Skip to main content

Lacné letenky Svätý Martin (Sint Maarten)

Holandské Antily - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky na Sint Maarten

Zaujímavé info o Sint Maarten

Ostrov obmývaný azúrovým morom, posiaty nádherne zelenými palmami, bielym pieskom a na celom svete známy aj vďaka pláži Maho. Len tu totiž máte jedinečnú možnosť zažiť, ako lietadlá pristávajú kúsok od pláže, desiatky metrov nad hlavami turistov, ktorí sa spokojne kúpu na pláži. Svätý Martin ale nie je len o pláži Maho. Ak hľadáte tip na super exotickú dovolenku v Karibiku, toto miesto vám môžeme len a len odporučiť.

Ostrov s rozlohou 88 kilometrov štvorcových sa delí na dve časti – francúzsku a holandskú. Obídete ho celý autom približne za päť hodín.

Pozorovanie lietadiel je tu tak obľúbenou činnosťou, že rozpis príletov a odletov nájdete v každej kaviarni a reštaurácii poblíž.

Kúpať sa na južnom konci pláže Maho je nezabudnuteľný zážitok. Tam sa totiž rozprestiera ranvej frekventovaného letiska Princess Juliana International Airport (SXM). Keďže dĺžka dráhy je len 2180 metrov, lietadla prilietavajú extrémne nízko. Pravdupovediac, na tejto pláži zrejme nebudete tráviť veľa času – je veľmi hlučná.

Lacné letenky na ostrov Svätého Martina viete rezervovať aj s odletom z Viedne, Budapešti a Prahy. Priamy let na Sint Maarten z našich končín neexistuje, ale veľmi komfortne možno letieť so spoločnosťami KLM, Austrian Airlines, Air France či Delta Airlines.

Viac Zobraziť menej

Užitečné info o Holandských Antilách

Cestovné doklady a víza na Holandské Antily

Pre dovolenku na ostrovy Holandských Antíl vám stačí cestovný pas s platnosťou minimálne 6 mesiacov po ukončení pobytu v krajine.

Do Holandských Antíl nepotrebujete vybavovať víza.

Počasie na Holandských Antilách

Pre ostrovy Holandských Antíl je typické veľmi tropické podnebie. Vďaka tomu sú ostrovy celoročne veľmi zaujímavou a horúcou destináciou.

Upozorňujeme, že v letných mesiacoch hrozí na tzv. Záveterných ostrovoch (Saba, Sint Eustatius a južná časť ostrova Sint Maarten) riziko hurikánov.

Ostatné oblasti sú v tomto období veľmi suché. Priemerná celoročná teplota je 28º C.

Ceny na Holandských Antilách

Hľadáte lacné ubytovanie? Holandské Antily nie sú lacnou destináciou. Najviac zaplatíte za ubytovanie v hoteli so stravou, noc vyjde aj na 180 eur. Noc v apartmáne pre 2 osoby začína na 70 eurách. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať priamo na Pelikáne.

Na ostrovoch sa platí antilským guldenom a americkým dolárom a to v hotovosti či kartou. Na ostrove Svätého Martina však možno platiť aj eurom.

Za fľašu vody zaplatíte 1,30 eura, pivo vyjde na 3-4 eurá, šálka kávy 2 eurá.

Aktuálny čas na Holandských Antilách

Na Holandských Antilách je o päť hodín menej ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou na Holandské Antily

Pri ceste na Holandské Antily sa nevyžaduje žiadne špeciálne očkovanie. Pri exotických krajinách však býva zvykom odporúčať očkovanie proti žltačke typu A a typu B.

Na ostrovoch sú k dispozícii zdravotnícke zariadenia na vysokej úrovni.

Tipy, čo treba vidieť na Holandských Antilách

10 zaujímavostí o Holandských Antilách

1
Holandské Antily boli kedysi skupinou ostrovov v Karibiku, dnes sú niektoré z nich súčasťou Holandska
2
Celková rozloha Holandských Antíl je 800 kilometrov štvorcových
3
Úradnými jazykmi Holandských Antíl sú holandčina a angličtina
4
Holandské Antily pestujú arašidy, zeleninu, tropické ovocie a cirok
5
Mestská časť Banda v meste Willemstad zapísaná na zozname UNESCO
6
Ostrovy vznikli sopečnou činnosťou, čomu zodpovedá aj terén na mnohých z nich
7
Populácia všetkých ostrovov je niečo viac ako 300-tisíc ľudí
8
Priemerná dĺžka života je tu 77 rokov
9
Priemysel ostrovov pozostáva z cestovného ruchu a rafinácie ropy
10
Hlavné mesto Holandských Antíl je Willemstad