Lacné letenky Svätý Martin (Sint Maarten)
Holandské Antily - Flexibilné letenky
Akciové letenky na Sint Maarten
Zaujímavé info o Sint Maarten
Ostrov obmývaný azúrovým morom, posiaty nádherne zelenými palmami, bielym pieskom a na celom svete známy aj vďaka pláži Maho. Len tu totiž máte jedinečnú možnosť zažiť, ako lietadlá pristávajú kúsok od pláže, desiatky metrov nad hlavami turistov, ktorí sa spokojne kúpu na pláži. Svätý Martin ale nie je len o pláži Maho. Ak hľadáte tip na super exotickú dovolenku v Karibiku, toto miesto vám môžeme len a len odporučiť.
Ostrov s rozlohou 88 kilometrov štvorcových sa delí na dve časti – francúzsku a holandskú. Obídete ho celý autom približne za päť hodín.
Pozorovanie lietadiel je tu tak obľúbenou činnosťou, že rozpis príletov a odletov nájdete v každej kaviarni a reštaurácii poblíž.
Kúpať sa na južnom konci pláže Maho je nezabudnuteľný zážitok. Tam sa totiž rozprestiera ranvej frekventovaného letiska Princess Juliana International Airport (SXM). Keďže dĺžka dráhy je len 2180 metrov, lietadla prilietavajú extrémne nízko. Pravdupovediac, na tejto pláži zrejme nebudete tráviť veľa času – je veľmi hlučná.
Lacné letenky na ostrov Svätého Martina viete rezervovať aj s odletom z Viedne, Budapešti a Prahy. Priamy let na Sint Maarten z našich končín neexistuje, ale veľmi komfortne možno letieť so spoločnosťami KLM, Austrian Airlines, Air France či Delta Airlines.
Užitečné info o Holandských Antilách
Cestovné doklady a víza na Holandské Antily
Pre dovolenku na ostrovy Holandských Antíl vám stačí cestovný pas s platnosťou minimálne 6 mesiacov po ukončení pobytu v krajine.
Do Holandských Antíl nepotrebujete vybavovať víza.
Počasie na Holandských Antilách
Pre ostrovy Holandských Antíl je typické veľmi tropické podnebie. Vďaka tomu sú ostrovy celoročne veľmi zaujímavou a horúcou destináciou.
Upozorňujeme, že v letných mesiacoch hrozí na tzv. Záveterných ostrovoch (Saba, Sint Eustatius a južná časť ostrova Sint Maarten) riziko hurikánov.
Ostatné oblasti sú v tomto období veľmi suché. Priemerná celoročná teplota je 28º C.
Ceny na Holandských Antilách
Hľadáte lacné ubytovanie? Holandské Antily nie sú lacnou destináciou. Najviac zaplatíte za ubytovanie v hoteli so stravou, noc vyjde aj na 180 eur. Noc v apartmáne pre 2 osoby začína na 70 eurách. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať priamo na Pelikáne.
Na ostrovoch sa platí antilským guldenom a americkým dolárom a to v hotovosti či kartou. Na ostrove Svätého Martina však možno platiť aj eurom.
Za fľašu vody zaplatíte 1,30 eura, pivo vyjde na 3-4 eurá, šálka kávy 2 eurá.
Aktuálny čas na Holandských Antilách
Na Holandských Antilách je o päť hodín menej ako na Slovensku.
Zdravie a očkovanie pred cestou na Holandské Antily
Pri ceste na Holandské Antily sa nevyžaduje žiadne špeciálne očkovanie. Pri exotických krajinách však býva zvykom odporúčať očkovanie proti žltačke typu A a typu B.
Na ostrovoch sú k dispozícii zdravotnícke zariadenia na vysokej úrovni.
Tipy, čo treba vidieť na Holandských Antilách
Ako už samotný názov napovedá, v hlavnom mesto Curaçao výrazne cítiť európsky vplyv. Celé nábrežie spolu s prístavom vyzerá ako vystrihnuté z holandského mestečka. Farebné domčeky v koloniálnom štýle, reštaurácie, kaviarne, trhy s čerstvými rybami a ovocím a do toho veľmi veľa Holanďanov.
Na ostrove Bonaire nájdete úžasný národný park s názvom Washington-Slagbaai. Prečo úžasný? Len málokde na svete uvidíte mangrovníkové lesy, vzácne kaktusy, pieskové duny a odmenou vám budú aj opustené pláže. Žije tu množstvo druhov vtákov, korytnačiek, kôz či leguánov.
Quill je neaktívny stratovulkán, nachádzajúci sa na karibskom ostrove Sint Eustatius. Týči sa do výšky 600 metrov nad morom, takže turistika nahor bude určite zaujímavým zážitkom. Nepochybne aj preto, že počas cesty na vrchol stretávate tropickú flóru s divými orchideami a ovocnými stromami.
Holandské Antily sú známe krásnymi plážami s tyrkysovým morom. Na každom z ostrovov ich nájdete dostatok, menej-či viac zaplnených.