Skip to main content

Lacné letenky Dublin

Írsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Dublinu

Zaujímavé info o Dubline

Na brehoch zátoky Dublinského zálivu neďaleko pohorí Wicklow Mountain sa rozkladá hlavné mesto zeleného ostrova – Dublin. Malá metropola s veľkou reputáciou.

Dublin a večne vtipkujúci Íri sú preslávení po celom svete uvoľnenou atmosférou, hedonizmom a veľkým kusom histórie, umenia či kultúry. Povedané jazykom samotných Írov, vždy tu panuje „craic" (zábava).

Možno je to skvelou živou hudbou hrajúcou z bonvivánskej štvrte Temple Bar, možno pivom Guinness, ktorý tu tečie potokmi... Dôvodov je naozaj mnoho. Nečudo, že ho Lonely Planet zaradil do zoznamu 10 najlepších miest sveta, ktoré treba navštíviť. V hlavnom meste smaragdového ostrova to jednoducho žije.

Je mimoriadne obľúbený aj v očiach Slovákov. Lacné letenky do Dublinu kúpite už priamo z Bratislavy. Lieta odtiaľ priamo letecká spoločnosť Ryanair. Let trvá 2 hodiny a 55 minút. Spoločnosť Ryanair lieta priamo do Dublinu aj z Budapešti a Prahy.

Z Viedne môžete letieť do Dublinu priamo so spoločnosťou Air Lingus alebo so zvyčajným jedným prestupom s leteckými spoločnosťami Austrian Airlines či SWISS International Airlines. Z našich končín sa do Dublinu najčastejšie lieta na letisko Dublin.

Viac Zobraziť menej

Užitočné info o Dubline

Cestovné doklady do Írska

Na vstup do krajiny vám stačí platný občiansky preukaz alebo pas.

Počasie v Dubline

Najteplejším mesiacom je júl s priemernou teplotou 16 °C , počas ktorého môže teplotné maximum dosiahnuť 19 °C. Najchladnejším mesiacom je január s priemernou teplotou 5 °C.

Kedy je teda dovolenka v Dubline tá správna voľba? Počas leta sú ulice mesta preplnené turistami, čo sa odráža aj na cenách. Ideálnym obdobím na návštevu tak bude najmä máj-jún a september. Teplotné maximá tu vtedy dosahujú 15-17 °C. Počas týchto mesiacov zvykne pršať menej ako zvyčajne. Dáždnik si však so sebou rozhodne vezmite.

Ceny v Dubline

Národnou menou je Euro, peniaze teda pred cestou zamieňať nemusíte.

Hľadáte hotel v Dubline? Čím bližšie atraktívnych pamiatok v centre, akými je napríklad Trinity College, tým je ubytovanie drahšie. Ceny ubytovania a vzdialenosť od centra si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Centrum mesta sa dá prejsť aj na pešo. Ak však chcete navštíviť vzdialenejšie atrakcie, mestská doprava sa vám zíde. Verejná doprava je tvorená sieťou autobusov, ľahkých vlakov LUAS, ktoré premávajú po dvoch hlavných linkách, a vlakov DART, ktorých trasa kopíruje pobrežie Dublinského zálivu a sú ideálne najmä na cestu z dublinských predmestí.

Taxíky v meste patria medzi tie drahšie v Európe.

Šoférovanie v Dubline je v porovnaní s inými európskymi metropolami menej náročné. Vyhnite sa však časom ranných a večerných dopravných špičiek. Ak sa rozhodnete preskúmať Írsko na vlastnú päsť autom, toto vám odporúčame požičať už pri letisku. Rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán.

Aktuálny čas v Dubline

V Dubline je o jednu hodinu menej ako na Slovensku.

Tipy, čo treba vidieť v Dubline

10 zaujímavostí o Dubline

1
Dublin bol založený Vikingami v 9. storočí
2
Dublin má najmladšie obyvateľstvo v Európe. Približne 50 % obyvateľov má menej ako 25 rokov
3
Írsko zažilo za posledných 20 rokov divoké ekonomické zmeny. V priebehu rokov 1995-2008 krajina expandovala a vyslúžila si prezývku keltský tiger. Následne doľahla na Írsko svetová finančná kríza a ekonómia sa ocitla v hlbokej recesii, z ktorej sa následne pomaly otriasla
4
Svätý Valentín, patrón všetkých zaľúbencov, je pochovaný v Dubline, v kostole Whitefriar Street Church
5
Dublin má približne 1,2 milióna obyvateľov, čo z neho činí najväčšie mesto ostrova
6
Slávna dublinská univerzita Trinity College sa pýši mnohými prominentnými absolventami, ako je Oscar Wilde (Portrét  Doriana Graya), Jonathan Swift (Gulliverove cesty) a Bram Stoker (Drakula)
7
V Dubline sa vyprodukuje každý deň vyše 10 miliónov pínt (pohárov) piva Guinness
8
Z Dublinu pochádza mnoho slávnych hudobníkov, ako napríklad the Dubliners, Sinead O’Connor a U2
9
Dublin alebo “Dubh Linn” znamená doslovne “čierna mláka” (jazero)
10
V Dubline nájdete park Phoenix, ktorý je jedným z najväčším mestských parkov Európy. Rozkladá sa až na 707 hektároch