Skip to main content

Lacné letenky Japonsko

Japonsko - Flexibilné letenky

So službou zmena z akéhokoľvek dôvodu môžete zmeniť prvky rezervácie ako dátum, destináciu alebo aj cestujúcich z letenky do 3 dní pred odletom bez udania dôvodu! Po zakúpení služby získate na zmenu údajov na letenke k dispozícii kredit vo výške až 80% ceny z rezervácie. Službu si môžete zakúpiť priamo pri procese rezervácie letenky.

Akciové letenky do Japonska

Zaujímavé info o Japonsku

Hľadáte lacnú letenku do Japonska? Výhodné ubytovanie v hoteli či apartmáne? Na Pelikan.sk si môžete porovnať ceny leteniek, ubytovania, prenájmu áut, poistiť sa pred cestou, no ponúkame aj kompletnú dovolenku do Japonska.

Viac Zobraziť menej

Top mestá v Japonsku

Tokio

Mesto gejší a neónov Tokio, je dokonalým mixom tradičnej japonskej kultúry a moderny. Vďaka neustálemu hladu po inováciách, neustále posúva hranice toho, aké dômyselne premyslené budovy je možné vybudovať v preľudnenom meste postavanom na mieste so sklonom k zemetraseniam.

Utopistické mega obchodné domy, dizajnérske butiky najlepších oceneniami ovenčených architektov sveta, a najväčšia veža na svete - Tokio Sky Tree, ktorá je postavaná na základe tradičných staviteľských techník. Hoci Tokio pôsobí na jednej strane veľmi futuristicky, stále si tu môžete vychutnať sumo turnaj pod zakvitnutými stromami čerešní.

Je to moderné mesto postavené podľa starého modelu, a v tieni mrakodrapov môžete nájsť staré drevené bary a tiché uličky. V starých štvrtiach sa môžete prechádzať po vydlaždených uličkách ako Geiše v minulosti, a obdivovať krásne tradične vyrobené suveníry. Vyhladli ste? Tokio má najviac Michelinových reštaurácií na svete, a japonská kuchyňa je taká bohatá, že bola dokonca pridaná na UNESCO list kultúrneho bohatstva.

Tokio je jednou z najnavštevovanejších destinácií sveta. To dobre vedia aj cestujúci zo Slovenska, pre ktorých je Tokio obľúbenou destináciou. Lacné letenky do Tokia viete rezervovať z Viedne, Budapešti aj Prahy. Priamy let z našich končín neexistuje. S jedným prestupom však možno komfortne lietať najmä s aerolinkami Emirates, Lufthansa a ANA, Qatar Airways, Singapore Airlines, EVA Air, Air China či Korean Air. Priemerná dĺžka letu do Tokia je 15 hodín. Slováci zväčša lietajú na letisko Haneda (HND).

Osaka

Keď sme o Tokiu hovorili, že je mäkkou japonskej gastronómie, musíme povedať, že Osaka má ešte o kúsok navrch. Slovné spojenie kuidaore vás bude sprevádzať počas celého vášho výletu do Osaky. Znamená: jedz, kým neodpadneš. Je to tak trochu aj motto tohto nádherného mesta. Tretieho najväčšieho v Japonsku!

Osaka si vás získa svojou jedinečnou architektúrou, energickými nákupnými zónami a tým všetkým, čo sa tu deje po polnoci. Vtedy totiž všetci vyrážajú do ulíc za zábavou a výborným jedlom. Centrum Osaky je tvorené dvoma hlavnými štvrťami, ktoré sú plné hotelov, reštaurácií a nákupných komplexov.

Osaka možno nie je tak známa ako Tokio, no taktiež patrí medzi najnavštevovanejšie destinácie Ázie. Postupne ju objavujú aj Slováci. Lacné letenky do Osaky viete rezervovať z Viedne, Budapešti aj Prahy. Priamy let z našich končín neexistuje. S jedným prestupom však možno komfortne lietať najmä s aerolinkami Emirates, Lufthansa a ANA, Qatar Airways, China Airlines, EVA Air, Air China či Korean Air.

