Skip to main content

Lacné letenky Indonézia

Indonézia - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Indonézie

Zaujímavé info o Indonézii

Hovoriť o Indonézii ako o jednom celku je takmer nemožné. Rozprestiera sa na 17 tisíc ostrovoch, z ktorých len 6 tisíc je obývaných. Žije tu 240 miliónov ľudí, čo je po Číne, Indii a USA jeden z najväčších národov na svete. Indonézia je zároveň najľudnatejšou moslimskou krajinou.

Celková dĺžka Indonézie z najsevernejšieho miesta Sumatry Sabang, k nejjihovýchodnějšímu miestu na Irian Jaya (indonézska časť Papuy) dosahuje skoro 5 tisíc kilometrov. Súostrovím prechádza pás sopiek, z ktorých rad je stále činný.

Medzi najobľúbenejšie destinácie Indonézie patrí jednoznačne ostrov Bali, hlavné mesto Jakarta či Jáva. Lacné letenky do Indonézie viete rezervovať aj z našich končín. Priamy let do Indonézie z letiska Viedeň, Budapešť či Praha neexistuje, avšak pomerne komfortne možno cestovať s jedným prestupom so spoločnosťami ako Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines či Garuda Indonesia.

Viac Zobraziť menej

Top mestá v Indonézii

Bali

Najkrajší ostrov Indonézie. Tak zvyknú prezývať Bali. Ostrov bohov a démonov, krásnych pláží, azúrového mora, ryžových polí a vulkanických hôr. Mnohí sa domnievajú, že ide o samostatný štát. No v skutočnosti je len jedným zo 17 000 ostrovov Indonézie.

Odporúčame požičať si skúter alebo motorku a prejsť si ostrov na vlastnú päsť. Síce sa tu jazdí vľavo a vládne mierny dopravný chaos, na to si ale rýchlo zvyknete. Bali je ten ostrov, na ktorý sa dokážete zbaliť do jedného batôžteku. Mnoho cestovateľov si zbalí iba pár kusov oblečenia, a domov sa potom vracajú s vecami nakúpenými za viac než prijateľné ceny. Ak vás omrzí pláž, stačí ísť kúsok do stredozemia, kde nájdete džungľu, hory, sopku, krásne chrámy alebo ryžové polia.

Z našich končín sa viete na Bali (letisko Denpasar) najlepšie dopraviť z Viedne, Budapešti a Prahy, no obľúbené sú aj letecké spojenia zo vzdialenejších letísk ako Rím, Benátky, Miláno alebo zo susedných letísk z Poľska. Pre mnohých ľudí je rozhodujúca cena letenky, iný vyhľadávajú komfortný palubný servis a logické časy odletov resp. príletov.

S Emirates viete letieť na Bali super komfortne z Viedne, Budapešti, ale aj Prahy a v cene leteniek je zahrnutá podpalubná batožina (najmenej 20 kg), cestujete s jedným prestupom v Dubaji. Qatar Airways, podobne ako ich najväčší konkurent z Emirátov, lietajú z Viedne, Budapešti a Prahy na Bali s jedným prestupom v Dohe. Opäť je v cene letenky zahrnutá aj podpalubná batožina (30 kg).

Na dovolenku na Bali môžete letieť aj špičkovou päťhviezdičkovou aerolinkou Eva Air. Aerolinka kladie veľký dôraz na bezpečnosť a servis v prevádzkovaní letov. Na Bali vás dopravia s jedným prestupom aj Thai Airways s najlepšou ekonomickou triedou na svete. Turkish Airlines lietajúce do najviac destinácií na svete samozrejme nemôžu chýbať. Sú známe svojou tureckou pohostinnosťou na palube a pri ceste na Bali umožňujú vziať si so sebou až 2 batožiny s váhou do 23 kilogramov. Lietajú z Viedne, Košíc, Budapešti a Prahy.

Jakarta

Pre niekoho len transfer na Bali, pre niekoho vstupná brána pre cestovanie po Indonézii. Jakarta, hlavné mesto Indonézie, 10-miliónová metropola, jedna obrovská zmes kultúr, tradícii, gigantických dopravných zápch a úžasných gastronomických zážitkov. Nachádza sa na ostrove Jáva. Toľko ľudí na jednom mieste sotva uvídite niekde inde na svete!

Vďaka medzinárodnému letisku Soekarno–Hatta bude s najväčšou pravdepodobnosťou práve Jakarta vstupnou bránou do vašej dovolenky v Indonézii. Len ťažko nájdete miesto s takouto energiou. Preto ho čo najlepšie vnímajte všetkými zmyslami, budete očarení!

Indonézia je nádherné a rozmanité miesto. Je to bezpečná exotika, ktorá sľubuje skutočné dobrodružstvo na viac ako 17 000 ostrovoch. Pre Európana je lacnou krajinou. Samozrejme záleží to aj od toho, akým spôsobom cestujete, kde sa stravujete a čo od vášho výletu očakávate. Ale od ubytovania, cez jedlo, zapožičanie surfu, či skútru až po fľašu alkoholu tu dáte za väčšinu vecí len pár eur.

Lacné letenky do Indonézie viete rezervovať aj z letísk Viedeň, Budapešť či Praha. Priamy let do Indonézie z našich končín neexistuje. Avšak veľmi komfortne možno letieť s jedným prestupom s leteckými spoločnosťami ako Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines či Garuda Indonesia.

