Skip to main content

Lacné letenky Bali

Indonézia - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky na Bali

Zaujímavé info o Bali

Najkrajší ostrov Indonézie. Tak zvyknú prezývať Bali. Ostrov bohov a démonov, krásnych pláží, azúrového mora, ryžových polí a vulkanických hôr. Mnohí sa domnievajú, že ide o samostatný štát. No v skutočnosti je len jedným zo 17 000 ostrovov Indonézie.

Odporúčame požičať si skúter alebo motorku a prejsť si ostrov na vlastnú päsť. Síce sa tu jazdí vľavo a vládne mierny dopravný chaos, na to si ale rýchlo zvyknete. Bali je ten ostrov, na ktorý sa dokážete zbaliť do jedného batôžteku. Mnoho cestovateľov si zbalí iba pár kusov oblečenia, a domov sa potom vracajú s vecami nakúpenými za viac než prijateľné ceny. Ak vás omrzí pláž, stačí ísť kúsok do stredozemia, kde nájdete džungľu, hory, sopku, krásne chrámy alebo ryžové polia.

Z našich končín sa viete na Bali (letisko Denpasar) najlepšie dopraviť z Viedne, Budapešti a Prahy, no obľúbené sú aj letecké spojenia zo vzdialenejších letísk ako Rím, Benátky, Miláno alebo zo susedných letísk z Poľska. Pre mnohých ľudí je rozhodujúca cena letenky, iný vyhľadávajú komfortný palubný servis a logické časy odletov resp. príletov.

S Emirates viete letieť na Bali super komfortne z Viedne, Budapešti, ale aj Prahy a v cene leteniek je zahrnutá podpalubná batožina (najmenej 20 kg), cestujete s jedným prestupom v Dubaji. Qatar Airways, podobne ako ich najväčší konkurent z Emirátov, lietajú z Viedne, Budapešti a Prahy na Bali s jedným prestupom v Dohe. Opäť je v cene letenky zahrnutá aj podpalubná batožina (30 kg).

Na dovolenku na Bali môžete letieť aj špičkovou päťhviezdičkovou aerolinkou Eva Air. Aerolinka kladie veľký dôraz na bezpečnosť a servis v prevádzkovaní letov. Na Bali vás dopravia s jedným prestupom aj Thai Airways s najlepšou ekonomickou triedou na svete. Turkish Airlines lietajúce do najviac destinácií na svete samozrejme nemôžu chýbať. Sú známe svojou tureckou pohostinnosťou na palube a pri ceste na Bali umožňujú vziať si so sebou až 2 batožiny s váhou do 23 kilogramov. Lietajú z Viedne, Košíc, Budapešti a Prahy.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Bali

Potrebujem víza na Bali?

Na Bali potrebujete cestovný pas. Platnosť pasu musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas. A áno, budete potrebovať aj víza.

Ak chcete navštíviť Bali na menej ako tridsať dní, bude vám stačiť jednoduché 30-dňové vízum, ktoré vybavíte pohodlne po prílete priamo na letisku za niekoľko minút. Občania SR majú toto vízum bez poplatku. Potrebujete ale pas platný minimálne šesť mesiacov od príletu, kópiu spiatočnej letenky na Bali a dve voľné strany v pase. Toto vízum sa nedá predĺžiť.

V prípade dlhšej dovolenky je možné požiadať o 60-dňové vízum na indonézskej ambasáde v Bratislave. Okrem spomínaných podmienok je treba priložiť aj vyplnenú žiadosť (ktorú nájdete na stránke Indonézskej ambasády ) s farebnou fotografiou (ako na pas) a platnú spiatočnú letenku v termíne maximálne do 60 dní od príletu na Bali. Za jednovstupové vízum sa platí poplatok cca 50 eur a jeho vybavenie trvá oficiálne cca 24 hodín.

Aké je počasie na Bali?

Na Bali môžete pokojne zamieriť počas celého roka. Teploty sa celé mesiace pohybujú na príjemných 30ºC s dlhými hodinami žiariaceho slnka. Voda v mori so svojimi 26ºC až 29ºC priam láka na kúpanie.