Priemerná dĺžka letu do Osaky je 15 hodín. Slováci zväčša lietajú na letisko Kansai (KIX). Letisko Kansai leží na umelom ostrove, 5 km od pobrežia mesta Osaka v Japonsku. Ročne toto letisko odbaví asi 160 000 letov, je hlavným centrom leteckých spoločností ANA a Japan Airlines. Recenzenti spoločnosti Skytrax ocenili najmä jeho modernú architektúru, nápomocný personál a vybavenie.

Okinawa

Okinawa je najväčší ostrov subtropického súostrovia Rjúkjú, ktoré začína neďaleko Kjúšú a oblúkom sa tiahne až takmer k Tchaj-wanu. Hlavným mestom, kde sa nachádza napríklad aj letisko, je Naha.

Prečo je Okinawa tak vyhľadávanou destináciou aj v Európe? Okinawa je známa predovšetkým ako rekreačné stredisko. Po celom obvode ostrova sa rozliehajú nádherné piesočnaté pláže, avšak to zďaleka nie je všetko, čo vás k tomuto ostrovu bude lákať. Mimoriadne obľúbené je tu šnorchlovanie, potápanie či kajakovanie. Vo vnútrozemí ostrova je možné podnikať pešie výpravy k vodopádom a turistiky s nádhernými výhľadmi na hory.

Lacné letenky do Okinawy môžete rezervovať z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let do Okinawy z našich končín neexistuje. Avšak veľmi komfortne možno letieť s jedným prestupom z Viedne. Do Okinawy lietajú prestížne spoločnosti ako ANA, China Airlines alebo Korean Air.

Fukuoka

Japonské mesto Fukuoku nájdete na severnom pobreží ostrova Kjúšu. S počtom 1,5 milióna obyvateľov ide o jednu z najväčších metropol Japonska. Mesto obklopujú hory, čo znamená, že vás čaká najmä vlhké subtropické podnebie, ktorému panujú horúce letá a pomerne mierne zimy.

Fukuoka je najväčším mestom na japonskom ostrove Kjúšú a hlavným mestom rovnomennej prefektúry. O tomto neobyčajne moderným meste by sa dalo povedať, že je vstupnou bránou na juh Japonska. S priemerným vekom 38,6 rokov je Fukuoka tiež druhým "najmladším" a najrýchlejšie sa rozrastajúcim mestom v celej krajine.

Veľmi široká ponuka kultúrnych atrakcií, skvelé možnosti na nákup, výnimočná gastronómia, zaujímavé múzeá a zelené plochy, to sú len niektoré z devíz, ktoré tu na viac ako 2 milióny návštevníkov ročne čakajú. Fukuoka je známa predovšetkým ako gastronomický raj a často je spájaná s najobľúbenejšími japonskými špecialitami. Známa je najmä rezancová polievka Hakata ramen, ktorú odporúčame vychutnať si v niektorom z pouličných stánkov.

Lacné letenky do mesta Fukuoka viete rezervovať s odletom z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let do Fukuoky z našich končín neexistuje. Avšak s jedným prestupom možno letieť komfortne so spoločnosťami China Airlines, EVA Air, Korean Air.

Ďalšie mestá
Nagoja (Nagoya)

Neurobte rovnakú chybu ako všetci tí, ktorí pri návšteve Japonska vynechajú mesto samurajov a nočného života, Nagoyu. Nagoya vyrástla okolo hradu, kde tiež odporúčame začať prehliadku tohto nádherného mesta. Z najvyššieho poschodia hradu sa vám potom otvorí úchvatný výhľad na okolité záhrady, mrakodrapy obďaleč i hory, ktoré Nagoya obklopujú.

Bláznivý nočný život Japonska zažijete najmä v meste Nagoya a bude sa vám páčiť. Nájdete tu veľké množstvo kvalitných barov a klubov, výborné jedlo a napokon aj tradičné čajovne, kde určite ochutnajte čoraz populárnejší nápoj aj v našich končinách - matcha.

