Skip to main content

Kam na dovolenku v júni?

 

Leto je pomaly na spadnutie, vonku začína byť príjemne teplučko a vy by ste sa najradšej vydali na letnú dovolenku k moru už teraz? Nečakajte na letné prázdniny, extrémne horúčavy či davy turistov a vycestujte za oddychom na pláži počas júna! Výhodou dovolenky v júni sú okrem prázdnejších hotelov aj priaznivejšie ceny dovolenkových pobytov. Vašu letnú dovolenku pri mori si tak užijete naplno a bez stresov. Neviete sa rozhodnúť, kam v júni k moru, pretože ponuka destinácií je obrovská? Potom ste na správnom mieste! Pripravili sme pre vás niekoľko jedinečných tipov na dokonalú letnú dovolenku v Európe, exotickej Afrike, ale i v čarovnom Oriente.
 

Dovolenka v Turecku

Júnová dovolenka v Turecku

Dlhé piesočné pláže zaliate slnkom, tyrkysové more, životom pulzujúce turecké trhy, bohaté historické pamiatky a to všetko nasiaknuté atmosférou Orientu – zažite tento rok nezabudnuteľnú letnú dovolenku v Turecku so službami na tej najvyššej úrovni a k tomu za perfektnú cenu! Energiu na celý rok veľmi rýchlo načerpáte v jednom z najobľúbenejších letovísk Antalya, Side, Alanya či Bodrum alebo v očarujúcom meste Instanbul, ktoré je mostom medzi európskym a ázijským kontinentom. Obrovské mešity, nádherné kráľovské paláce a hlučné pestrofarebné bazáre plné vôní si podmania všetky vaše zmysly.

A aké počasie vás čaká, keď sa vydáte na dovolenku do Turecku v júni? Keďže Turecko je obrovská a rozmanitá krajina, rovnako aj podnebie je v rôznych častiach krajiny odlišné. Všeobecne sa však zaraďuje medzi celoročné destinácie. Na pobreží Turecka dominuje subtropické počasie a turistická sezóna sa tu začína už v apríli a trvá zhruba do konca októbra. Teploty sa v lete šplhajú až ku 35 °C, avšak večery tu bývajú veľmi príjemné a ideálne na romantické prechádzky. Teploty v júni sa pohybujú okolo 30 °C, čo je perfektný čas na letný dovolenkový pobyt v Turecku.
 

Všetky dovolenkové ponuky v Turecku

Jedinečná Čierna hora v júni

Hľadáte jedinečnú a neopozeranú destináciu na vašu tohtoročnú letnú dovolenku? Zájdite si v júni do Čiernej Hory, ktorá vás na prvý pohľad ohromí úžasnými prírodnými scenériami. Pobyt na jednej z pieskových či kamienkových pláží a kúpanie v Jadranskom mori tak môžete striedať s poznávacími výletmi po okolí. Za návštevu rozhodne stojí Skadarské jazero nachádzajúce sa na hraniciach s Albánskom, hlavné mesto Podgorica, národný park Lovcen či romantické mesto Budva. Čierna Hora je svojou rozlohou malá, ale zato výnimočná balkánska krajina. Je zmesou slovanskej, byzantskej či kresťanskej kultúry so stredomorskou atmosférou, ktorú jednoducho musíte zažiť. Navyše, letné pobyty v Čiernej Hore zoženiete za mimoriadne priaznivé ceny!

Podnebie na pobreží Čiernej Hory je typické stredomorské. Horúce a suché letá tu striedajú mierne a daždivé zimy. Vo vnútrozemí panuje horská klíma. Podnebie je všeobecne vlhké, čo je spôsobené zachytávaním vzdušných prúdov z mora početnými horami. Ideálnym obdobím na dovolenku v Čiernej hore je leto, kedy zvyknú teploty vystúpať až ku 30 °C.
 

Všetky dovolenkové ponuky v Čiernej Hore
 

Dovolenka v júni v Čiernej Hore v Kotore

 

Perfektná rodinná dovolenka v Tunisku

Ak túžite navštíviť exotickú Afriku spolu s deťmi, vydajte sa na tohtoročnú júnovú dovolenku do Tunisu. Skvelé letecké spojenia, kvalitné hotely, all-inclusive služby či množstvo zábavných parkov pre deti sú zárukou perfektnej rodinnej dovolenky. Nádherné pláže a pokojné more v kombinácii s nekonečnou Saharou, históriou a bohatými zvykmi Berberov si veľmi rýchlo zamilujete. Fanúšikovia potápania či šnorchlovania zase ocenia krásne pobrežie posiate farebnými koralovými útesmi. Čo viac si na vašej dovolenke pri mori môžete priať? Ak však máte už vylihovania na pláži dosť, vydajte sa za poznaním do hlavného mesta Tunis, či na prechádzku po úzkych uličkách historických miest Monastir a Kairouan.

Aj keď je Tunisko pomerne malá krajina, badať tu výrazný rozdiel medzi podnebím na severe a na juhu. Svoje špecifiká má tiež východné pobrežie. Celkovo je však Tunisko ideálnou voľbou pre dovolenku po celý rok. Od júna až do septembra, teda počas hlavnej turistickej sezóny, stúpajú teploty na pobreží až nad 30 °C. Teplota vody v Stredozemnom mori môže vystúpať až na príjemných 26 °C.
 

