Skip to main content

Lacné letenky Bielorusko

Akciové letenky do Bieloruska

Zaujímavé info o

Bielorusko je zrejme najmenej turisticky prebádaná krajina v Európe. Možno ste to nevedeli, ale pokojne by sme ho mohli prezývať krajinou tisícich jazier, rovnako ako Fínsko - nachádza sa tu vyše 11 tisíc jazier a sú považované za jedny z najkrajších v Európe. V Bielorusku nájdete nedotknutú prírodu, nádherné hrady a zámky, ale i pulzujúcu metropolu Minsk.

Minsk je hlavné mesto Bieloruska s takmer 2 miliónmi obyvateľov. Je najviac rozvinutým mestom Bieloruska a turistom toho ponúka výrazne viac. Moderné kaviarne, reštaurácie, nočné kluby a veľmi živé centrum mesta. Nájdete tu však aj značnú časť sovietskej architektúry, ktorá pôsobí ako prehliadka aktuálneho i bývalého režimu.

Lacné letenky do Minsku viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let do Minsku zabezpečuje letecká spoločnosť Austrian Airlines, prípadne Belavia alebo ČSA. Trvá hodinu a štyridsaťpäť minút. S jedným presutpom možno do Bieloruska letieť aj so spoločnosťami Aeroflot, LOT či Air Baltic.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Bielorusku

Cestovné doklady do Bieloruska

Na vstup do krajiny budete potrebova platný cestovný pas a turistické víza.

Pre získanie vstupného víza do Bieloruskej republiky musíte predložiť na zastupiteľskom alebo konzulárnom úrade Bieloruskej republiky v Bratislave:

  • platný cestovný pas (najmenej o 90 dní musí prevyšovať dobu predpokladaného opustenia územia Bieloruska
  • vyplnený vízový dotazník v jednom vyhotovení (dotazník je možné vyplniť v slovenskom, ruskom, bieloruskom alebo anglickom jazyku
  • fotografiu 35x45 mm
  • doklad o zaplatení konzulárneho poplatku (platí sa v eurách a jeho výška závisí od typu víz, peniaze posielate na účet Veľvyslanectva Bieloruskej republiky na Slovensku)

Počasie v Bielorusku

Bielorusko sa nachádza v miernom kontinentálnom pásme s väčším množstvo letných zrážkok. V zimnom období sú tu veľké nádielky snehu, z ktorého následne na jar bývajú rozsiahlejšie povodne. Najteplejším mesiacom je júl s priemernou teplotou 18°C. Zrážky sú najvýdatnejšie v júni a v auguste, sneží často až do apríla.

Ceny v Bielorusku

Oficiálnym platidlom v Bielorusku je Bieloruský rubeľ.

Pre Slovákov je Bielorusko pomerne lacnou dovolenkovou destináciou. Ceny za bežné potraviny sú tu zhruba o tretinu nižšie, ako v našich končinách.

Ceny ubytovania v Bielorusku sú pre našinca často lákavé. Ubytovanie v hoteli viete rezervovať od 15 eur na noc. V Minsku nájdete super luxusné hotely svetových mien, ale aj jednoduché a lacné apartmány. Ceny si viete skontrolovať aj priamo na stránke Pelikána.

Ak si chcete požičať auto a prejsť si okolie Minsku, odporúčame auto rezervovať cez Pelikán a vyzdvihnúť si ho už priamo na letisku.

Aktuálny čas v Bielorusku

V Bielorusku je o hodinu viac ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Bieloruska

Pri vstupe do Bieloruska nie je žiadne očkovanie povinné.

Tipy, čo treba vidieť v Bielorusku

10 zaujímavostí o Bielorusku

1
Bielorusko je krajina nížin, najvyšší vrch tu má len 345 metrov
2
Ralph Lauren je pôvodom z bieloruského mesta Pinsk
3
Bielorusi konzumujú najviac zemiakov na jedného človeka na celom svete
4
Minsk má jednu z najdlhších ulíc Európy. Volá sa Ulica nezávislosti a je dlhá 15 kilometrov a 300 metrov
5
V Bielorusku je až jedenásť tisíc jazier
6
Internet je v Bielorusku regulovaný, jeho používatelia sú monitorovaní
7
Lesy pokrývajú až 40 percent Bieloruska
8
Bielorusko nestrieda letný ani zimný čas, rozhodlo sa len pre jeden
9
Mnohé krajiny po páde komunizmu zničili ich symboly a sochy. V Bielorusku je dodnes zachovaných vyše 400 rôznych podobizní Lenina
10
Bielorusku má problémy so zásobovaním pohonných látok. Pri návšteve autom sa preto odporúča voziť si náhradný kanister
Boli informácie na tejto stránke užitočné?