Lacné letenky do Nagoje (Nagoya) viete rezervovať s odletom z Viedne, Budapešti i Prahy. Priamy let do Nagoje z našich končín neexistuje. S jedným prestupom však možno komfortne letieť so spoločnosťami ANA, Thai Airways, Korean Air či Finnair.

Užitočné info o Japonsku

Víza do Japonska

Podmienkou vstupu do krajiny je cestovný pas s platnosťou najmenej o 6 mesiacov dlhšou ako je predpokladaný termín opustenia krajiny. Slováci majú do Japonska bezvízový vstup do 90 dní.

Počasie v Japonsku

Podnebie Japonska je ovplyvňované monzúnmi. Sever územia má chladné, stred mierne a juh subtropické podnebie. Teploty v zime sa pohybujú medzi -9 °C až +16 °C, a v lete od +20 °C do +28 °C. V lete postihujú Japonsko silné dažde, ktoré v auguste prechádzajú až do monzúnov.

Priemerné množstvo zrážok za rok v okolí Tokia je 1 405 mm, najdaždivejší je máj so 185 mm a najsuchší je január iba s 45 mm zrážok.

Ceny v Japonsku

V Japonsku sa platí najmä hotovosťou. Miestnou menou je japonský jen. Upozorňujeme, že sa vyskytujú pomerne časté problémy s používaním zahraničných kreditných alebo debetných kariet.

Na pošte, obchodoch 7-eleven a bankách Citi Bank a HSBC je možné si v pracovných hodinách vybrať peniaze zahraničnou kartou z bankomatu. Bankomaty na pošte a v bankách sú zväčša otvorené najviac do 21:00. 24 hodín denne sú prístupné iba bankomaty v obchodoch 7-eleven a niektorých nákupných centrách. Cudziu menu možno v Japonsku zameniť zväčša len v bankách

Hľadáte hotel v Japonsku? V obrovskej ponuke sa dá ľahko stratiť. Ceny ubytovania si môžete skontrolovať a rezervovať ubytovanie priamo cez Pelikán.

Ak si chcete požičať auto, odporúčame urobiť tak pri letisku, rezervovať si ho môžete priamo cez Pelikán.

Zdravie a očkovanie pred cestou do Japonska

Očkovanie sa odporúča len pri dlhodobých pobytoch v oblasti epidemického výskytu japonskej encefalitídy.

Aktuálny čas v Japonsku

V Japonsku je o 7 hodín viac ako na Slovensku.

Letecké štatistiky o Japonsku

  • Nemáte radi prestupy? Priamo do Japonska si môžete zaletieť napríklad aj z miest ako Viedeň.

  • Vedeli ste, že najlacnejšia letenka do Japonska za posledný týždeň stála iba 468,00 €?

  • Ak ste sa rozhodli cestovať do Japonska, odporúčame vám navštíviť mestá ako Tokio, Osaka, Okinawa, Fukuoka, Nagoya.

  • Ste fanúšikom štatistík? Možno vás bude zaujímať, že počet medzinárodných letísk v Japonsku je: 6.

10 zaujímavostí o Japonsku

1
Väčšina ulíc v Japonsku nemá svoje meno
2
Japončina má viac ako 20 rôznych spôsobov, ako povedať prepáč
3
Najväčšia japonská komunita mimo Japonska je v Brazílii
4
V Japonsku existuje budova, cez ktorú prechádza diaľnica
5
Japonské vlaky sú najpresnejšie na svete. Priemerný čas meškania je 18 sekúnd
6
Najčastejšou príčinou smrti japonských mužov vo veku 20-44 rokov je samovražda. Napriek tomu sa Japonci dožívajú najvyššieho priemerného veku na svete
7
V Japonsku je prepitné pre čašníkov považované za neslušné
8
Veľa prírodných horúcich prameňov a verejných kúpalísk v Japonsku neumožňuje vstup potetovaným ľuďom
9
V takmer 98 % prípadov adopcií v Japonsku sú adoptovaní dospelí muži. Aby vedenie rodinnej firmy ostalo v rodine
10
Spánok v práci? V Japonsku dovolené