Bali sa nachádza len 8º južne od rovníka, čo tejto krajine zabezpečuje tropické podnebie so stabilne vysokými teplotami počas celého roka. Teploty sa pohybujú medzi 29 – 33ºC počas 12 mesiacov, no výrazne cítiť rozdiel medzi dvomi ročnými obdobiami.

Tzv. obdobie dažďov, kedy spadne najväčšie množstvo zrážok, trvá od novembra do marca. Vlhkosť vzduchu dosahuje hodnoty až 85%. Suché obdobie začína v apríli a trvá do októbra. Nočná teplota neklesá pod 22ºC.

Aké sú ceny na Bali?

Eurá si bez problémov zameníte aj na letisku v Denpasare, menou je indonézska rupia. V mestách a turistických centrách sú k dispozícii bankomaty a rovnako v obchodoch sa dá platiť kartou.

Hľadate lacné ubytovanie na ostrove Bali? Pelikán sa kamoší s mnohými rezortmi v Indonézii, ale aj slovenskými a zahraničnými cestovnými kanceláriami. Vďaka tomu si na Pelikan.sk viete pozrieť a skontrolovať aktuálnu ponuku dovoleniek v najväčšom množstve hotelov a rezertov. Ubytovanie kombinuje letenky, hotel a často aj transfer či all inclusive služby.

Ubytovanie na Bali je veľmi rôznorodé a naozaj záleží len na vás, po čom túžite a ako chcete stráviť vašu dovolenku. Nájdete tu všetko, od drahých krásnych obrovských rezortov až po lacnejšie malé hostely. Väčšina rezortov sa nachádza v Kute alebo Sanure, kde je aj najväčšia cirkulácia turistov, miesta sú veľmi rušné, plné obchodov, reštaurácií a barov. Ak však hľadáte pokoj a chcete spoznať Bali hlbšie, určite odporúčame skúsiť či už viacdňové výlety do iných častí Bali, alebo sa ubytovať v iných miestach na Bali, ako napr. Padangbai, Amed či Ubud.

Aké očkovania potrebujem pred cestou na Bali?

Očkovanie pred návštevou Bali nie je nutné, avšak všeobecne sa odporúča pre Indonéziu dať sa zaočkovať proti brušnému týfusu a žltačke typu A a B. V rezortoch na Bali je však len veľmi malá šanca, že sa niektorou s týchto chorôb nakazíte.

Horúčka Dengue sa v turistických oblastiach vyskytuje len veľmi málo a aj to väčšinou len v období dažďov (december - marec). Je však potrebné sa pred komármi chrániť, a v tomto prípade sú domáce prostriedky oveľa účinnejšie, ako tie čo si priveziete.

Aký je aktuálny čas na Bali?

Na Bali je o šesť hodín viac ako na Slovensku.

Letecké zaujímavosti o Bali

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka na Bali za posledný týždeň stála iba 515,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk na Bali je: 1.

Tipy, čo treba vidieť na Bali

10 zaujímavostí o Bali

1
Kalendár na Bali má len 210 dní
2
Na ostrove sa nachádza približne 20-tisíc chrámov
3
Na ostrove existuje 580 nárečí a dialektov
4
Bali nie je samostatný štát, aj keď si to mnoho ľudí myslí. Je súčasťou Indonézie
5
Brúsenie zubov je na Bali tradícia spojená so vstupom do dospelosti. Dochádza k tomu buď pri prvých zmenách - u dievčat je to menštruácia a u chlapcov mutácia hlasu - alebo potom tesne pred/počas svadobného obradu
6
90 percent obyvateľstva tvoria Hinduisti
7
80 percent príjmov ekonomiky závisí od turizmu
8
Za špeciálnu cibetkovú kávu zaplatíte aj 50 eur
9
Väčšina pláží na Bali je pokrytá tmavým pieskom, ako dôsledok vulkanickej činnosti
10
Keďže sú motorky často jediným dopravným prostriedkom v rodine, ak sa ide na výlet v plnom počte – na motorke často sedáva celá rodina v počte 4 až 5 ľudí