Skip to main content

Lacné letenky Tanzánia

Tanzánia - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Tanzánie

Zaujímavé info o Tanzánii

Hľadáte lacnú letenku do Tanzánie? Výhodné ubytovanie v hoteli či apartmáne? Na Pelikan.sk si môžete porovnať ceny leteniek, ubytovania, poistiť sa pred cestou, no ponúkame aj kompletnú dovolenku v Tanzánii.

Tanzánia je krajina nádherných prírodných scenérií a nenahraditeľnej fauny a flóry, ale v prvom rade je to skutočná Afrika! Tanzánia je exotická africká krajina, kde si na dovolenke každý nájde to svoje. Safari, výstupy na Kilimanjaro alebo odpočinok na plážach Zanzibaru - to sú len niektoré z možných vecí ktoré v Tanzánii môžete vyskúšať. Na dosah ruky budete mať divočinu v podobe národných parkov, kúpanie v prostredí krásnych koralových útesov Indického oceánu, jedinečné etnické skupiny a v neposlednom rade ich miestnu kultúru.

Ak túžite po dokonalom odpočinku v obklopení Indického oceánu, na svoje si prídete počas dovolenky na Zanzibare. Tento ostrov je pre podľa niektorých návštevníkov rajom na zemi.

Priame lety do Tanzánie s odletom z okolia Česka väčšinou za najnižšie ceny nezoženiete. Každopádne s jedným krátkym prestupom letenky zohnať vieš a tie dve hodinky na letisku vo Švajčiarsku či Amsterdame za tie ušetrené peniaze určite stojí.

Viac Zobraziť menej

Top mestá v Tanzánii

Zanzibar

Zanzibar má dokonalé pláže. Kilometre a kilometre bieleho piesku, ktorý je tak jemný, že pripomína múku a do toho Indický oceán v neuveriteľných odtieňoch tyrkysovej.

Úplnou špecialitou a prírodným divadlom na Zanzibare je príliv a odliv. Na niektorých miestach more ustúpi až o niekoľko stoviek metrov. Na jeho mieste tak zostanú iba plytké „bazény“ s kopou krásnych mušlí, morských hviezdic a rias, ktoré domáci zbierajú a následne varia. O pár hodín sa však oceán vráti a to taký teplý, že sa budete cítiť ako v termálnom bazéne.

Zanzibar je právom prezývaný ostrov klinčekov a vanilky. Ale pri týchto dvoch to nekončí – ideálna klíma v kombinácii s veľmi úrodnou pôdou tvoria priam dokonalé podmienky na pestovanie hocičoho. Zistíte, ako vyzerajú kávové bôby, keď sú ešte na strome, že „peper“ je len jeden a jeho farba závisí od zrelosti a spracovania, uvidíte z čoho sa vyrába jód, že muškátový oriešok vyzerá ako malý Spiderman a pochopíte aj to, prečo sú domáci obyvatelia zdraví a nepotrebujú k tomu žiadne lieky.

Radi by ste sa zažili, čo Zanzibar skrýva pod hladinou? Žiaden problém – voda je taká priezračná, že pokojne dovidíte až do hĺbky 60 metrov. Ostrov má množstvo koralových útesov, na ktorých to poriadne žije. Chobotnice, murény, barakudy, morské koníky a hviezdice sú preto zábavným divadlom aj pre začiatočníkov. Najznámejším miestom na šnorchlovanie je Mnemba Island, na ktorý sa organizuje množstvo výletov, najmä z pláže Nungwi.

Masajovia na Zanzibare často nepochádzajú z týchto dedín, aj keď to radi o sebe tvrdia. Živia sa predajom rôznych náramkov, náhrdelníkov a suvenírov.

Zanzibar leží približne 20 km od pobrežia Tanzánie, ku ktorej aj administratívne patrí. Hlavné mesto ostrova nesie rovnaký názov ako samotný ostrov. Medzi Zanzibarom a hlavným mestom Tanzánie Dar es Salaam dokonca premávajú pravidelné linky lodí, takže si môžete počas dovolenky na Zanzibare odbehnúť aj do rušného veľkomesta Tanzánie.

