Skip to main content

Lacné letenky Bulharsko

Bulharsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Bulharska

Zaujímavé info o Bulharsku

Hľadáte lacnú letenku do Bulharska? Výhodné ubytovanie v hoteli či apartmáne alebo celý dovolenkový pobyt v Bulharsku? Na Pelikan.sk si môžete porovnať ceny leteniek, ubytovania, prenájmu áut, poistiť sa pred cestou, no ponúkame aj kompletnú dovolenku v Bulharsku. Medzi najobľúbenejšie bulharské destinácie patria Sofia, Burgas či Varna.

Bulharsko očarí svojimi krásnymi plážami, ktoré sa hravo vyrovnajú aj tým z Chorvátska, Talianska, či z Francúzka. V Bulharsku Vás ale naopak poteší to že nebudete musieť za svoj pobyt loviť príliš hlboko do peňaženky.

Lacné letenky do Bulharska

Letecky sa do Bulharska môžete dostať veľmi lacno z Budapešti, ale aj z Viedne. Lety z oboch miest smerujú do 3 najpopulárnejších miest Bulharska - do Sofie, do Varny, ale aj do Burgasu. Najlacnejšie letenky do Bulharska tradične ponúkajú Ryanair a Wizzair.

Viac Zobraziť menej

Top mestá v Bulharsku

Sofia

Sofia je hlavým mestom Bulharska a v dnešnej Európe nemá významné postavenie z hľadiska turistického, politického či ekonomického. Kedysi to všetko však mohlo byť úplne inak – nechýbalo totiž veľa a Sofia sa mohla stať hlavným mestom Rímskej ríše.

Sofia prešla mnohými zmenami majiteľov a niekoľkokrát bola vyplienená, dnes je však hlavným mestom Bulharska, najchudobnejšej krajiny Európskej Únie. Mesto je oveľa lepšie zachované a krajšie ako napríklad susedná Bukurešť, ale nedostatok financií pre jeho údržbu je miestami dosť zjavná, najmä mimo úplného centra mesta.

Sofia patrí medzi obľúbené destinácie Slovákov a to najmä vďaka lacnému leteckému spojeniu z Bratislavy. Priamy let trvá približne hodinu a pol. Slováci lietajú do Sofie najradšej s leteckou spoločnosťou Wizzair, dostanú sa tam však aj z Viedne leteckou spoločnosťou Austrian Airlines alebo Bulgaria Air.

Medzinárodné letisko v Sofii je hlavné bulharské letisko, ktoré sa nachádza 10 kilometrov od východne od centra mesta. Letisko využíva jednu pristávaciu dráhu s dĺžkou 3600 metrov. Letisko rastie na popularite a jeho služby ročne využíva už takmer 5 miliónov pasažierov.

Burgas

Burgas je piate najväčšie mesto Bulharska s počtom obyvateľov cca 212 000. Nájdete tu aj druhý najväčší prístav v Bulharsku. Mesto je cenovo prístupné a večer veľmi živé turistické letovisko s množstvom kaviarničiek, reštaurácií, či kostolíkov.

Najdôležitejšie z pohľadu turizmu je medzinárodné letisko, nakoľko do Burgasu prilietajú dovolenkári cestujúci na juh Bulharska do ďalších stredísk ako Kiten, Nesebar, Primorsko či Slnečné pobrežie. Súčasné centrum Burgasu je pre Slovákov skutočne atraktívne a jeho tepnou sa stal bulvár Alexandrovska vedúci z južného autobusového nádražia smerom na sever.

Burgas ani tak neláka na historické pamiatky, ako skôr na kvalitný a intenzívny nočný život. Nachádza sa tu množstvo výborných reštaurácií s tradičnými bulharskými dobrotami a jedlom od výmyslu sveta lahodiacim niekedy netradičným turistických chúťkam. Je tu takisto množstvo múzeí a kostolov.

Lacné letenky do Burgasu viete rezervovať najmä z Bratislavy a Košíc. Priamy let trvá približne dve a pol hodiny. Slováci lietajú do Bulharska najradšej s leteckými spoločnosťami Smartwings, Ryanair, alebo charterovými letmi cestovných kancelárií.

Hlavné medzinárodné letisko v Burgase alebo staršie je letisko na juhovýchode krajiny a druhé najväčšie letisko v krajine. Od Burgasu je vzdialené takmer 10 km juhovýchodne, v mestskej časti Sarafovo.

Varna

Slnečná Varna je tretie najväčšie mesto Bulharska, no často ju prezývajú tiež letným hlavným mestom Bulharska. Je už roky ideálnou dovolenkovou destináciou. Okrem pokojného mora a množsvom slnečných dní v roku vás ohúri krásnymi parkmi, záhradami so scenériou mora a nekonečnou mestskou plážou.

