Skip to main content

Lacné letenky Guadeloupe

- Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky

Zaujímavé info o

V tyrkysových vodách Karibiku sú okrem populárnej Kuby alebo Portorika ďalšie ostrovy, kde sa dovolenka stane nezabudnuteľným zážitkom v raji. Karibské ostrovy - to sú pláže s jemným pieskom a hory zarastené hustým pralesom, kde občas vykukuje aj činná sopka. Presne taký je aj ostrov Guadeloupe.

Prvý zážitok z dovolenky na Guadeloupe začína už v lietadle. Pri pristávaní totiž zahliadnete tento karibský ostrov z vtáčej perspektívy a naplno oceníte hory prerastené bujnou vegetáciou aj tyrkysovú vodu pozdĺž bielych pláží. Z výšky vyzerá Guadeloupe ako zelený motýľ. Jeho západné krídlo, ktoré je aj väčšie, zdobí aktívna sopka La Soufriére, ktorej okolie je chránené ako národný park.

Druhé krídlo nie je tak hornaté a namiesto vrcholkov ho zdobia skôr plantáže banánov a ananásov. Hoci si väčšina ľudí myslí, že ananás má domov na Havaji, je práve Guadeloupe miestom, kde ho prvýkrát ochutnal Krištof Kolumbus. Lekárske služby sú potom po celom ostrove na úrovni Francúzska a úradným jazykom je samozrejme francúzština, v turistických oblastiach je bežná nemčina i angličtina.

Lacné letenky na Guadeloupe viete rezervovať aj z našich končín. Stačí sledovať akciové letenky spoločností Air France, prípadne nízkonákladových aeroliniek LEVEL. Priamy let na Guadeloupe z našich končín neexistuje. Priamo možno letieť z Paríža za veľmi výhodné ceny.

Viac Zobraziť menej

Top mestá

Guadeloupe

Guadeloupe je zámorským regiónom Francúzska, čo so sebou prináša niekoľko výhod. S Francúzskom ho napríklad spájajú priame lety a pre vstup na neho platia benevolentnejšie podmienky, rovnako to je pri vstupe do krajín Európskej únie. Nie je potrebné vybavovať žiadne víza ani povinné očkovanie. Výhodou je aj mena, ktorou sa na ostrove platí - je ňou totiž euro. Za francúzskym šarmom pod palmami mieria do letoviska Gosier každoročne turisti z Ameriky i Európy.

Často sem zavítajú tiež gurmáni, ktorých láka vôňa vynikajúcej kreolskej kuchyne alebo miestny rum. Z dedinky, kde sa život obyvateľov točil okolo pestovania kakaa, kávy alebo bavlny sa stalo najväčšie letovisko na Guadeloupe a obyvatelia sa teraz plne sústredia na spokojnosť turistov. Tí tu môžu striedať odpočinok pod rozpáleným slnkom s relaxom v tieni paliem alebo rôzne druhy vodných i pozemných športov.

Guadeloupe je jednou z najnavštevovanejších dovolenkových destinácií Karibiku. To dobre vedia aj cestujúci zo Slovenska, pre ktorých je čoraz viac obľúbenou destináciou. Lacné letenky na Guadeloupe sa objavujú najmä z Budapešti, Viedne, ale aj Prahy. Priamy let z našich končín neexistuje. S jedným prestupom však možno komfortne lietať najmä s aerolinkami Air France, KLM a Austrian Airlines s jedným prestupom v Paríži. Priemerná dĺžka letu na Guadeloupe je 15 hodín. Medzinárodné letisko sa nachádza v meste Pointe-à-Pitre (PTP).

Užitočné info o Guadeloupe

Víza na ostrov Guadeloupe

Na vstup na ostrov Guadeloupe by vám mal stačiť občiansky preukaz, avšak odporúča sa vziať si so sebou cestovný pas. Platnosť pasu musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas.

Počasie na ostrov Guadeloupe

Podnebie Guadeloupe je mierne tropické, striedajú sa tu dve obdobia: dažďov a sucha. Priemerná teplota sa celoročne pohybuje okolo 25-30°C, more má teplotu medzi 25°C a 28°C a vlhkosť vzduchu je niekde medzi 77% a 85%. V podstate sa tu striedajú dve sezóny: od februára do júna je obdobie sucha. Obdobie dažďov – od júla do januára. Prudké dažde a možnosť tvorby cyklónov v tejto oblasti je od septembra do októbra.

Ceny na Guadeloupe

Guadeloupe je súčasťou zámorského departmentu Francúzska, preto sem môžete vycestovať aj na občiansky preukaz! Pre istotu si ale vezmite aj cestovný pas, budete predsa chcieť absolvovať aj nejaké výlety mimo ostrova. Peniaze zamienať nemusíte, platí sa tu eurami. Dohovoríte sa najmä po francúzsky, no v hoteloch a rezortoch aj anglicky.

Hľadáte hotel v Karibiku? V obrovskej ponuke sa dá ľahko stratiť. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Ak si chcete požičať auto, odporúčame urobiť tak pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán .

Zdravie a očkovanie pred cestou na Guadeloupe

Zdravotná starostlivosť na Guadeloupe je na vysokej úrovni. Čím väčšie mesto, tým lepšie vybavenie zariadenia ponúkajú. Veľmi dobrú úroveň dosahujú štátne i súkromné zariadenia. Lekári sú kvalifikovaní. Žiadne špeciálne očkovanie sa od turistov nevyžaduje.

Aktuálny čas na Guadeloupe

Na Guadeloupe je o 5 hodín menej ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť na Guadeloupe

10 zaujímavostí o ostrove Guadeloupe

1
Guadeloupe je súostrovie tvoriace deväť ostrovov
2
Zaujímavosťou je, že ostrov nepatril vždy len Francúzom, v 18. storočí chvíľu spadal aj pod Švédsko
3
Rovnako ako Martinik, aj Guadeloupe je pomerne hornatý ostrov. Najvyšší bod má 1484 m.n.m. a volajú ho Soufriere
4
95% obyvateľstva vyznáva katolícke vierovyznanie
5
Krajina najviac obchoduje okrem Francúzska s Nemeckom, USA, Japonskom a Holanskými Antilami
6
Domorodci prezývali tento ostrov Karukera. Znamená to ostrov prekrásnych vôd
7
Najvyšší vodopád v Karibiku sa nachádza na ostrove Guadeloupe
8
Kreolská komunita tvorí až 90% obyvateľstva, ide prevažne o ľudí s tmavou farbou pleti
9
Export sa zameriava na banány, rum a cukor
10
Aj napriek tomu, že francúzština je oficiálny jazyk, väčšina ľudí hovorí kreolsky