Skip to main content

Lacné letenky Fuerteventura

Španielsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky na Fuerteventuru

Zaujímavé info o Fuerteventure

Púštny ostrov s najkrajšími plážami. Tak by sa dala v skratke charakterizovať Fuerteventura. Je najdlhšia zo všetkých Kanárskych ostrovov a často ju tiež volajú Saharou Kanárov. Pre milovníkov vodných športov a ďalekých pláží niet krajšieho ostrova.

Ak túžite dovolenkovať na „Kanároch“, tak koniec roka je ten pravý čas. Počasie je tu stabilné takmer počas celého roka, koncom roka sa vyhnete turistom aj vysokým teplotám. 13 ostrovov je veľmi rozmanitých a každý si tu nájde to svoje. Tenerife je turisticky mimoriadne obľúbené pre pláže a nočný život. Okrem dokonalých kilometrových pláži ponúka super vlny a výborné možnosti na turistiku.

Priemerné teploty sa v zime pohybujú okolo 20ºC a v lete okolo 30ºC. V najteplejších letných mesiacoch presiahnu hranicu 30ºC.

Lacné letenky na Fuerteventuru viete rezervovať z Viedne. Stačí sledovať na Pelikáne akciové letenky spoločností Lauda, Eurowings alebo Vueling. Priamy let na Fuerteventuru trvá zhruba 4 a pol hodiny.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Španielsku

1️⃣ Aké cestovné doklady potrebujem do Španielska?

Pri cestovaní do Španielska nepotrebujete cestovný pas, postačí vám aj platný občiansky preukaz. Jeho platnosť však musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas. Na cestovanie do Španielska nie sú potrebné víza.

Aké je v Španielsku počasie?

Španielsko je štvrtou najväčšou krajinou Európy a má veľmi rozmanitý povrch i podnebie. Podnebie Španielska môžeme rozdeliť na tri odlišné typy, ktoré sú charakteristické pre jednotlivé oblasti.

Sever a severozápad Španielska sú ovplyvnené Atlantickým oceánom, východné pobrežie má charakter stredomorského podnebia a vnútrozemia Španielska, vymedzené náhornou plošinou Meseta má podnebie typicky kontinentálne.

Poloha a podnebie poskytuje veľmi prívetivé podmienky na dovolenku počas celého roka. Ideálny čas na návštevu je počas letných mesiacov, kedy teplota dosahuje takmer neustále teploty okolo 30 stupňov Celzia.

Výhodné je však navštíviť Španielsko aj počas jari a jesene - stretnete menej turistov, teploty sú stále veľmi prívetivé, ubytovanie lacnejšie.

Aké sú ceny v Španielsku?

Oficiálnym platidlom v Španielsku je euro. Ceny potravín a služieb sú v španielsku o niečo vyššie ako u nás. Potraviny a ovocie sa oplatí nakúpiť v obchode. Nápoje v reštaurácii alebo v kaviarni sú dva až trikrát drahšie než v obchode.

Ceny ubytovania v Španielsku nie sú nízke, no každopádne dovolenka v Španielsku nepatrí medzi najdrahšie. Medzi destinácie s najvyššími cenami ubytovania v centre patrí Barcelona, Madrid a Valencia.

Aký je aktuálny čas v Španielsku?

Vnútrozemie Španielska a jeho stredomorské ostrovy sa nachádzajú v rovnakej časovej zóne ako Slovensko - UTC +1. Na Kanárskych ostrovoch je o hodinu menej ako u nás.

Koľko trvá let do Španielska?

Priamy let Španielsko - Slovensko trvá približne 2 hodiny. Z Bratislavy do Barcelony presne 1 hodinu a 55 minút. Avšak let z Košíc do Malagy trvá až 3 hodiny a 20 minút.

Tipy, čo treba zažiť a skúsiš na Fuerteventure

10 zaujímavostí o Španielsku

1
Španielskym národným športom sú okrem futbalu aj býčie zápasy (corrida de torros). Modernú podobu začali v mestečku Ronda v roku 1784
2
Španielčina je druhý najrozšírenejší jazyk na svete
3
Takmer polovica olivového oleja a 75% šafránu je vyprodukovaných práve v Španielsku
4
Slávna Paella, ktorú takmer v celom Španielsku podávajú s morskými plodmi, vznikla pôvodne vo Valencii, kde dodnes robia paellu so zeleninou, mäsom (kačka/králik) a slimákmi
5
Barcelona má svoj vlastný valentínsky sviatok, na deň svätého Juraja (23. apríl) bolo zvykom vymeniť si ružu a knihu s milovanou osobou
6
Španieli vlastnia viac automobilov ako mobilných telefónov
7
Španielsko je jediná krajina v Európe, kde sa pestujú banány
8
Espaňa alebo Spain pochádza zo slova Ispania, čo znamenalo územie zajacov
9
Ak budete chcieť ísť na obed v Španielsku o pol dvanástej, rovno na to zabudnite. Obed sa podáva okolo 2-3. h poobede a večera až o 21-22. h, takže na párty sa dostanete až po polnoci. Niektoré diskotéky otvárajú až o 2. h ráno
10
Fanúšikovia slávneho katalánskeho klubu FC Barcelona sa prezývajú Culés, čo v preklade znamená zadky