Skip to main content

Dovolenka v Indonézii 2020

dní

Najpopulárnejšie dovolenky v Indonézii

Nenašli ste dovolenku snov?
Vyplňte krátky formulár a nájdeme ju za vás
Vyplniť formulár
Cestovanie s jednotkou na trhu
Sme na trhu už 15 rokov a vo svete cestovania vieme presne, ako na to. Pomôžeme vám s dovolenkou, letenkami, poistením, prenájmom auta či s vašimi ďalšími prianiami.

FAQ - často kladené otázky

Sú zobrazované ceny dovoleniek v Indonézii konečné?

Ceny všetkých dovoleniek v Indonézii na stránke pelikan.sk sú konečné vrátane povinných poplatkov.
Ceny neobsahujú len voliteľné služby (napr. cestovné poistenie do Indonezie) alebo poplatky, ak sa platia iba na mieste (napr. miestne poplatky na recepcii hotela) alebo poplatky za vstupné víza, ktoré sa platia na letisku po prílete alebo sa vybavujú individuálne elektronicky a podobne.

Čo v Indonézii znamená označenie hotelov Adults only?

Adults only sú hotely, ktoré sú určené len pre dospelé osoby resp. osoby od určitého veku. (zväčša od 18 rokov, no môže byť aj od 14, alebo 16 rokov). Tieto hotely a rezorty v Indonézii neakceptujú na dovolenke rodiny s malými deťmi a sú vhodné najmä pre páry a ľudí, ktorí počas dovolenky vyhľadávajú pokojnú atmosféru hotela.

Aký je postup v prípade, že mám záujem o viac ako 1 izbu?

Väčšina dovolenkových rezervačných systémov funguje na princípe individuálnych rezervácií a zadanú skladbu osôb umiestňujú do 1 spoločnej izby. V prípade záujmu o dovolenku pre viac osôb a viac ako 1 izbu nás však stačí kontaktovať telefonicky alebo emailom a radi Vám preveríme dostupnosť dostatočného počtu izieb a leteniek a pripravíme ponuku podľa Vašich požiadaviek pre spoločnú rezerváciu viacerých izieb.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Čo ak mám počas dovolenky v Indonézii záujem o iný typ stravy, iný počet osôb, alebo termín ako je na stránke?

V prípade záujmu o iný typ stravovania,iný počet osôb, alebo iný termín dovolenky v Indonézii nás stačí kontaktovať telefonicky alebo emailom a radi Vám preveríme dostupnosť a pripravíme ponuku presne podľa Vašich požiadaviek a preferencií.
Email: pobyty@pelikan.sk
Telefón: 02 / 321 66 321

Je možné za dovolenku v Indonézii uhradiť len zálohu a zvyšok doplatiť neskôr?

V prípade záujmu o zálohovú úhradu dovolenky v Indonézii nás prosím kontaktujte emailom na pobyty@pelikan.sk alebo telefonicky na čísle 02 / 321 66 321, prípadne uveďte túto požiadavku v poznámke rezervácie.

Radi Vám preveríme či organizátor vybranej dovolenky v Indonézii umožňuje zálohovú úhradu a budeme Vás informovať o podmienkach a splatnosti zvyšnej časti. Touroperátori väčšinou umožňujú zálohovú úhradu pre dovolenky s nástupom o viac ako 30-60 dní, ale zároveň to závisí aj od iných faktorov ako je je napríklad typ leteniek a pod. Výška zálohovej úhrady sa môže pohybovať pri niektorých CK už od 10%, ale zvyčajne je výška zálohy 25-50% z ceny pobytu a s doplatkom zvyšnej časti do cca 35 dní pred odchodom na dovolenku v Indonézii.

Aký je postup po úhrade dovolenky v Indonézii?

Po doručení notifikácie z banky do CK Pelikán o úspešnej úhrade celkovej ceny dovolenky v Indonézii z platobného systému preveríme obratom, ale najneskôr do jedného pracovného dňa dostupnosť všetkých produktov a služieb v objednávke a ich aktuálnu cenu.

V prípade, ak budú všetky produkty a služby v objednávke v rovnakej cenovej hladine dostupné, potvrdíme Vám e-mailom ich úspešné rezervovanie a vystavenie.