Ostrov Zanzibar je hit a objavili ho pred pár rokmi aj Slováci. Lacné letenky na Zanzibar viete rezervovať z Viedne, z ktorej lietajú aerolinky Qatar Airways, Turkish Airlines, KLM, Emirates a Ethiopian Airlines alebo z Budapešti cez Qatar Airways, Emirates a Turkish Airlines. Priemerná dĺžka letu na Zanzibar je približne 14 hodín, zvyčajne s jedným prestupom, prípadne dvoma.

Dar Es Salaam

Tanzánia je krajina nádherných prírodných scenérií a nenahraditeľnej fauny a flóry, ale v prvom rade je to skutočná Afrika! V najväčšom meste Tanzánie, Dar Es Sallam, sa zrejme zdržíte len chvíľu - určite si naplánujte prehliadku mesta so sprievodcom a potom hurá spoznávať to najlepšie z Tanzánie a jej okolia. Skočte sa okúpať na ostrov klinčekov a vanilky - Zanzibar. Vylezte na najvyššiu horu Afriky – Kilimandžáro. Prevezte sa cez národný park Serengeti. Tanzánia je plná dobrodružstva.

Afrika je magnet na milovníkov prírody. Niet sa čomu čudovať. Každý deň sa tu odohráva jedno z najkrajších prírodných divadiel na svete. Stovky zvierat vo svojom prirodzenom prostredí, zvedaví a usmievaví domorodci a to všetko v nezameniteľnom prostredí Afriky.

Tanzániu postupne začínajú objavovať aj Slováci. Lacné letenky do Dar es Salaam viete rezervovať aj z našich končín. Z Viedne, Budapešti, Košíc či Prahy sa viete do Tanzánie dostať komfortne s Turkish Airlines s medzipristátím v Istanbule, prípadne s Qatar Airways s medzipristátím v Dohe alebo s Emirates s jedným stopom v Dubaji. Šikovné spojenie ponúkajú aj Ethiopian Airlines. Priamy let do Tanzánie z našich končín neexistuje. Priemerná dĺžka letu do Tanzánie je približne 11 hodín.

Kilimandžáro

Tanzánia je krajina nádherných prírodných scenérií a nenahraditeľnej fauny a flóry, ale v prvom rade je to skutočná Afrika! Ak chcete zažiť dobrodružné safari v národnom parku Serengeti alebo vystúpiť so sprievodcami na najvyššiu horu Afriky – Kilimandžáro, urobte tak. Nepochybne pôjde o to najkrajšie, čo môžete počas návštevy Afriky zažiť!

Mount Kilimanjaro je považované za strechu Afriky. V skutočnosti ide o spiacu sopku a jeho najvyšší vrch Kibo/Uhuru dosahuje výšku 5 895 metrov nad morom. Nachádza sa v severovýchodnej časti Tanzánie pri hranici s Keňou.

Výstup na Kilimandžáro je veľmi populárny trek dostupný len prostredníctvom sprievodcu je výbornou voľbou, ak chcete spojiť exotickú dovolenku s výstupom na veľhoru. Budete na to síce potrebovať viac dní, no vedzte že to bude stáť za to. Kilimandžáro sa dá vyjsť mnohými spôsobmi, no čo je skvelé, je to najvyššia hora, ktorú možno zdolať pešo.

Tanzániu postupne začínajú objavovať aj Slováci. Lacné letenky na letisko Kilimandžáro viete rezervovať aj z našich končín. Z Viedne, Budapešti, Košíc či Prahy sa viete do Tanzánie dostať komfortne s holandskými aerolinkami KLM, špičkovými Qatar Airways alebo Ethiopian Airlines. Priamy let na Kilimandžáro z našich končín neexistuje. Priemerná dĺžka letu je približne 11 hodín.

Arusha

Tretie najväčšie mesto Tanzánie má v súčasnosti zhruba 350 tisíc obyvateľov. Leží na severe Tanzánie pod druhou najvyššou tanzánsku horou Mount Meru (4 566 m.n.m.), ktorá mu vytvára jedinečnú kulisu.

