Skip to main content

Lacné letenky Maurícius

Maurícius - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky na Maurícius

Zaujímavé info o Mauríciu

Podľa Marka Twaina bol najprv Maurícius, a potom vzniklo nebo ako jeho kópia. Keď si pozriete fotografie z tohto nádherného ostrova, dáte mu za pravdu. Maurícius skutočne uspokojí aj tých najnáročnejších dovolenkárov. Maurícius je jednoducho ostrov, ktorý musíte prebádať.

Vystúpite z lietadla a pohľad sa vám zastaví na vulkanických horách, ktoré lemujú celý ostrovný štát. Biele pláže, jemný piesok, luxusné hotely, a “pohľadnicová” predstava sa mení na skutočnosť. Maurícius je naozaj tak krásny ako na fotografiách. Miestni sa pýšia francúzskymi, kreolskými, indickými, ale aj čínskymi koreňmi. Zmes kultúr ovplyvnil vývoj miestnej civilizácie a postupne vytváral národ Mauríčanov, ktorý je vraj najprívetivejší na svete.

Dovolenka na Mauríciu je obľúbená najmä pre svoje dychvyrážajúce pláže. Vysoká biodiverzita ostrova zaujme nie len tých, čo milujú prírodu. Maurícius je výborný na pozorovanie vtáctva. Môžete si zaplávať s delfínmi, prechádzať sa pralesom a pozorovať exotické zvieratá, alebo navštíviť jeden z mála ekologických zábavných parkov na svete. Architektúru ostrova vo veľkej miere definujú francúzske koloniálne budovy. O ulicu ďalej však nájdete indické chrámy. Pestrosť ostrova pôsobí ako zmyslová bomba, a vy sa neviete rozhodnúť, čo zažiť skôr.

Ostrovný štát Maurícius leží v Indickom oceáne, približne 400 km od Madagaskaru. Ešte bližšie, len necelých 150 km, od neho nájdeme aj ďalší exotický ostrov Réunion.

Lacné letenky na Maurícius nie je ľahké zohnať. Akciové letenky sa však zvyknú objavovať aj z našich končín. Ak lietate radi z Viedne, Budapešti či Prahy najlepšie letecké spojenia ponúkajú Air France, Emirates, Austrian, British Airways. Priamy let na Maurícius z našich končín neexistuje. Možno však letieť veľmi komfortne s jedným prestupom najmä s vyššie uvedenými leteckými spoločnosťami. Priemerná dĺžka letu je 15 hodín.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o ostrove Maurícius

Víza na Maurícius

K vašej ceste na ostrov Maurícius budete potrebovať platný cestovný pas. Platnosť vášho pasu musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate a ak cestujete s deťmi, mali by ste vedieť, že každé dieťa musí mať vlastný cestovný pas. Víza na Maurícius nebudete potrebovať.

Počasie na ostrove Maurícius

Kedy cestovať na Maurícius? Sezóna začína koncom septembra a trvá až do polovice mája. Treba však počítať s tým, že obdobie s väčšími zrážkami je od konca januára do polovice marca. Zrážky sú formou krátkych prehánok a búrok prevážne v popoludňajších hodinách.

Turistom, ktorí túžia užiť si slnko a teplé more odporúčame cestovať od konca septembra do začiatku mája.

Ceny na ostrove Maurícius

Oficiálna mena v krajine je maurícijska rupia.

Hľadáte hotel na ostrove Maurícius? V obrovskej ponuke sa dá ľahko stratiť. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Ak si chcete požičať auto, odporúčame urobiť tak pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán. Ak plánujete byť v krajine dlhšie, odporúčame si kúpiť SIM kartu, pretože niektorí slovenskí operátori nepodporujú Maurícius, a teda nemôžete využívať služby ako internetové dáta v mobile.

Zdravie a očkovanie pred cestou na Maurícius

Pri cestovaní na Maurícius sa nevyžaduje žiadne očkovanie.

Aktuálny čas na ostrove Maurícius

Na Mauríciu je o dve hodiny viac ako na Slovensku.

Letecké zaujímavosti o Mauríciu

  • Nemáte radi prestupy? Priamo na Maurícius si môžete zaletieť napríklad aj z miest ako Viedeň.

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka na Maurícius za posledný týždeň stála iba 666,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk na Mauríciu je: 1.

Tipy, čo treba vidieť na ostrove Maurícius

10 zaujímavostí o ostrove Maurícius

1
Posledný, kto ovládal Maurícius boli Briti pred tým, než sa stal samostatným v roku 1968
2
Cukrová trstina je hlavnou plodinou, ktorá sa na ostrove pestuje. Polia cukrovej trstiny zaberajú skoro 80% ostrova
3
Najobľúbenejšou turistickou atrakciou na ostrove je farebný piesok pri mestečku Chamarel
4
Korálový útes okolo ostrova pomáha udržiavať nižšiu teplotu oceánu a tým chráni turistov pred útokmi žralokov, medúz a iných živočíchov
5
Priemerná dĺžka života na Mauríciu je 73 rokov, čo sa považuje za jedno z najvyšších čísel v rozvojových krajinách
6
Hovorí vám niečo zvieratko Dodo? Na Mauríciu je národným vtákom, ale bohužiaľ je to druh, ktorý vyhynul pred stovkami rokov. Zaujímavosťou je, že nevedel lietať a Maurícius bol jediným miestom, kde sa vyskytoval
7
Na ostrove sa nenachádzajú žiadne dravé a nebezpečné zvieratá. Dokonca aj hady, ktoré obývajú ostrov, nie sú jedovaté
8
Hlavným mestom je Port Louis a obýva ho 40% celkovej populácie ostrova
9
Oficiálnym jazykom je tu Angličtina, Francúzština, Bhojpuri a Creolština
10
Maurícius nemá stálu armádu