Skip to main content

Lacné letenky Madagaskar

Madagaskar - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky na Madagaskar

Zaujímavé info o Madagaskare

Madagaskar je najrozmanitejší ostrov Indického oceánu. Ak hľadáte skutočne niečo výnimočné, vyskúšajte Madagaskar. Ostrov, mimochodom štvrtý najväčší na svete, je plný prírodných krás. Okrem bohatého podmorského života s koralovými útesmi a pozoruhodných baobabov možno narazíte aj na nejaký ešte neobjavený druh lemura. Tými sa to tu totiž vďaka dlhoročnej izolácii hemží ako hubami po daždi.

Môžete dať prednosť relaxácií v luxusných hotelových rezortoch s rozprávkovými plážami alebo objavovať divokú prírodu Madagaskaru. Napríklad na kajaku alebo autom po terénnych cestách, ktoré patria medzi najnáročnejšie na svete.

Ostrov Madagaskar leží 400 km od Mozambiku, čiže od pevninskej Afriky. Síce ho zaraďujeme medzi africké krajiny, ale jeho flóra a fauna má s africkou len málo spoločného. 600 km východne od Madagaskaru ležia v Indickom oceáne populárne ostrovy Maurícius a Réunion a severozápadným smerom od Madagaskaru sa nachádzajú ostrovy Komory a Mayotte, ktorý spadá pod správu Francúzska.

Hlavným mestom je Antananarivo, kde sa nachádza aj medzinárodné letisko. Najvyšším bodom Madagaskaru je masív Tsaratanana (2 876 metrov). Na ostrov sa viete letecky dopraviť aj z našich končín, letenky na Madagaskar viete rezervovať z Viedne, Košíc, Prahy či Budapešti. Priemerná dĺžka letu je približne 14 hodín.

Priamy let na Madagaskar z našich končín nenájdete. S jedným či dvoma prestupmi však možno na ostrov letieť s leteckými spoločnosťami ako Air France, Turkish Airlines, Ethiopian, KLM, Kenya Airways či Lufthansa.

Viac Zobraziť menej

Top mestá na Madagaskare

Antananarivo

Hlavní město Madagaskaru má pro Čechy poměrně krkolomný název - Antananarivo. Původně se město jmenovalo Analamanga, což znamenalo "v modrém lese" - byla to také pevnost na skále tyčící se z bažinatých rovin. Současný název Antananarivo značí "město tisíců".

Poměrně vysoká poloha města (1 200 metrů nad mořem) zaručuje celoročně příjemné klima s teplotami kolem dvaceti stupňů Celsia. Antananarivo má zvláštní atmosféru. Většinu města tvoří nejvíce dvou - či tří-patrové domky šplhající se po příkrých srázech několika pahorků.

Antananarivo je také městem plným kontrastů - hned vedle honosných vil s vysokými zděnými ploty jsou namačkané slumy chudší většiny. Většina města působí spíše dojmem obrovské vesnice. To však neznamená, že byste ho při návštěvě Madagaskaru měli vynechat, právě naopak. Antananarivo je skvělý vstupní bod pro cestování po zemi.

Levné letenky do Antananarivo víte rezervovat iz Vídně, Prahy či Budapešti. Průměrná délka letu je přibližně 14 hodin. Přímý let na Madagaskar z našich končin nenajdete. S jedním či dvěma přestupy však možná na ostrov letět s leteckými společnostmi jako Air France, Turkish Airlines, Ethiopian, KLM, Kenya Airways či Lufthansa.

Užitočné info o Madagaskare

Víza na Madagaskar

Pri ceste na Madagaskar potrebujete cestovný pas s minimálnou platnosťou 6 mesiacov aj po návrate z destinácie, víza a spiatočnú letenku.

Poplatok za jednorazové turistické vízum do 30 dní pobytu v destinácii sa v súčasnej dobe pohybuje okolo 25 eur a je možné ho získať pri príchode na letisko Ivato v Antananarive.

