Skip to main content

Lacné letenky Kréta

Akciové letenky na Krétu

Kréta

Grécke ostrovy sa najmä v posledných rokoch radí k najžiadanejším turistickým destináciám v Európe. Svoju letnú dovolenku na nich trávia tí, ktorí hľadajú predovšetkým pohodu, slnko a čisté more.

Jedným z ostrovov, ktorý rozhodne stojí za návštevu, je Kréta, tá nadchne nielen plážové typy, ale aj milovníkov starobylých pamiatok. Zároveň sa môžete tešiť z nádherného počasia, na ostrove totiž prší len veľmi zriedka. Kréta je najväčším a zároveň najznámejším gréckym ostrovom. Súčasne je piatym najväčším ostrovom v Stredozemnom mori.

Podľa starogréckych mýtov je Kréta považovaná za miesto zrodenia Dia, vládcu olympských bohov. Tomu samozrejme nemusíme veriť. Podstatná a hlavne nepopierateľná je však skutočnosť, že tu prší len výnimočne. Nemusíte sa teda obávať toho, že svoju vysnívanú dovolenku strávite s dáždnikom v ruke.

Kréta patrí dlhé roky medzi obľúbené destinácie Slovákov. Lacné letenky na Krétu viete rezervovať napríklad z Viedne, odkiaľ prevádzkuje priame lety spoločnosť Eurowings. S jedným prestupom viete letieť napríklad aj s Austrian Airlines alebo gréckymi aerolinkami Aegean, či Olympic. Veľmi lacno sa viete na Krétu dostať aj z Budapešti, odkiaľ lieta nízkonákladová spoločnosť Wizz Air. Priamy let na Krétu trvá približne 2 hodiny.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Kréte

Cestovné doklady do Grécka

Na vstup do Grécka nepotrebuje vízum. Vzhľadom na to, že Grécko je členom Európskej únie, môžu Slováci cestovať do Grécka s platným pasom alebo občianskym preukazom.

Počasie na Kréte

Na Kréte panuje typické stredomorské počasie. Najteplejším mesiacom je august s priemernou teplotou okolo 29 °C. Naopak najchladnejším mesiacom je január s priemernou teplotou okolo 10 °C. Najviac prší v decembri, priemerné zrážky tu vtedy dosahujú až 97,60 mm dažďa.

Kedy je teda dovolenka na Kréte tá správna voľba? V lete býva na gréckych ostrovoch mnoho turistov a teplota sa mnohokrát vyšplhá nad 35 °C. Ideálnym obdobím na návštevu je preto marec až máj a september a október, kedy je zvyčajne ešte stále slnečno a teplo.

Ceny v Grécku

Národnou menou je euro, peniaze teda pred cestou zamieňať nemusíte.

Hľadáte hotel na Kose? Ubytovanie tu viete nájsť aj za 20-30 EUR osoba/noc. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Ak sa rozhodnete preskúmať okolie mesta či ostrov na vlastnú päsť, odporúčame vám požičať auto už priamo pri letisku. Auto si môžete rezervovať aj priamo cez Pelikán .

Zdravie a očkovanie pred cestou do Grécka

Grécko nevyžadujú po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie. V horúcich letných mesiacoch je však potrebné chrániť sa pred úpalom a dodržovať pitný režim. Hoci voda z oficiálneho vodovodu je pitná, odporúčame piť radšej balenú vodu z obchodu.

Aktuálny čas na Kréte

Na Kréte je o jednu hodinu viac ako na Slovensku.

Tipy na zážitky - Kréta a okolie

Tipy, čo treba vidieť na Kréte

10 zaujímavostí o Grécku

1
Gréci majú najviac archeologických múzeí na svete
2
Grécko je jedným z najväčších producentov olív a olivového oleja na svete
3
Trinásťmetrová Socha boha Dia, ktorá patrí k siedmim divom sveta, sa zachovala len v dobových dokumentoch
4
Počet pruhov na gréckej vlajke je zhodný s počtom písmen v slove eleftheria čo znamená sloboda
5
Najtypickejšou gréckou pochúťkou je Chalva, nazývaná Salonikos, vyrábaná z pomletého sezamu
6
Olympijským hrám dali podobu súťaže, ktoré boli usporadúvané v starovekej gréckej Olympii raz za štyri alebo päť rokov ako pocta bohu Diovi
7
Ku Grécku patrí okolo 2 000 ostrovov, 170 z nich je obývaných. Najväčším ostrovom je Kréta
8
Grécky ostrov Lesbos vyhľadávajú páry s lesbickou orientáciou, ktorá je podľa ostrova aj pomenovaná
9
Grécka drachma bola pred zavedením Eura v roku 2002 najstaršou menou na svete (2650 rokov)
10
Najtypickejšou gréckou pochúťkou je Chalva, nazývaná Salonikos, vyrábaná z pomletého sezamu

Objednajte si od Pelikána

Boli informácie na tejto stránke užitočné?