Skip to main content

Lacné letenky Kréta

Grécko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky na Krétu

Zaujímavé info o Kréte

Grécke ostrovy sa najmä v posledných rokoch radia k najžiadanejším turistickým destináciám v Európe. Svoju letnú dovolenku na nich trávia tí, ktorí hľadajú predovšetkým pohodu, slnko a čisté more.

Jedným z ostrovov, ktorý rozhodne stojí za návštevu, je Kréta, tá nadchne nielen plážové typy, ale aj milovníkov starobylých pamiatok. Zároveň sa môžete tešiť z nádherného počasia, na ostrove totiž prší len veľmi zriedka. Kréta je najväčším a zároveň najznámejším gréckym ostrovom. Súčasne je piatym najväčším ostrovom v Stredozemnom mori. Medzi ďalšie obľúbené grécke ostrovy patria Santorini, Rhodos a Korfu.

Podľa starogréckych mýtov je Kréta považovaná za miesto zrodenia Dia, vládcu olympských bohov. Tomu samozrejme nemusíme veriť. Podstatná a hlavne nepopierateľná je však skutočnosť, že tu prší len výnimočne. Nemusíte sa teda obávať toho, že svoju vysnívanú dovolenku strávite s dáždnikom v ruke.

Kréta patrí dlhé roky medzi obľúbené destinácie Slovákov. Lacné letenky na Krétu viete rezervovať napríklad z Viedne, odkiaľ prevádzkuje priame lety spoločnosť Eurowings. S jedným prestupom viete letieť napríklad aj s Austrian Airlines alebo gréckymi aerolinkami Aegean, či Olympic. Veľmi lacno sa viete na Krétu dostať aj z Budapešti, odkiaľ lieta nízkonákladová spoločnosť Wizz Air. Priamy let na Krétu trvá približne 2 hodiny.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Kréte

Aké cestovné doklady potrebujem pri ceste do Grécka?

Na vstup do Grécka nepotrebujete vízum. Vzhľadom na to, že Grécko je členom Európskej únie, môžu Slováci cestovať do Grécka s platným pasom alebo občianskym preukazom.

Počasie na Kréte

Na Kréte panuje typické stredomorské počasie. Najteplejším mesiacom je august s priemernou teplotou okolo 29 °C. Naopak najchladnejším mesiacom je január s priemernou teplotou okolo 10 °C. Najviac prší v decembri, priemerné zrážky tu vtedy dosahujú až 97,60 mm dažďa.

Kedy je teda dovolenka na Kréte tá správna voľba? V lete býva na gréckych ostrovoch mnoho turistov a teplota sa mnohokrát vyšplhá nad 35 °C. Ideálnym obdobím na návštevu je preto marec až máj a september a október, kedy je zvyčajne ešte stále slnečno a teplo.

Aké sú ceny v Grécku?

Národnou menou je euro, peniaze teda pred cestou zamieňať nemusíte. Ceny potravín, reštaurácii a ostatných služieb sú len o niečo vyššie ako u nás. Samozrejme záleží kde a čo nakupujete.

Hľadáte hotel v Grécku? Ubytovanie tu viete nájsť aj za 20-30 EUR na osobu za noc. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a ubytovanie rezervovať priamo cez Pelikán.

Aké očkovania sú povinné pred cestou do Grécka?

Grécko nevyžaduje po návštevníkoch žiadne povinné očkovanie. V horúcich letných mesiacoch je však potrebné chrániť sa pred úpalom a dodržovať pitný režim. Hoci voda z oficiálneho vodovodu je pitná, odporúčame piť radšej balenú vodu z obchodu.

Aktuálny čas na Kréte

Na Kréte je o jednu hodinu viac ako na Slovensku.

Letecké zaujímavosti o Kréte

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka na Krétu za posledný týždeň stála iba 66,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk na Kréte je: 1.

Tipy, čo treba vidieť na Kréte

10 zaujímavostí o Grécku

1
Gréci majú najviac archeologických múzeí na svete
2
Grécko je jedným z najväčších producentov olív a olivového oleja na svete
3
Trinásťmetrová Socha boha Dia, ktorá patrí k siedmim divom sveta, sa zachovala len v dobových dokumentoch
4
Počet pruhov na gréckej vlajke je zhodný s počtom písmen v slove eleftheria, čo znamená sloboda
5
Najtypickejšou gréckou pochúťkou je Chalva, nazývaná Salonikos, vyrábaná z pomletého sezamu
6
Olympijské hry v podobe súťaže, ktoré boli usporadúvané v starovekej gréckej Olympii raz za štyri alebo päť rokov, vznikli ako pocta bohu Diovi
7
Ku Grécku patrí okolo 2 000 ostrovov, 170 z nich je obývaných. Najväčším ostrovom je Kréta
8
Grécky ostrov Lesbos vyhľadávajú páry s lesbickou orientáciou, ktorá je podľa ostrova aj pomenovaná
9
Grécka drachma bola pred zavedením Eura v roku 2002 najstaršou menou na svete (2650 rokov)
10
Na prvom mieste je u Grékov rodina. Deti často žijú so svojimi rodičmi aj v dospelosti, častokrát aj s celou svojou rodinou