Skip to main content

Lacné letenky Chorvátsko

Chorvátsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Chorvátska

Zaujímavé info o Chorvátsku

Hľadáte lacnú letenku do Chorvátska? Výhodné ubytovanie v apartmáne či hoteli v Chorvátsku? Na Pelikan.sk si môžete porovnať ceny leteniek, ubytovania či prenájmu áut v celom Chorvátsku.

Chorvátsko dlhé roky patrí medzi Slovákmi k najobľúbenejším letným destináciám. Ponúka dokonalé pláže, historické mestečká a množstvo neprebádaných ostrovov v Jadranskom mori. Medzi najväčšie klasiky Chorvátska patria Dubrovnik a Zadar, ale nech už si vyberiete ktorékoľvek mesto alebo mestečko pri mori, zľú voľbu nespravíte. Dovolenka v Chorvátsku jednoducho poteší vždy.

Medzi ďalšie populárne miesta patria tiež národný park Plitvické jazerá, ostrovy ako Brač, Krk alebo Korčula, ale aj hlavné mesto Záhreb.

Lacné letenky do Chorvátska

Ešte donedávna bolo najbežnejším spôsobom ako sa dostať do Chorvátska dlhé cestovanie autom. Dnes však už viaceré letecké spoločnosti ponúkajú lacné letenky do Chorvátska, hlavne do Záhrebu a do Splitu. Do Splitu sa dostanete dokonca aj z Bratislavy. Let do Chorátska trvá len 1 hodinu.

Viac Zobraziť menej

Top mestá v Chorvátsku

Záhreb

Obrovskou výhodou hlavného mesta Chorvátska, Záhrebu, je, že nie je tak veľký a všade to máte blízko. Pokojne si jedno popoludnie rezervujte na to, že sa budete túlať uličkami jeho starého mesta.

Ďalšou nespornou výhodou sú jeho ceny, keď sa suma za obed v reštaurácii alebo posedenie v kaviarni pohybuje na približne rovnakej úrovni ako je to u nás. Priamo v historickom centre sa nachádza aj rozsiahly park, do ktorého máte vstup zdarma.

Či už sa vyberiete do Záhrebu v lete alebo v zime, určite si nenechajte ujsť tunajšiu katedrálu. Podľa historikov patrí medzi sto najkrajších a najcennejších pamiatok sveta. Stavba dokončili ešte v jedenástom storočí, no žiaľ o dvesto rokov neskôr ju zničili Tatári. Pri obnove sa architekti zamerali najmä na gotický štýl, ktorý jej momentálne najviac dominuje.

Záhreb bol dlhé roky známy ako centrum dobrej zábavy a hudby. Ľudia akobychceli zabudnúť na to negatívne, čo bolo okolo nich a preto sa radšej bavili a vytvárali si okolo seba harmonickú atmosféru. Táto tradícia sa udržiava naďalej a v meste nájdete niekoľko kvalitných klubov.

To isté platí o športových podujatiach, ktorých tu počas roka nájdete neúrekom. Okrem prvotriedneho futbalu sa tu hráva výborný basketbal, volejbal, ale vedia tu uskutočniť aj preteky v zjazdovom lyžovaní!

Lacné letenky do Záhrebu možno rezervovať výhodne najmä z Viedne. Dostanete sa tam komfortne a bez prestupu s aerolinkami Croatia Airlines a Austrian Airlines, prípadne s jedným prestupom so spoločnosťou Lufthansa alebo Air Serbai. Priamy let trvá približne hodinu.

Najväčšie a najrušnejšie chorvátske letisko sa nachádza v hlavnom meste Záhreb. Leží 10 kilometrov juhovýchodne od hlavnej stanice v Záhrebe. Základňu tu má letecká spoločnosť Croatia Airlines.

Zadar

Geografická poloha uprostred Jadranu robí zo Zadaru výborný východiskový bod na dovolenku v Chorvátsku. Považujeme ho za centrum Severnej Dalmácie a je veľmi ľahko dostupnou destináciou či už autom alebo letecky.

Vďaka svojej pozícii na mape, na rozmedzí viacerých zemepisne odlišných chorvátskych regiónov v susedstve historických mestečiek ako sú Nin, Pag, Biograd, Obrovac, Benkovac.

Mesto Zadar je v podstate šikovným spojením historických krás a všetkých výhod, ktoré potrebuje dnešný cestovateľ, pričom ponúka mnohé turistické atrakcie, ideálne ubytovanie, autochtónne gurmánske delikatesy, kultúrne pamiatky, moderné športoviská a pestrý program možných výletov.