Počasie na Madagaskare

Madagaskar leží v tropickom pásme, slnečnú a teplú dovolenku si tu tak môžete dopriať po celý rok. Priemerné letné teploty dosahujú pri pobreží zvyčajne 30°C a v centrálnej časti ostrova 25°C. V zime sa teploty pohybujú okolo príjemných 20 stupňov.

Všeobecne sa podnebie na ostrove líši podľa nadmorskej výšky, a je teda vždy dobré pozrieť sa pred cestou, aké počasie v ktorej oblasti momentálne panuje.

Na Madagaskare sú v období dažďov (najvýraznejšie od januára do marca) výdatné zrážky, žiadne z nich však nedosahujú na južnú časť ostrova, kde je zrážok nedostatok, niekde je dokonca aj polopúšť. Severozápadné a východné pobrežie je ovplyvňované vetry z jihovýchodu.

Hlavná turistická sezóna je na Madagaskare od mája do októbra.

Ceny na ostrove Madagaskar

Oficiálna mena v krajine je Madagaskarská Ariary (MGA), ktorá sa skladá zo 100 centov. Bankovky a mince sú označované dvojjazyčne - vo francúzštine franky a v malgaština "ariary", pričom 5 frankov je 1 ariary.

Hľadáte hotel na ostrove Madagaskar? V obrovskej ponuke sa dá ľahko stratiť. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Na všadeprítomné bankomaty nespoliehajte, nájdete ich len v hlavnom meste a prípadne v niektorých ďalších väčších mestách. Platbu kartou navyše ponúkajú len veľké supermarkety. Odporúčame preto zameniť peniaze ihneď na letisku po prílete.

Ak si chcete požičať auto, odporúčame urobiť tak pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán. Ak plánujete byť v krajine dlhšie, odporúčame si kúpiť SIM kartu, pretože niektorí slovenskí operátori nepodporujú Madagaskar, a teda nemôžete využívať služby ako internetové dáta v mobile.

Zdravie a očkovanie pred cestou na Madagaskar

Pri cestovaní na Maurícius sa nevyžaduje žiadne očkovanie. Ak by ste cestovali z krajín s výskytom žltej zimnice, môžete byť vyzvaní na predloženie potvrdenia o očkovaní na túto chorobu.

Aktuálny čas na ostrove Madagaskar

Na Madagaskare je v zimnom období rozdiel troch hodín, v lete sú to dve hodiny oproti stredoeurópskemu času.

Letecké štatistiky o Madagaskare

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka na Madagaskar za posledný týždeň stála iba 733,00 €?

  • Ak ste sa rozhodli cestovať na Madagaskar, odporúčame vám navštíviť mestá ako Antananarivo, Nossi-be, Sainte Marie, Ambilobe, Zwa.

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk na Madagaskare je: 1.

Tipy, čo treba vidieť na Madagaskare

10 zaujímavostí o Madagaskare

1
Madagaskar je 4. najväčší ostrov na našej planéte
2
Až 90% všetkých druhov rastlín a živočíchov nachádzajúcich sa na Madagaskare nikde inde na svete nenájdete
3
Vyrába sa tu aj pivo z cukrovej trstiny (Betsabetsa) a nealkoholický nápoj z ryže (Ranon ‘apango)
4
Od africkej pevniny sa oddelil asi pred 160 mil. rokov, no aj teraz sa pohybuje takmer 2cm za rok smerom na juhovýchod
5
Nachádza sa tu až 99 druhov lemurov
6
Za kráľa Madagaskaru sa považoval slovenský dobrodruh a cestovateľ Móric Beňovský
7
Madagaskar je najväčším svetovým producentom a exportérom vanilky
8
Madagaskar sa nazýva aj Červený ostrov, pretože ho pokrýva červená zem
9
Úradnými jazykmi na Madagaskare sú angličtina, francúzština a malagština
10
Na Madagaskare nájdete dve tretiny svetovej populácie chameleónov