Arusha leží v nadmorskej výške vyše 1 300 metrov, takže je tu po celý rok svieži vzduch a miernu klímu. Žijú tu príslušníci kmeňov Meru a Il Larus (Arusha), k multikultúrnemu obrazu mesta prispievajú komunity Ázijcov (Arabov a Indov) a Európanov. Nechýba pochopiteľne ani Masajovia, ktorých domovom sú okolité savany.

Arusha je známa ako "hlavné mesto safari" a ako taká je po celý rok plná turistov. Niet divu, pretože leží aj na okraji východnej vetvy Veľkej priekopovej prepadliny neďaleko preslávených národných parkov Serengeti, Ngorongoro, Manyara a Tarangire. Navyše má ešte "svoj vlastný" malý národný park Arusha.

Hoci mesto Moshi leží oveľa bližšie ku Kilimandžáre, výpravy na najvyššiu horu Afriky sa organizujú predovšetkým z Arushi. Spoznať život miestnych niektorých kmeňov môže turista v rámci ponúkaných komunitných programov.

60 km na východ od Arushe leží medzinárodné letisko Kilimanjaro International Airport. Lacné letenky na letisko Kilimandžáro viete rezervovať aj z našich končín. Z Viedne, Budapešti, Košíc či Prahy sa viete do Tanzánie dostať komfortne s holandskými aerolinkami KLM, špičkovými Qatar Airways alebo Ethiopian Airlines. Priamy let na Kilimandžáro z našich končín neexistuje. Priemerná dĺžka letu je približne 11 hodín.

Ďalšie mestá
Dodoma

Hlavné mesto Tanzánie má iba 420 tisíc obyvateľov a nesie meno Dodoma. História tohto mesta sa začala písať pomerne nedávno, a to v roku 1907, kedy ho založili nemeckí kolonisti. Hlavným mestom Tanzánie však nie je od jej počiatku - stalo sa ním až v roku 1973. Dá sa povedať, že Dodoma má rovnaký osud, ako hlavné mesto Brazília - Brasília. Aj tu v Tanzánii totiž chceli jej predstavitelia hlavné mesto, ktoré nebude ležať na samotnom okraji štátu, ale bude v jeho centrálnej časti. Týmto rozhodnutím tak stratilo doterajšie hlavné mesto Dar es Salaam svoje výsadné postavenie, ktoré odovzdalo práve Dodome.

Ak vás hlavné mesto Dodoma oslovilo a chceli by ste ho navštíviť, budete mať niekoľko možností, ako sa sem dostať. Z neoficiálneho hlavného mesta Dar es Salaam sem lieta pravidelná letecká linka. Ďalšou možnosťou je využitie miestnej železničnej siete alebo klasicky autobusom. Vzdialenosť medzi týmito mestami je niečo málo cez 400 kilometrov, takže záleží len na vás, či túto cestu chcete absolvovať letecky alebo po zemi.

Tanzániu postupne začínajú objavovať aj Slováci. Lacné letenky na letisko Kilimandžáro viete rezervovať aj z našich končín. Z Viedne, Budapešti, Košíc či Prahy sa viete do Tanzánie dostať komfortne s holandskými aerolinkami KLM, špičkovými Qatar Airways alebo Ethiopian Airlines. Priamy let na Kilimandžáro z našich končín neexistuje. Priemerná dĺžka letu je približne 11 hodín.

Užitočné info o Tanzánii

Počasie v Tanzánii

Hlavná sezóna na Zanzibare trvá od júla do marca. V tomto období sa teploty pohybujú okolo 30-32 stupňov Celzia, aj keď je pod mrakom dbajte na svoju pokožku, aby Vás nespálilo.

Od apríla do polky júna je obdobie dažďov, neprší však každý deň, a teploty sa pohybujú okolo 26 stupňov. Výhodou tohto obdobia je menej ľudí. Počas daždivého obdobia najviac prší v apríli – približne 19 dní, v máji 16 dní a v júni cca 8 dní.

Víza do Tanzánie

Áno, potrebujete aj víza, ale nemajte žiaden strach – nemusíte si s nimi robiť starosti vopred.

Ako to teda prebieha? Počas letu musíte na palube vyplniť potrebné tlačivá so základnými informáciami o vašej ceste.

