Skip to main content

Lacné letenky Zanzibar

Tanzánia - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky na Zanzibar

Zaujímavé info o Zanzibare

Zanzibar má dokonalé pláže. Kilometre a kilometre bieleho piesku, ktorý je tak jemný, že pripomína múku a do toho Indický oceán v neuveriteľných odtieňoch tyrkysovej.

Úplnou špecialitou a prírodným divadlom na Zanzibare je príliv a odliv. Na niektorých miestach more ustúpi až o niekoľko stoviek metrov. Na jeho mieste tak zostanú iba plytké „bazény“ s kopou krásnych mušlí, morských hviezdic a rias, ktoré domáci zbierajú a následne varia. O pár hodín sa však oceán vráti a to taký teplý, že sa budete cítiť ako v termálnom bazéne.

Zanzibar je právom prezývaný ostrov klinčekov a vanilky. Ale pri týchto dvoch to nekončí – ideálna klíma v kombinácii s veľmi úrodnou pôdou tvoria priam dokonalé podmienky na pestovanie hocičoho. Zistíte, ako vyzerajú kávové bôby, keď sú ešte na strome, že „peper“ je len jeden a jeho farba závisí od zrelosti a spracovania, uvidíte z čoho sa vyrába jód, že muškátový oriešok vyzerá ako malý Spiderman a pochopíte aj to, prečo sú domáci obyvatelia zdraví a nepotrebujú k tomu žiadne lieky.

Radi by ste sa zažili, čo Zanzibar skrýva pod hladinou? Žiaden problém – voda je taká priezračná, že pokojne dovidíte až do hĺbky 60 metrov. Ostrov má množstvo koralových útesov, na ktorých to poriadne žije. Chobotnice, murény, barakudy, morské koníky a hviezdice sú preto zábavným divadlom aj pre začiatočníkov. Najznámejším miestom na šnorchlovanie je Mnemba Island, na ktorý sa organizuje množstvo výletov, najmä z pláže Nungwi.

Masajovia na Zanzibare často nepochádzajú z týchto dedín, aj keď to radi o sebe tvrdia. Živia sa predajom rôznych náramkov, náhrdelníkov a suvenírov.

Zanzibar leží približne 20 km od pobrežia Tanzánie, ku ktorej aj administratívne patrí. Hlavné mesto ostrova nesie rovnaký názov ako samotný ostrov. Medzi Zanzibarom a hlavným mestom Tanzánie Dar es Salaam dokonca premávajú pravidelné linky lodí, takže si môžete počas dovolenky na Zanzibare odbehnúť aj do rušného veľkomesta Tanzánie.

Ostrov Zanzibar je hit a objavili ho pred pár rokmi aj Slováci. Lacné letenky na Zanzibar viete rezervovať z Viedne, z ktorej lietajú aerolinky Qatar Airways, Turkish Airlines, KLM, Emirates a Ethiopian Airlines alebo z Budapešti cez Qatar Airways, Emirates a Turkish Airlines. Priemerná dĺžka letu na Zanzibar je približne 14 hodín, zvyčajne s jedným prestupom, prípadne dvoma.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Zanzibare

Potrebujem víza na Zanzibar?

Áno, potrebujete aj víza, ale nemajte žiaden strach – nemusíte si s nimi robiť starosti vopred.

Ako to teda prebieha? Počas letu musíte na palube vyplniť potrebné tlačivá so základnými informáciami o vašej ceste. Po prílete a na letisko Kisauni vyplatíte sumu 50 dolárov za víza, potom nasleduje pasová kontrola, vyzdvihnutie batožiny a to je všetko.

Aké je počasie na Zanzibare?

Hlavná sezóna na Zanzibare trvá od júla do marca. V tomto období sa teploty pohybujú okolo 30-32 stupňov Celzia, aj keď je pod mrakom dbajte na svoju pokožku, aby Vás nespálilo.

Od apríla do polky júna je obdobie dažďov, neprší však každý deň, a teploty sa pohybujú okolo 26 stupňov. Výhodou tohto obdobia je menej ľudí. Počas daždivého obdobia najviac prší v apríli – približne 19 dní, v máji 16 dní a v júni cca 8 dní.

Aké sú ceny na Zanzibare?