Užitočné info o Indonézii

Víza a cestovné doklady do Indonézie

Do Indonézie potrebujete cestovný pas. Platnosť pasu musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate. Deti musia mať vlastný cestovný pas. A áno budete potrebovať aj víza.

Ak chcete navštíviť Indonéziu na menej ako tridsať dní, bude vám stačiť jednoduché 30-dňové vízum, ktoré vybavíte pohodlne po prílete priamo na letisku za niekoľko minút. Občania SR majú toto vízum bez poplatku. Potrebujete ale pas platný minimálne šesť mesiacov od príletu, kópiu spiatočnej letenky a dve voľné strany v pase. Toto vízum sa nedá predĺžiť.

V prípade dlhšej dovolenky je možné požiadať o 60-dňové vízum na indonézskej ambasáde v Bratislave. Okrem spomínaných podmienok je treba priložiť aj vyplnenú žiadosť (ktorú nájdete na stránke Indonézskej ambasády ) s farebnou fotografiou (ako na pas) a platnú spiatočnú letenku v termíne maximálne do 60 dní od príletu do Indonézie. Za jednovstupové vízum sa platí poplatok cca 50 eur a jeho vybavenie trvá oficiálne cca 24 hodín.

Počasie v Indonézii

Do Indonézie môžete pokojne zamieriť počas celého roka. Teploty sa celé mesiace pohybujú na príjemných 30ºC s dlhými hodinami žiariaceho slnka. Voda v mori so svojimi 26º C až 29º C priam láka na kúpanie.

Indonézia sa nachádza len 8º južne od rovníka, čo tejto krajine zabezpečuje tropické podnebie so stabilne vysokými teplotami počas celého roka. Teploty sa pohybujú medzi 29 – 33º C počas 12 mesiacov, no výrazne cítiť rozdiel medzi dvomi ročnými obdobiami.

Tzv. obdobie dažďov, kedy spadne najväčšie množstvo zrážok, trvá od novembra do marca. Vlhkosť vzduchu dosahuje hodnoty až 85%. Suché obdobie začína v apríli a trvá do októbra. Nočná teplota neklesá pod 22º C.

Ceny v Indonézii

Eurá si bez problémov zameníte aj na letisku v Jakarte alebo Denpasare, menou je indonézska rupia. V mestách a turistických centrách sú k dispozícii bankomaty a rovnako v obchodoch sa dá platiť kartou.

Hľadate lacné ubytovanie na ostrove Bali? Pelikán sa kamoší s mnohými rezortmi v Indonézii, ale aj slovenskými a zahraničnými cestovnými kanceláriami. Vďaka tomu si na Pelikan.sk viete pozrieť a skontrolovať aktuálnu ponuku dovoleniek v najväčšom množstve hotelov a rezertov. Ubytovanie kombinuje letenky, hotel a často aj transfer či all inclusive služby.

Ubytovanie v Indonézii je veľmi rôznorodé a naozaj záleží len na vás, po čom túžite a ako chcete stráviť vašu dovolenku. Nájdete tu všetko, od drahých krásnych obrovských rezortov až po lacnejšie malé hostely.

Aktuálny čas v Indonézii

V Indonézii je o šesť hodín viac ako na Slovensku.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Indonézie

Očkovanie pred návštevou Indonézie nie je nutné, avšak všeobecne sa odporúča pre Indonéziu dať sa zaočkovať proti brušnému týfusu a žltačke typu A a B. Napr. v rezortoch na Bali je však len veľmi malá šanca, že sa niektorou s týchto chorôb nakazíte.

Horúčka Dengue sa v turistických oblastiach vyskytuje len veľmi málo a aj to väčšinou len v období dažďov (december - marec). Je však potrebné sa pred komármi chrániť, a v tomto prípade sú domáce prostriedky oveľa účinnejšie ako tie čo si priveziete.

Letecké štatistiky o Indonézii

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Indonézie za posledný týždeň stála iba 409,00 €?

  • Ak ste sa rozhodli cestovať do Indonézie, odporúčame vám navštíviť mestá ako Bali, Jakarta, Balikpapan, Medan, Surabaya.

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Indonézii je: 2.

Tipy, čo treba vidieť v Indonézii

10 zaujímavostí o Indonézii

1
Jednotlivé ostrovy Indonézie sa od seba zásadne líšia. Najcivilizovanejšia Jáva je moslimská, vedľajšie turistické Bali je hinduistické, východný Flores zase kresťanský
2
Keďže je Indonézia značne rozsiahla, prechádzajú ňou tri časové pásma
3
Zhruba polovica obyvateľstva krajiny žije z menej než 2 dolárov na deň
4
Na Jáve boli objavené pozostatky druhu Homo erectus
5
Prvým Európanom, ktorý navštívil Indonéziu bol Marco Polo
6
Indonézia je najväčšie súostrovie na svete, zároveň jej patrí 17 000 ostrov
7
Indonézia je súčasťou oblasti zvanej Ohnivý kruh. Je to lokalita v Tichom oceáne charakteristická častými zemetraseniami a vulkanickou činnosťou
8
Indonézia je štvrtá najľudnatejšia krajina na svete
9
V jednom z indonézskych pralesov ol objavený najdlhší had na svete s dĺžkou až 10 metrov
10
Indonézia má 300 etnických skupín používajúcich 583 jazykov a ich dialektov. Oficiálnym jazykom krajiny je indonézčina (zvaná tiež Bahasa Indonesia)