V prípade, ak bude minimálne jeden z produktov a služieb v objednávke v rovnakej cenovej hladine nedostupný, resp. dostupný iba s vyššou cenou, budeme Vás o tejto skutočnosti informovať telefonicky alebo e-mailom hneď, ako to bude možné. Zároveň Vám ponúkneme najvýhodnejšiu alternatívu, ktorá bude v danom čase k dispozícii. Ak by Vám žiadna z ponúknutých možností alebo alternatív pobytu nevyhovovala, uhradenú sumu Vám obratom refundujeme na Váš účet alebo priamo na Vašu platobnú kartu (podľa spôsobu Vašej úhrady).

Čo v Indonézii znamená označenie izby “Cenovo zvýhodnená / Economy“?

Tento typ izieb býva nielen v Indonézii označovaný mnohými pojmami, napríklad aj “Low cost / Promotion / Bestpreis / Sparzimmer / Spartipp“ a pod. Ide o izby, ktoré sú cenovo zvýhodnené a môžu (ale aj nemusia) mať nejaký hendikep (menšia rozloha, horšia poloha, výhľad do prevádzkovej časti hotela, menšie okno, bez balkóna, pri výťahu, bez rekonštrukcie a pod). Keďže rozdiel v cene dovolenky medzi takýmto a štandardným typom izby býva často len pár eur, odporúčame zvoliť radšej štandardný typ izby. Radi Vám pomôžeme s identifikáciou a výberom vhodného typu ubytovania počas vašej dovolenky v Indonézii.

Nenašli ste dovolenku vašich snov?
Prezraďte nám, ako si ju predstavujete a nájdeme ju za vás!

Dovolenka v Indonézii

Indonézia je nádherné a rozmanité miesto. Slováci ju poznajú aj vďaka tomu, že dovolenka na Bali patrí medzi to najobľúbenejšie v ponuke Pelikána. Napokon samotná krajina je prísľubom dobrodružstva na viac ako 17 000 ostrovoch.

Indonézania sú veľmi priateľskí a prívetiví ľudia. Sú tiež veľmi hrdí na svoju históriu, kultúru, prírodu, jedlo a mnoho ďalšieho. A najviac zo všetkého sa vedia nadchnúť, ak tieto radosti môžu zdieľať aj s vami. Indonézia je pre Európana lacnou krajinou. Od ubytovania, cez jedlo, zapožičanie surfu, či skútru až po fľašu alkoholu, tu dáte za väčšinu vecí len pár eur. V Indonézii budete milionármi – doslova. Sto eur je približne jeden a pol milióna indonézskych rupií.

Britský Telegraph označil Sumatru ako jedno z 20 najkrajších miest, ktoré musíte vidieť predtým, než sa pominiete. Na Sumatre zažijete skutočné prírodné safari. Orangutánov, slony, ohromný národný park Kerinci Seblat, tigrov, či nosorožcov. Takisto si na tomto mieste môžete vyskúšať kráterovú turistiku, pretože Sumatra je ultimátne miesto, kde sa stretávajú hory a džungľa.

Bali je zrejme najznámejším ostrovom Indonézie, prezývaným tiež ostrovom bohov a démonov. Má nádhernú scenériu, veľkolepé pláže, ohromné zelené ryžové polia a neobyčajné kultúrne zvyklosti. Domáci sú zväčša hinduisti a veria napríklad aj v to, že dobré činy sa v živote oplatia dobrom a zlé zlom. Je to miesto určené pre komfortnejších dovolenkárov. Nájdete tu absolútne všetko, čo prezentuje Indonéziu – sopky, prírodu, divoké vlny pre surfistov, úžasné jedlo a absolútny pokoj.

Kedy cestovať do Indonézie a na Bali?

Teploty v Indonézii a na Bali sa celé mesiace pohybujú na príjemných 30ºC s dlhými hodinami žiariaceho slnka. Voda v mori láka so svojimi 26ºC až 29ºC celoročne. Krajina má tropické podnebie so stabilne vysokými teplotami počas celého roka. Teploty sa pohybujú medzi 29 – 33ºC počas 12 mesiacov, no výrazne cítiť rozdiel medzi dvomi ročnými obdobiami. Tzv. vlhkejšie obdobie, kedy spadne väčšie množstvo zrážok, trvá od novembra do marca a vlhkosť vzduchu dosahuje hodnoty až 85%. Suché obdobie začína v apríli a trvá do októbra.

Boli informácie na tejto stránke užitočné?