Oficiálna mena v krajine je Tanzánia šiling, ale skoro všade berú aj doláre. Ak chcete nakupovať výhodne, odporúčame platiť v šilingoch. Klasicky, väčšina vecí a služieb vychádza lacnejšie ak používate miestnu menu. Samozrejme ak nie sú fixné ceny miestni vás budú skúšať, skúste sa trochu informovať, čo koľko stojí mimo hotela, aby ste zbytočne nemíňali viac ako treba.

Hľadáte hotel na Zanzibare? V obrovskej ponuke sa dá ľahko stratiť. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán. Ak si chcete požičať auto, odporúčame urobiť tak pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán.

Ak plánujete byť v krajine dlhšie , odporúčame si kúpiť SIM kartu, pretože niektorí slovenskí operátori nepodporujú Tanzániu, a teda nemôžete využívať služby ako internetové dáta v mobile.

Ktoré očkovania sú pred cestou na Zanzibar povinné?

Poďla vyjadrenia Očkovacieho centra Zanzibaru potrebujete vakcináciu proti žltej zimnici iba v prípade, že prichádzate z endemickej oblasti (krajiny Afriky a Južnej Ameriky s výskytom). V prípade, že cestujete z Európy a tranzit na letisku v endemickej krajine nepresiahne 12 hodín, nebudú po vás očkovanie požadovať, a je teda na vás ako sa rozhodnete.

Každopádne si so sebou zabaľte repelent. Ako všade, aj na Zanzibare sú komáre, ktoré vyliezajú skôr cez noc a počas daždivého obdobia. Malária je tu ojedinelá, ale za prevenciu nič nedáte, a preto používajte moskytieru a po západe slnka aj repelent.

Čo sa týka hygieny, treba si uvedomiť že ste v Afrike, zvyky a možnosti sú iné ako u nás v Európe. Väčšina rezortov a hotelov spĺňajú všetky naše štandardy. Izby sú skôr jednoduchšie, majú základné vybavenia, samozrejme to záleží aj od hviezdičiek hotela, ale predsa nie preto cestuje človek na Zanzibar, aby trčal na izbe. Vodu neodporúčame piť z vodovodu, kupujte si radšej balenú.

Aký je aktuálny čas na Zanzibare?

Časový posun na Zanzibare je o 2 hodiny viac oproti Slovensku.

Letecké zaujímavosti o Zanzibare

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka na Zanzibar za posledný týždeň stála iba 562,00 €?

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk na Zanzibare je: 1.

Tipy, čo treba vidieť na Zanzibare

10 zaujímavostí o Zanzibare

1
Skutočný cestovný ruch na Zanzibare začal až v roku 1995
2
Zanzibar nie je jediný ostrov, ale súostrovie. Dva hlavné ostrovy sú Unguja (najväčší) a Pemba
3
Názov Zanzibar znamená "pobrežie černochov" a pochádza z perzského slova Zangibar - "zangi" znamenajúci čiernu kožu a "bar", čo znamená pobrežie
4
Jednou z najznámejších udalostí, ku ktorej dochádza v Zanzibare, je Medzinárodný filmový festival Zanzibar. Ide o najväčšiu kultúrnu udalosť vo východnej Afrike
5
Zanzibar má obrovský arabský vplyv, pričom obyvateľstvo je prevažne moslimské. Najstaršie stopy islamu možno nájsť v mešite na južnom konci ostrova Unguja na Kizimkazi
6
Frontman kapely Queen – Freddie Mercury - sa narodil na Zanzibare
7
Jedným z najdôležitejších vývozných artiklov Zanzibaru je korenie
8
Zanzibar je domovom opice menom červený kolobus, nachádza sa najmä na ostrove Unguja a podľa posledných prepočtov už zostáva len asi 3 000 jedincov
9
V roku 1974 bol Zanzibar prvý miestom v Afrike, ktoré zaviedlo farebnú televíziu, zatiaľ čo prvé televízne služby v Tanzánii boli zavedené až v roku 1994 kvôli vyhraneným názorom prezidenta krajiny
10
Vzhľadom na svoju blízkosť k rovníku je Zanzibar počas celého roka veľmi teplý a má rovnaký deň a noc (každých 12 hodín) ako väčšina východoafrických krajín