Skip to main content

Lacné letenky Fortaleza

Brazília - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Mesta Fortaleza

Zaujímavé info o Meste Fortaleza

Fortaleza je významné mesto a nájdete ho v severovýchodnom regióne Brazílie. Obýva ho zhruba 2,5 milióna obyvateľov, ktorých počet počas hlavnej sezóny rapídne vzrastie. Fortaleza je hlavným mestom štátu Ceará a významným prístavom Fortaleza je mnohými považovaná za druhé Rio de Janeiro.

Nemajú tu síce Sochu Krista, no za to sú tu nádherné pláže a podmanivý nočný život. Keď sa pozriete na mapu, zistíte, že ide o jedno z najväčších brazílskych miest a to najdôležitejšie – nachádza sa len 900 kilometrov od rovníka. Vďaka tomu ide o jedno z najslnečnejších miest na svete – azúrovo modrá obloha je tu v priemere až 240 dní v roku.

Bary a diskotéky sú tu otvorené do skorého (alebo neskorého?) rána a ľudia sú tu veľmi usmievaví. A keď vás miestne pláže omrzia, čo je veľmi nepravdepodobné, vydajte sa do vnútrozemia. Nájdete tu daždový prales uprostred mesta! Brazílska Fortaleza, poťažmo Brazília vôbec, je známa nielen svojimi honosnými karnevalovými oslavami, ale aj krásnymi ženami, ktorých plavky zakrývajú naozaj len to najnutnejšie.

Lacné letenky do Fortalezy sa neobjavujú príliš často, no komfortné spojenia viete rezervovať z Viedne, Budapešti aj Prahy. Priamy let z našich končín neexistuje. S jedným prestupom však možno komfortne lietať najmä s aerolinkami Tap Air Portugal, Air France (Joon) KLM či Latam Airlines. Priemerná dĺžka letu do Fortalezy je 15 hodín.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Fortaleze

Víza do Brazílie

Podmienkou vstupu do krajiny sú víza a cestovný pas s platnosťou najmenej o 6 mesiacov dlhšou ako je predpokladaný termín opustenia krajiny, Slováci majú do Brazílie bezvízový vstup do 90 dní.

Letecké spoločnosti pri cestách vyžadujú predloženie spiatočnej letenky, pri ktorej v prípade turistickej cesty do 90 dní, nemôže dátum návratu presahovať 90-dňový limit. Migrační úradníci pri vstupe do krajiny môžu požadovať predloženie finančných prostriedkov na pobyt (cca 50 USD na deň).

Počasie v Brazílii

Brazília leží v tropickom pásme na južnej pologuli, preto sú ročné obdobia obrátené. Leto prichádza v decembri a trvá do marca. Toto obdobie je suché a teploty sa môžu vyšplhať až na 32ºC.

Zimné obdobie je vlhké a trvá od júna do septembra. Teploty sa pohybujú medzi 13 – 18ºC.

Ceny v Brazílii

Oficiálnou menou je Brazílsky real, ktorý sa delí na 100 centavos. Peniaze si ľahko zameníte vo všetkých turistických oblastiach.

V banke väčšinou ponúkajú výhodnejší kurz než v zmenárni. Najlepšie je pricestovať do krajiny s americkými dolármi a tie potom na mieste zamieňať.

Hľadáte hotel v Braílii? V obrovskej ponuke sa dá ľahko stratiť. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Ak si chcete požičať auto, odporúčame urobiť tak pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Brazílie

Brazílske ministerstvo zdravotníctva odporúča turistom očkovanie proti žltej zimnici. Zvážte tiež očkovanie proti hepatitíde A a B či týfusu.

Ak plánujete dlhší pobyt v rizikovej amazonskej oblasti, vhodné je podstúpiť antimalarickú liečbu.

Aktuálny čas v Brazílii

V Brazílii je o 5 hodín menej ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť vo Fortaleze

10 zaujímavostí o Brazílii

1
Brazília je piatou najväčšou krajinou na svete
2
Národným zvieratkom Brazílie je papagáj
3
Brazília je najväčším producentom kávy za posledných 150 rokov
4
Brazília je prvou krajinou na svete, ktorá zakázala používanie solária
5
Rio De Janeiro bolo kedysi hlavným mestom Portugalska. Vďaka tomu je z neho jediné európske hlavné mesto, ktoré sa kedysi nachádzalo mimo Európy
6
Má druhý najvyšší počet letísk na svete, hneď po USA
7
Brazília zaberá 47,3% z Južnej Ameriky a susedí so všetkými krajinami Južnej Ameriky, okrem Ekvádoru a Čile
8
92% všetkých nových aut predaných v Brazílii, používa etanol ako palivo. Vyrába sa z cukrovej trstiny
9
Najväčšia japonská komunita žijúca mimo Japonska sa nachádza práve v Brazílii
10
Rio de Janeiro znamená v preklade „Januárova rieka“. Tento názov Rio však dostalo kvôli omylu portugalských moreplavcov