Cena za víza je 50 USD a vízum je platné maximálne tri mesiace na jeden vstup.

Ceny v Tanzánii

Oficiálna mena v krajine je Tanzánia šiling, ale skoro všade berú aj doláre. Ak chcete nakupovať výhodne, odporúčame platiť v šilingoch. Klasicky, väčšina vecí a služieb vychádza lacnejšie ak používate miestnu menu. Samozrejme ak nie sú fixné ceny miestni vás budú skúšať, skúste sa trochu informovať, čo koľko stojí mimo hotela, aby ste zbytočne nemíňali viac ako treba.

Hľadáte hotel v Tanzánii? V obrovskej ponuke sa dá ľahko stratiť. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán. Ak si chcete požičať auto, odporúčame urobiť tak pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán.

Ak plánujete byť v krajine dlhšie , odporúčame si kúpiť SIM kartu, pretože niektorí slovenskí operátori nepodporujú Tanzániu, a teda nemôžete využívať služby ako internetové dáta v mobile.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Tanzánie

Poďla vyjadrenia Očkovacieho centra potrebujete vakcináciu proti žltej zimnici iba v prípade, že prichádzate z endemickej oblasti (krajiny Afriky a Južnej Ameriky s výskytom). V prípade, že cestujete z Európy a tranzit na letisku v endemickej krajine nepresiahne 12 hodín, nebudú po vás očkovanie požadovať, a je teda na vás ako sa rozhodnete.

Každopádne si so sebou zabaľte repelent. Ako všade, aj na v Tanzánii a na Zanzibare sú komáre, ktoré vyliezajú skôr cez noc a počas daždivého obdobia. Malária je tu ojedinelá, ale za prevenciu nič nedáte, a preto používajte moskytieru a po západe slnka aj repelent.

Čo sa týka hygieny, treba si uvedomiť že ste v Afrike, zvyky a možnosti sú iné ako u nás v Európe. Väčšina rezortov a hotelov spĺňajú všetky naše štandardy. Izby sú skôr jednoduchšie, majú základné vybavenia, samozrejme to záleží aj od hviezdičiek hotela, ale predsa nie preto cestuje človek do Tanzánie, aby trčal na izbe. Vodu neodporúčame piť z vodovodu, kupujte si radšej balenú.

Aktuálny čas v Tanzánii

Časový posun v Tanzánii je o 1 hodinu viac oproti Slovensku.

Letecké štatistiky o Tanzánii

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Tanzánie za posledný týždeň stála iba 520,00 €?

  • Ak ste sa rozhodli cestovať do Tanzánie, odporúčame vám navštíviť mestá ako Zanzibar, Dar Es Salaam, Kilimandžáro, Arusha, Dodoma.

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Tanzánii je: 3.

Tipy, čo treba vidieť v Tanzánii

10 zaujímavostí o Tanzánii

1
V Tanzánii nájdete až šestnásť národných parkov
2
Mesiace jún až október sú ideálne pre návštevu safari. Zvieratá sa totiž hromadne sústreďujú okolo napájadiel a zdrojov vody, kde je menej vegetácie
3
Najväčším kmeňom v Tanzánii sú Sukumovia, ktorí tvoria 16% populácie
4
Vzhľadom na svoju blízkosť k rovníku je Tanzánia počas celého roka veľmi teplá a má rovnaký deň a noc (každých 12 hodín) ako väčšina východoafrických krajín
5
Priezračné azúrové vody Indického oceánu obmývajú 800 kilometrov takmer nedotknutého pobrežia
6
Nájdete tu tri z celkových sedem prírodných divov Afriky
7
Masajovia nevyužívajú moderné výdobytky ako elektrina, mobil alebo tečúca voda z vodovodu
8
Kilimandžáro so svojou výškou 5 895 metrov nad hladinou mora je najvyšším vrchom v Afrike
9
Rekordný výstup na vrchol hory Kilimandžáro trval 5 hodín a 38 minút
10
Frontman kapely Queen – Freddie Mercury - sa narodil na Zanzibare, ktorý patrí pod Tanzániu