Napokon, Zadar je jednou z najpopulárnejších chorvátskych turistických destinácií a podľa londýnskych novín Guardian je vysloveným “centrom zábavy na Jadrane”, respektíve “chorvátskou Mekkou cool atmosféry”.

Lacné letenky do Zadaru možno rezervovať výhodne najmä z Viedne. Dostanete sa tam komfortne s aerolinkami Croatia Airlines, Eurowings, Austrian Airlines či Lufthansa. Priamy let trvá približne hodinu. Letisko Zadar nájdete v mestečku Zemunik Donji. Od Zadaru je vzdialené len 8 km.

Letisko Zadar malo ako jedno z mála letísk na svete pristávaciu dráhu prepojenú s cestou verejnej komunikácie. Táto cesta bola však po nátlaku Európskej Únie v roku 2010 uzavretá.

Split

Split je dominantným kultúrnym a hospodárskym centrom Chorvátska. Ide zároveň o najrušnejšie pobrežné mesto tejto slnečnej krajiny. Vďaka svojej polohe je Split jedno z najslnečnejších miest nie len v Chorvátsku, ale v celej Európe. V skratke je to mesto, ktorému nechýba nič, po čom by srdce dovolenkára zatúžilo.

Bary, reštaurácie, nočný život, moderná promenáda Riva. Mesto južanského temperamentu a križovatka všetkých ciest po strednom Jadrane je známe tiež pod názvom Spalato. Split učaruje každému návštevníkovi, pretože ponúka množstvo rozmanitých možností všakovakého druhu pre strávenie plnohodnotných dní vytúženej dovolenky v Chorvátsku.

V Splite si prídu na svoje aj turisti hľadajúci stopy minulosti, prepojenie histórie s kúskom navštívenej zeme či kultúrne vyžitie. Svoj hlad po poznaní môžu utíšiť v historickom centre mesta, kde sa koncentrujú najvýznamnejšie historické pamiatky Splitu.

Pobyt v Splite je napokon aj skvelým východiskom pre objavovanie celého Chorvátska. Či už smerujete do Splitu autom, alebo letecky, len pár desiatok kilometrov od tejto metropoly nájdete jedny z najkrajších pláží Chorvátska. Zo Splitu je to len na skok na Makarsku riviéru či Šibenik, prípadne na obľúbené ostrovy Brač a Hvar.

Lacné letenky do Splitu možno rezervovať výhodne najmä z Viedne. Dostanete sa tam komfortne s aerolinkami Croatia Airlines, Eurowings, Austrian Airlines či Lufthansa. Priamy let do Splitu trvá približne hodinu.

Medzinárodné letisko v Splite, nazývané aj letisko Resnik, sa nachádza zhruba 20 kilometrov od mesta. Je to druhé najrušnejšie letisko v Chorvátsku, pričom väčšinu cestujúcich tvoria dovolenkári smerujúci za oddychom z mnohých európskych miest.

Dubrovník

Vyše tisíc rokov histórie tohto nádherného a legendárneho chorvátskeho mesta je prítomných v každej jeho časti. Dubrovník je mesto – múzeum a živé javisko, ideálne spojenie histórie a súčasnosti.

Obkolesujú ho stredoveké hradby, dlhé 1940 m, ktoré sa zachovali v pôvodnom stave a sú otvorené pre návštevníkov ako najväčšia atrakcia. Od roku 1979 je mesto pod ochranou UNESCO. Dubrovník je v prvom rade kultúrnou destináciou, ktorá okrem pamiatkového bohatstva ponúka množstvo kultúrnych udalostí a festivalov.

Dubrovník je aj dovolenkovou destináciou, ktorá má vynikajúce letecké spojenie so všetkými významnejšími európskymi mestami. Dubrovník prináša skvelú možnosť stretnúť veľké množstvo sólo cestovateľov, ktorí sa rozhodli preskúmať Balkán. Mesto je priam stvorené pre objavovanie starého mesta, pláži, výlety loďkami, bicyklovanie či turistiku.

Okrem toho ponúka široký výber ubytovania a je výborným odrazovým mostíkom pre výlety do neďalekých oblastí, akými sú napríklad ostrov Korčula, Bosna a Hercegovina či Čierna Hora. Dubrovník sa nachádza na úplnom juhi Chorvátska.

