Skip to main content

Lacné letenky Bielorusko

Bielorusko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Bieloruska

Zaujímavé info o Bielorusku

Bielorusko je zrejme najmenej turisticky prebádaná krajina v Európe. Možno ste to nevedeli, ale pokojne by sme ho mohli prezývať krajinou tisícich jazier, rovnako ako Fínsko - nachádza sa tu vyše 11 tisíc jazier a sú považované za jedny z najkrajších v Európe. V Bielorusku nájdete nedotknutú prírodu, nádherné hrady a zámky, ale i pulzujúcu metropolu Minsk.

Minsk je hlavné mesto Bieloruska s takmer 2 miliónmi obyvateľov. Je najviac rozvinutým mestom Bieloruska a turistom toho ponúka výrazne viac. Moderné kaviarne, reštaurácie, nočné kluby a veľmi živé centrum mesta. Nájdete tu však aj značnú časť sovietskej architektúry, ktorá pôsobí ako prehliadka aktuálneho i bývalého režimu.

Lacné letenky do Minsku viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let do Minsku zabezpečuje letecká spoločnosť Austrian Airlines, prípadne Belavia alebo ČSA. Trvá hodinu a štyridsaťpäť minút. S jedným presutpom možno do Bieloruska letieť aj so spoločnosťami Aeroflot, LOT či Air Baltic.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Bielorusku

Cestovné doklady do Bieloruska

Na vstup do krajiny budete potrebova platný cestovný pas a turistické víza.

Pre získanie vstupného víza do Bieloruskej republiky musíte predložiť na zastupiteľskom alebo konzulárnom úrade Bieloruskej republiky v Bratislave:

  • platný cestovný pas (najmenej o 90 dní musí prevyšovať dobu predpokladaného opustenia územia Bieloruska
  • vyplnený vízový dotazník v jednom vyhotovení (dotazník je možné vyplniť v slovenskom, ruskom, bieloruskom alebo anglickom jazyku
  • fotografiu 35x45 mm
  • doklad o zaplatení konzulárneho poplatku (platí sa v eurách a jeho výška závisí od typu víz, peniaze posielate na účet Veľvyslanectva Bieloruskej republiky na Slovensku)

Počasie v Bielorusku

Bielorusko sa nachádza v miernom kontinentálnom pásme s väčším množstvo letných zrážkok. V zimnom období sú tu veľké nádielky snehu, z ktorého následne na jar bývajú rozsiahlejšie povodne. Najteplejším mesiacom je júl s priemernou teplotou 18°C. Zrážky sú najvýdatnejšie v júni a v auguste, sneží často až do apríla.

Ceny v Bielorusku

Oficiálnym platidlom v Bielorusku je Bieloruský rubeľ.

Pre Slovákov je Bielorusko pomerne lacnou dovolenkovou destináciou. Ceny za bežné potraviny sú tu zhruba o tretinu nižšie, ako v našich končinách.

Ceny ubytovania v Bielorusku sú pre našinca často lákavé. Ubytovanie v hoteli viete rezervovať od 15 eur na noc. V Minsku nájdete super luxusné hotely svetových mien, ale aj jednoduché a lacné apartmány. Ceny si viete skontrolovať aj priamo na stránke Pelikána.

Ak si chcete požičať auto a prejsť si okolie Minsku, odporúčame auto rezervovať cez Pelikán a vyzdvihnúť si ho už priamo na letisku.

Aktuálny čas v Bielorusku

V Bielorusku je o hodinu viac ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Bieloruska

Pri vstupe do Bieloruska nie je žiadne očkovanie povinné.

Letecké zaujímavosti o Bielorusku

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Bielorusku je: 0.

Tipy, čo treba vidieť v Bielorusku

10 zaujímavostí o Bielorusku

1
Bielorusko je krajina nížin, najvyšší vrch tu má len 345 metrov
2
Ralph Lauren je pôvodom z bieloruského mesta Pinsk
3
Bielorusi konzumujú najviac zemiakov na jedného človeka na celom svete
4
Minsk má jednu z najdlhších ulíc Európy. Volá sa Ulica nezávislosti a je dlhá 15 kilometrov a 300 metrov
5
V Bielorusku je až jedenásť tisíc jazier
6
Internet je v Bielorusku regulovaný, jeho používatelia sú monitorovaní
7
Lesy pokrývajú až 40 percent Bieloruska
8
Bielorusko nestrieda letný ani zimný čas, rozhodlo sa len pre jeden
9
Mnohé krajiny po páde komunizmu zničili ich symboly a sochy. V Bielorusku je dodnes zachovaných vyše 400 rôznych podobizní Lenina
10
Bielorusku má problémy so zásobovaním pohonných látok. Pri návšteve autom sa preto odporúča voziť si náhradný kanister