Varna je okrem iného aj kúpeľné mesto. Takže sem za relaxom a oddychom môžete zavítať kedykoľvek v roku. Varna má veľmi živý nočný život, ktorý je ďalším z dôvodov, prečo sem neustále prúdia húfy dovolenkárov zo Slovenska i Čiech.

Hľadáte lacné letenky do Bulharska? Letenky do Varny viete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let do Varny zabezpečuje letecká spoločnosť Austrian Airlines a Wizz Air. S jedným prestupom môžete do Varny letieť so spoločnosťami Bulgaria Air, Turkish Airlines či Smart Wings.

Užitočné info o Bulharsku

Aké cestovné doklady potrebujem pri ceste do Bulharska?

Do Bulharska nepotrebujete cestovný pas, bude vám stačiť platný občiansky preukaz. Platnosť občianského preukazu musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti však musia mať vlastný cestovný pas.

Počasie v Bulharsku

Bulharsko má veľmi podobné počasie tomu slovenskému. Pre túto krajinu sú typické príjemné letá s teplotami pohybujúcimi sa mierne pod 30ºC. Najviac turistov mieri na pobrežie Čierneho mora, kde sú priaznivé podmienky na kúpanie a voda v mori stúpne v auguste až na 25ºC.

Leto v Bulharsku vie byť poriadne horúce. Slnečné a teplé počasie s priemernou teplotou 23°C trvá od apríla do septembra. V lete dosahuje najvyššia denná teplota 34°C. V silnom južnom prúdení tropického vzduchu býva teplejšie vo vnútrozemí krajiny ako na pobreží. Teplota vody Čierneho mora od júna do septembra má v priemere 23°C.

Ceny v Bulharsku

Národnou menou v Bulharsku je lev. Nie je na škodu mať hotovosť aj kartu. Eurá sa však dajú vo veľmi dobrom kurze zmeniť aj v Bulharsku. Peniaze si môžete rozmeniť v hociktorej banke, v zmenárňach, na pošte, ako aj takmer vo všetkých cestovných kanceláriách, hoteloch a kempingoch.

Skoro vo všetkých verejných prevádzkach a v bankomatoch sa môžu používať kreditné karty ako sú Visa, MasterCard, American Express, Diners, atď. Platba kartou je asi najvýhodnejší spôsob, aj keď v reštauráciách sa pri platbe kartou môžete stretnúť s minimálnou výškou konzumácie 5 bulharských levov.

Hľadáte lacné ubytovanie v Bulharsku? Na stránke hotely.pelikan.sk nájdete veľmi lacné ubytovanie v apartmánoch a hoteloch aj počas letnej sezóny a s výhodnými cenami. Za 1 noc pre 1 osobu dáte najmenej 11 eur.

Aktuálny čas v Bulharsku

V Bulharsku je o hodinu viac ako na Slovensku.

Aké očkovania sú pred cestou do Bulharska povinné?

Pri cestovaní do Bulharska nie sú povinné žiadne očkovania.

Letecké štatistiky o Bulharsku

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Bulharska za posledný týždeň stála iba 30,00 €?

  • Ak ste sa rozhodli cestovať do Bulharska, odporúčame vám navštíviť mestá ako Burgas, Sofia, Varna, Plovdiv, Stara Zagora.

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Bulharsku je: 3.

Tipy čo vidieť v Bulharsku

10 zaujímavostí o Bulharsku

1
Súhlasné a záporné kývanie hlavou má v Bulharsku presne opačný význam ako u nás. Bulharské „áno“ znamená „nie“
2
Bulharsko patrí medzi najvýznamnejších svetových producentov vín. V tejto krajine sa ročne vyrobí až 200 tisíc ton vína
3
Bulhari sa pýšia aj dvomi veľmi zaujímavými prvenstvami vo svete techniky. Prvé digitálne hodinky vynašiel bulharský inžinier Peter Petroff
4
Pri gajdách si každý vybaví írsku, prípadne škótsku tradičnú hudbu, no len málokto vie, že aj Bulharsko má svoje gajdy. Nazývajú sa: kaba gajdy
5
Jedna tretina Bulharska je pokrytá lesom
6
70-80 percent oleja z ruží v parfémoch sveta pochádza z Bulharska
7
Jogurty v Bulharsku majú špecifickú chuť, po ktorej baží nejeden dovolenkár. Môže za to baktéria s názvom Lactobacillus bulgaricus, ktorá sa vyskytuje iba v Bulharsku
8
Ak ste milovníci minerálnych vôd, nepochybne si v tejto krajine prídete na svoje. Bulharsko má viac ako 700 minerálnych prameňov
9
Sofia je druhé najstaršie mesto Európy. Má vyše 9000 rokov
10
Najznámejší Bulharsi všetkých čias sú Cyril a Metod