Lacné letenky do Dubrovníka možno rezervovať výhodne najmä z Viedne. Dostanete sa tam komfortne s aerolinkami Croatia Airlines, Eurowings, Austrian Airlines či Lufthansa. Priamy let trvá približne hodinu.

Medzinárodné letisko v Dubrovníku, taktiež prezývané aj letisko Čilipi sa nachádza len 15 kilometrov od historického centra mesta. Je to tretie najrušnejšie letisko v Chorvátsku. Je mimoriadne obľúbené najmä u dovolenkárov cestujúcich za oddychom, morom a krásami tohto regiónu.

Užitočné info o Chorvátsku

Aké cestovné doklady potrebujem do Chorvátska?

Do Chorvátska nepotrebujete cestovný pas, bude vám stačiť platný občiansky preukaz. Platnosť občianského preukazu musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas.

Aké je počasie v Chorvátsku?

Klíma v Chorvátsku pozdĺž jadranského pobrežia je mierna mediteránska. V lete je hlavne pekné počasie s priemernými dennými teplotami okolo 30 stupňov. Zimy sú na pobreží mierne s dennými teplotami okolo 5-10 stupňov. V auguste je teplota mora najvyššia a môže dosiahnuť aj 27 stupňov a v zime neklesá pod 9 stupňov.

Jadranské pobrežie má typické stredozemné podnebie podobné ostatným regiónom Jadranu. Po celý rok sa vyznačuje suchým, teplým a slnečným počasím, zima býva mierna. Letné teploty sa pohybujú v priemere maxima okolo 30°C. Východná časť krajiny máva teplé leto a chladnú zimu. Severozápadná časť krajiny zasahujú alpské podmienky so silnými zrážkami, miernym letom a veľmi chladnou zimou.

Aké sú ceny v Chorvátsku?

Národnou menou v Chorvátsku je Chorvátska kuna, no platiť možno takmer všade aj eurom. V porovnaní so Slovenskom sú v Chorvátskych obchodoch ceny za potraviny, približne ako u nás. Len pivári majú smolu, pivo je tam omnoho drahšie v reštauráciach a aj v obchodoch.

Mnoho ľudí ceny potravín v Chorvátsku zaujímajú z toho dôvodu, že na dovolenku do Chorvátska cestujú bez zabezpečenia stravy a chcú si ju pripravovať sami. Pred cestou do vašej konkrétnej destinácie si pozrite názov lokálneho supermarketu, aktuálne letáky s cenami jedál a pitia totiž nájdete aj priamo na ich webstránkach.

Hľadáte lacné ubytovanie v Chorvátsku? Ceny ubytovania a vzdialenosť vášho apartmánu alebo hotela od centra či pláže si môžete skontrolovať a rezervovať priamo cez Pelikán.

Ak sa rozhodnete ísť do Chorvátska letecky, odporúčame požičať auto vopred, rezervovať si ho môžete aj priamo cez Pelikán.

Aký je aktuálny čas v Chorvátsku?

V Chorvátsku je toľko hodín, koľko je na Slovensku.

Letecké štatistiky o Chorvátsku

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Chorvátska za posledný týždeň stála iba 55,00 €?

  • Ak ste sa rozhodli cestovať do Chorvátska, odporúčame vám navštíviť mestá ako Split, Zadar, Dubrovník, Záhreb, Rijeka.

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Chorvátsku je: 6.

Tipy čo vidieť v Chorvátsku

10 zaujímavostí o Chorvátsku

1
Prvá vodná elektráreň na svete sa nachádza na rieke Krka, blízko Šibenika
2
Mestečko Hum na Istrii je s 23 obyvateľmi uvedené v Guinessovej knihe rekordov ako najmenšie mesto
3
V Chorvátsku vznikla prvá kravata a dodnes ju nosia stovky miliónov mužov po celom svete
4
Z Chorvátska pochádza aj Dalmatínsky pes, konkrétne z Dalmácie
5
Dôvod pomenovania chorvátskeho platidla kuna je ten, že v minulosti lovci platili ich kožušinami
6
Najznámejším národným parkom sú Plitvice, kde pred 50 rokmi vznikli nesmrteľné filmy o náčelníkovi Apačov Vinnetuovi
7
V Zadare vznikol prvý morský organ, ktorý vyhráva vplyvom mora a vetra
8
Z Chorvátska pochádzal jeden z najznámejších cestovateľov histórie – Marco Polo
9
Chorvátsko má 1246 ostrovov, čo ho radí za Grécko na 2. miesto v Stredomorí
10
Nicola Tesla sa narodil v chorvátskej dedine Smiljan