Všetky dovolenkové ponuky v Tunisku

Letná dovolenka v kúzelnom Jordánsku

Liečivé vody Mŕtveho mora, slávne letovisko Aqaba, mesačné údolie Wadi Rum, či dychberúce mesto Petra – na dovolenke v Jordánsku sa budete cítiť ako v skutočnej rozprávke. Snívate o bezstarostnom polihovaní na vodnej hladine? Okúpte sa v najslanšom a najnižšie položenom mori sveta, ktoré obmýva brehy nielen Jordánska, ale aj Izraela. Po výdatnom oddychu na pláži zavítajte do Petry, historického skalného mesta, ktoré je považované za pýchu Stredného Východu. Postavili ho Nabatejci zhruba 300 rokov pre Kristom a celkom isto vás očarí zmesou egyptského, rímskeho a gréckeho štýlu. Ako na Marse si budete pripadať v chránenej púštnej oblasti Wadi Rum, ktorá sa pýši nádherným červeným pieskom. Na vašu júnovú dovolenku v Jordánsku budete ešte dlho spomínať.

Čo sa týka počasia, Jordánsko si vďaka svojej polohe udržuje stabilne vyššie teploty počas celého roka a zaraďuje sa tak medzi celoročné dovolenkové destinácie. Odporúčame však pripraviť sa aj na chladnejšie počasie počas noci v púšti, kedy zvyknú teploty klesnúť aj pod 15 °C. V júni môžete očakávať denné teploty okolo 29 °C, ktoré sú ideálne na opaľovanie a kúpanie sa v mori. Zrážky sa v Jordánsku počas júna takmer nevyskytujú.
 

Všetky dovolenkové ponuky v Jordánsku

Letná dovolenka v Jordánsku v Petre

 

Exotická dovolenka v Ománe

Radi objavujete nové miesta, neobľubujete však davy turistov a preplnené pláže? Pre všetkých fajnšmekrov z radov cestovateľov máme skvelý tip na jedinečnú dovolenku v kúzelnom Ománe. Táto pomerne malá krajina na Arabskom polostrove so štyrmi miliónmi obyvateľov zatiaľ nepodľahla masovému turizmu a vy si tak svoju júnovú dovolenku užijete naplno. Navyše, hotely a služby v Ománe sú na veľmi vysokej úrovni a pláže tak nádherné, že môžu konkurovať i Havaju. Prírodné scenérie vás takisto hneď očaria. Mohutné hory za mestom Salalah zachytávajú vlhkosť, ktorá umožňuje miestnej vegetácií rásť. Jedným z produktov ománskej prírody je aj kadidlo, ktoré sa predáva po celom svete.

Hlavné mesto Maskat je plné bohatej histórie. Doprajte si prechádzku po pestrofarebných trhoch, vyskúšajte netradičné chute a spoznajte miestnu kultúru! Na letnú dovolenku v Ománe len tak ľahko nezabudnete. A čo počasie? Aj keď má Omán pomerne rozmanité podnebie, teploty na pobreží zvyknú byť celoročne veľmi vysoké, v priemere okolo 35 °C. Chladnejšie počasie môžete očakávať v období zimy, a to od mesiaca október až do mája, kedy sa teploty pohybujú okolo 30 °C.
 

Všetky dovolenkové ponuky v Ománe

Nezabudnuteľné Portugalsko v júni

Stačí jedna návšteva a Portugalsko si zamilujete. O láske na prvý pohľad svedčia aj milióny turistov, ktorí túto nádhernú krajinu každoročne navštívia. Medzi najobľúbenejšie miesta rozhodne patrí južný región Algarve, ktorého zlatisté pláže, tyrkysové more, úchvatné jaskyne či prírodné rezervácie očaria vaše zmysly. Aby ste stihli objaviť všetky skryté zákutia tohto mimoriadne členitého pobrežia, ktoré sa tiahne stovky kilometrov, odporúčame vám prenajať si auto. Počas vašej letnej dovolenky v Portugalsku určite nevynechajte hlavné mesto Lisabon, ktoré patrí medzi najkrajšie v Európe. Vďaka svojej jedinečnej polohe pri mori a horúcemu počasiu sa tu môžete okúpať a dokonca aj surfovať! Ak pri svojich potulkách Portugalskom zavítate na sever, čaká vás tam nezabudnuteľné mesto Porto. Preslávené je produkciou jedinečných odrôd vína a jeho historické centrum patrí do Svetového dedičstva UNESCO.

Ak vás láka viacej júnová dovolenka v objatí oceánu, vyberte sa na ostrov Madeira či Azory. Pre Madeiru je typická príjemná klíma, množstvo horských trekov, výborné jedlo a pohodová atmosféra. Prezýva sa tiež ostrovom kvetín, jari, či záhradou Atlantiku. Podobne sú na tom aj nemenej známe a krásne Azory prezývané Havajom Atlantiku, kde sa okrem oddychu pri mori môžete venovať aj pozorovaniu veľrýb, potápaniu, plachteniu, turistike či kanoe. A čo počasie? Pre pobrežie Portugalska sú vďaka stredomorskému podnebiu typické teplé letá a mierne zimy. Portugalské ostrovy majú príjemné vlhké podnebie so stabilnými teplotami počas celého roka.

 

 

Všetky dovolenkové ponuky v Portugalsku