jedlom, morskými plodmi, ale aj možnosťou zažiť tradičnú čínsku kuchyňu. Okrem Japonska a Kórei je totiž Čína, tak povediac, „za rohom”.

Vladivostok z pohľadu Slovákov ešte nie je tak populárna destinácia, no z našich končín existuje výborné letecké spojenie z Viedne aj Budapešti. Lacné letenky do mesta Vladivostok viete rezervovať s jedným prestupom v Moskve, vďaka leteckej spoločnosti Aeroflot.

Priamy let do Vladivostoku z našich končín neexistuje. Čakajú vás približne 2 hodiny letu do Moskvy, odkiaľ ešte približne 9 hodín letu na letisko vo Vladivostoku.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Vladivostoku

Víza do Ruska

Na územie Ruskej federácie môže vstúpiť občan Slovenskej republiky, ktorý má platný cestovný pas a platné víza. Pre cestovateľov sú najpoužívanejšie turistické víza a potom ešte tranzitné víza (ak v Rusku len prestupujete).

Žiadosť je potrebné podať osobne, čo je o niečo zložitejšie ako pri vízach do ostatných krajín. Nemožno ju zaslať poštou, ani elektronicky. Iná osoba vás môže pri vybavovaní víz zastúpiť jedine na základe overenej plnej moci a musí byť podrobne informovaná o ceste žiadateľa. Konzulárne poplatky sa uhrádzajú v deň podania žiadosti na pošte na základe poukážky, ktorá sa vydá pri podaní žiadosti.

Vízum do Ruska možno získať niekoľkými spôsobmi. Vždy ale musíte získať tzv. pozvanie.

To viete získať, ak vás:

  1. pozve občan Ruskej federácie
  2. si zabezpečíte ubytovanie v akomkoľvek zariadení, ktoré vám zašle pozvánku
  3. objednáte si zájazd cez cestovnú kanceláriu resp. agentúru

Kompletný návod, ako získať víza do Ruska nájdete na našom blogu.

Počasie vo Vladivostoku

Najpriaznivejšie a najhorúcejšie počasie zažijete vo Vladivostoku v letných mesiaci júl a august. Odporúčame však najmä august, pretože júl je z pohľadu zrážok najdaždivejší mesiac.

Priemerná denná teplota sa tu v lete pohybuje okolo 21 stupňov Celzia. Najchladnejší mesiac je január, kde sa naopak priemerná teplota pohybuje okolo -13 stupňov Celzia.

Ceny vo Vladivostoku

V Rusku platí mena rubeľ. Pred návštevou Ruska si viete zmeniť eurá takmer kdekoľvek, to isté platí aj po pristátí. Mnoho obchodníkov a hotelov prijíma platby aj v týchto menách.

Peniaze je najlepšie zmeniť v banke alebo serióznej zmenárni. Vyhnite sa podvodníkom, ktorí menia peniaze priamo na ulici. Ak cestujete do Vladivostoku, peniaze si radšej zameňte ešte v Moskve. V meste Vladivostok sú síce banky, ale kurzy nemusia byť príliš priaznivé.

Hľadáte lacné ubytovanie v meste Vladivostok? Ceny ubytovania a vzdialenosť od letiska si môžete skontrolovať a rezervovať priamo cez Pelikán. Lokalita Vladivostok ponúka najmä ubytovanie v apartmánoch, ktoré možno rezervovať od 30 eur na noc/osoba.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Ruska

Rusko nevyžaduje po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie.

Aktuálny čas vo Vladivostoku

V lokalite Vladivostok je o 10 hodín viac ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť vo Vladivostoku

10 zaujímavostí o Rusku

1
Rozloha Ruska činí 17,1 miliónov km2, zatiaľ čo v prípade Pluta ide o 16,6 km2. Až 70% plochy Ruska pritom tvorí Sibír
2
Populácia Ruska sa každým rokom scvrkáva. Od roku 1993  klesla o 6,6 miliónov ľudí , čo je naozaj vysoké číslo. Možno za tým stojí nižší počet mužov, keďže žien je v Rusku až o 10 miliónov viac
3
Nikdy sa nekúpte v  jazere Karachay v Rusku . Je prudko rádioaktívne. Už len obyčajné státie pri brehu vás dokáže “obohatiť” o 600 roentgenových jednotiek za hodinu
4
Rusi predali Aljašku  takmer zadarmo. Konkrétne ide o 7,2 milióna dolárov. Z jeden aker (4047 m2) si naúčtovali len 2 centy
5
Pivo v Rusku nebolo považované za alkoholický nápoj do roku 2013
6
Alkohol je v Rusku mimoriadne obľúbený. Hovorí o tom smutná štatistika. 15,1 litrov čistého alkoholu ročne  na jednu osobu, pričom počíta sa s vekom 15 a viac
7
Veľmi vysoká miera korupcie. Odhaduje sa, že až 50% policajtov berie úplatky
8
Tuhá zima sa nerieši iba tvrdým alkoholom, ale aj poriadne horúcim čajom, čo je úplne pochopiteľné. Rusi však  pijú až 3,5 násobne väčšie množstvo čaju  ako Angličania
9
Ak by došlo ku konfliktu svetového formátu, nepriatelia Ruska by sa mali mať na pozore, keďže Rusko vlastní viac ako 7000 jadrových hlavíc
10
Najväčšia pobočka americkej reštaurácie McDonald’s sa nenachádza v Amerike, ale v Moskve
Boli informácie na tejto stránke užitočné?